Журналісти Рівненського агентства журналістських розслідувань подали в суд на луцьких чиновників

Головний редактор Рівненського агентства журналістських розслідувань Володимир Торбіч подав судовий позов на заступника міського голови Луцька та начальника департаменту ЖКГ Луцької міської ради з приводу приховування суспільно-важливої інформації.

ПОЧАТОК ТЕМИ: Лучани роками чекають квартир, а чиновники приховують хто отримує безкоштовне житло

– Після того, як нашій колезі, волинській журналістці Валентині Куць чиновники не надали інформації, ми звернулися з інформаційними запитами до Департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради. Запитували списки громадян, які у різних чергах претендують на безкоштовне отримання квартир та список громадян, які вже отримали квартири з 2001 по 2011 роки», – розповів Володимир Торбіч.

Головний редактор повідомив, що після цього Агентство поштою отримало відповідь про те, що списки черг додаються, однак жодних додатків у конверті не було.

– Більше того, конверт настільки малого розміру, що додатки туди б не вмістилися. Отже припускаємо, що їх туди й не збиралися вміщати. На інший запит взагалі відповіли безграмотно з посиланням на норми Закону в старій редакції, – розповів Володимир Торбіч, навівши скан-копію листа за підписом Лариси Соколовської:

Після отримання таких відповідей Агентство звернулося за юридичною підтримкою до юристів Інституту розвитку регіональної преси.

Медіа-юрист Олександр Бурмагін підготував судовий позов, який 2 вересня 2011 року був зареєстрований в канцелярії Рівненського міського суду (Кодекс адміністративного судочинства України дозволяє розглядати такі справи за місцем проживання позивача).

Відмова у наданні інформації – це корупція, – юрист

Медіа-юристка та адвокатка Людмила Панкратова з Інституту розвитку регіональної преси прокоментувала для Агентства, що загрожує чиновникам, які неправомірно приховують від громадян публічну інформацію:

«Статтею 212-3 Кодексу про адміністративні правопорушення встановлена відповідальність посадових осіб за неправомірну відмову в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, або надання інформації, що не відповідає дійсності. За такі порушення може бути накладено штраф у розмірі від 425 до 850 гривень. За повторне порушення, вчинене протягом року – від 850 до 1360 гривень», – пояснює медіа-юристка.

«Відмова у наданні інформації є корупційним правопорушенням згідно зі статтею 16 Закону про засади запобігання та протидії корупції.

Відомості про осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, у триденний строк з дня набрання чинності відповідним рішенням суду законної сили, притягнення до цивільно-правової відповідальності, накладення дисциплінарного стягнення заносяться до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

Такий реєстр формується та ведеться Міністерством юстиції України. На даний час ще не сформовано», – пояснює Людмила Панкратова.

Головний редактор Рівненського агентства журналістських розслідувань вимагає через суд визнати протиправними дії луцьких чиновників та зобов’язати їх надати інформацію.

До речі, Рівненське агентство журналістських розслідувань у 2008 році через суд змусило рівненських чиновників оприлюднити списки черг на земельні ділянки.

Ніхто списків не приховує, – чиновники

Заступниця міського голови Луцька Лариса Соколовська у четвер, 22 вересня повідомила, що їй не відомо про позов «Рівненського агентства журналістських розслідувань».

Водночас вона запевнила, що не могло бути такого, аби було написано «список додається», але насправді список не додавався.

– Запит був. Але ми там 100 % не могли написати, що ми написали «список додається» і не віддали, – сказала Лариса Соколовська.

Під час розмови з журналістом Людмила Соколовська звернулася до заступника міського голови, керуючого справами виконкому Юрія Вербича:

«Юрію Григоровичу, вам відомо про те, що на мене чи на міську раду подали позов? Я взагалі не можу в таке повірити, що Козюті (начальник відділу реєстру житлового фонду міськради Геннадій Козюта, – «ВН») я адресувала надати списки по безкоштовному житлу і він не надав список. 13 тисяч з лишнім. Ми посилалися на те, що є перелік, але в нас проходить інвентаризація».

Вербич припустив, що «могли відтермінувати хіба що через об’єм роботи. Я не думаю, що в цьому є якась таємниця, тому що воно все відкрите за законом».

Чиновники запевнили, що «список є», і його повинні були надати на вимогу журналіста.

«Просто ви собі уявляєте, який це об’єм роботи? На це треба час, щоб посидіти і вибрати», – сказав Юрій Вербич.

Щодо електронного варіанту списку, то, як пояснив Юрій Вербич, «такий чіткий електронний формат в нас існує з 9 травня 2011 року, коли вступив в дію закон. Відлік чіткий електронний йде від 9 травня 2011 року».

«Зараз ми робимо інвентаризацію. Ми навіть залучаємо 5 людей з центру зайнятості і наших працівників. І, якщо мене не зраджує пам’ять, ми й відповідь таку давали про те, що зробимо список і внесемо цей список в єдиний реєстр по Україні взагалі», –  додала Людмила Соколовська.

Від Рівненського агентства журналістських розслідувань: Для того, щоб перевірити чи зраджує пам’ять заступника міського голови, надаємо повністю відповіді, надані Агентству та волинській журналістці Валентині Куць: 

ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ: Луцька прокуратура зобов’язала міську владу притягнути чиновників до відповідальності за порушення Закону України «Про доступ до публічної інформації»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте