ПРЕС КЛУБ

Польські журналісти: «Сьогоднішній діагноз українських ЗМІ – це регрес»

19.10.2012, 12:34      Валентина Куць, портал «Четверта влада»      Переглядів: 2882

Про проблеми українських медіа дискутують (зліва направо) Сергій Томіленко, Марцін Войцеховський, Войцех Кононьчук та Олег Наливайко.

Відомий польський журналіст та аналітик “Газети Виборчої” Марцін Войцеховський вважає, що українські журналісти самі спричиняють проблеми у цій професії. Таку думку він висловив на конференції, присвяченій проблемам і можливостям українських ЗМІ, яка відбулася 16 жовтня у Варшаві у прес-центрі Асоціації польських журналістів. Пан Войцеховський досліджує українські медіа від часів Помаранчевої революції.

Фотозвіт із конференції "ЗМІ в Україні: проблеми і можливості" 

- Попит на неякісну журналістику – це феномен пострадянських держав, - резюмував польський журналіст. – Українські ЗМІ навіть не спробували працювати в інших умовах, бо держава не створила ЗМІ як окремого виду. Водночас журналісти самі спричинили це, виконуючи політичні замовлення, публікуючи приховану рекламу... Звісно, в Україні є журналісти, які знають етичні стандарти, вміють збирати інформацію – але самі вони не можуть існувати у цих умовах, бо ця інформація невигідна... Але, з іншого боку, в українських ЗМІ ситуація краща, ніж в Росії чи інших пострадянських країнах. Але якщо не буде змін на політичному, загальнодержавному рівні – то робота далі не піде.

Про проблеми та здобутки українських медіа на конференції розповідали голова Національної спілки журналістів України Олег Наливайко, заслужений журналіст України Сергій Томіленко, член Національної спілки журналістів України Олексій Бойко, голова Незалежної медіа-профспілки Юрій Луканов та Володимир Данилюк, який представляв Форум українських журналістів.

Зокрема, головною проблемою української журналістики Олег Наливайко вважає  економічну проблему.

- Українські медіа сьогодні у кризі, - розповів Олег Наливайко. – У нас відбувається серйозне падіння накладів і національних, і місцевих газет. Це пов’язано, в першу чергу, із падінням життєвого рівня населення України. Ще одна проблема – це “джинса”. Крім того, проблемою є і власність медіа – адже у нас можна нарахувати п’ять олігархічних груп власників медіа. Але вони не бачать розвиток медіа як розвиток бізнесового проекту. Для них це як засіб впливу, засіб вирішення своїх бізнесових інтересів. Виглядає так – що не можна бути олігархом, якщо ти не маєш футбольного клубу та ЗМІ. Це виглядає як іграшка – сьогодні відкрив, завтра закрив.

Крім того, ще однією проблемою вітчизняної журналістики пан Наливайко вважає і велику кількість вузів, які готують журналістів. Адже у цьому випадку кількість превалює над якістю.

Підсумовуючи дискусію щодо українських проблем, польські журналісти-модератори зробили невтішний висновок про українські медіа – “…сьогоднішній діагноз українських ЗМІ – це регрес” – підсумував ведучий панельної дискусії Войцех Кононьчук.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Рівненсько-Волинський портал «Четверта влада» отримав премію Асоціації польських журналістів

Конкурс професійної журналістики «Честь професії 2011» визначив найкращих журналістів

Рівненське агентство журналістських розслідувань отримало першу премію в конкурсі ОБСЄ та Комісії з журналістської етики 


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору