РІВНЕНЩИНА

Православна молодь проти корупції в церковній ієрархії на Рівненщині

22.05.2009, 18:30      ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань»      Переглядів: 3412

На фото збори Рівненського православного молодіжного Свято-Софіївського братства. Після того, як була зроблена ця фотографія, настоятель Свято-Софіївської парафії Андрій Горобець (сидить) вигнав кореспондента із зали.

Рівненське православне молодіжне Свято-Софіївське братство підтримало членів Церковно-громадської ініціативи з розслідування корупції і хабарництва в Рівненській єпархії.

Одного з членів цієї Церковно-громадської ініціативи – голову Рівненського православного молодіжного Свято-Софіївського братства Тараса Рябчевського – церковна ієрархія намагалась позбавити посади.

На Єпархіальній раді Рівненської єпархії УПЦ КП було прийнято рішення змістити Тараса Рябчевського з посади голови братства, а головою назначити духівника братства, настоятеля Свято-Софіївської парафії в Рівному протоієрея Андрія Горобця.
Однак таке рішення церковного керівництва суперечить статуту Православного братства і церковній соборноправності. Тому головою братства були скликані позачергові загальні збори і братчики таємним голосуванням 19 – «за», 4 – «проти» підтримали свого теперішнього голову на посаді і його участь в Церковно-громадській ініціативі.

Крім того, братчики підписали звернення до Патріарха Філарета та до Православних молодіжних організацій УПЦ КП.
В зверненні до патріарха православна молодь зокрема просить Філарета розібратися в ситуації у Рівненській єпархії, «де порушників нагороджують і підносять, а тих, хто намагається стояти в істині – карають».

У зверненні до молоді з інших православних братств рівненські братчики висловили свою позицію стосовно дій митрополита Євсевія: «Вважаємо, що покарання голови братства Тараса Рябчевського здійснене через власну пристрасть митрополита Євсевія, як реакція на висвітлення ним гріха симонії. Хоча єпископу забороняється це вчиняти згідно з 5-м правилом 1-го Вселенського собору та 4-м правилом 7-го Вселенсткого собору».

Ще братчики цитують своїм колегам святителя Григорія Паламу: «Ті, хто від Церкви Христової, ті й від істини, а ті хто не від істини, ті й не від Церкви Христової.., бо ми повинні розпізнавати християнство не за особами (що мають церковні звання), а за істиною і точністю віри».

Нагадаємо, що в лютому цього року митрополит Євсевій покарав шістьох членів Церковно-громадської ініціативи: трьох священнослужителів заборонив у служінні і трьох мирян відлучив від спілкування з Церквою. Однак досі мирянам не надіслані копії документів, які свідчать про ступінь церковного покарання. Як підозрюють члени Церковно-громадської ініціативи, жодних документів, які б свідчили про покарання мирян, немає.

За свідченням членів Церковно-громадської ініціативи, досі ніяких дій з подолання системної корупції, хабарництва та інших зловживань в Рівненській єпархії ні митрополитом Євсевієм, ні патріархом Філаретом не проводилось.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 

Проекти: Церква: очищення правдою


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору