РІВНЕНЩИНА

Як юридично грамотно діяти коли вас побили (право)

18.07.2012, 20:32      портал «Четверта влада»      Переглядів: 5561

Фото mygazeta.com

За коментарем портал «Четверта влада» звернувся до рівненського адвоката з більш ніж 20 річним стажем в юриспруденції Олександра Бражнікова.

– Як діяти якщо вам нанесли тілесні ушкодження під час конфлікту? Як загалом міліція ставиться до такого роду справ (про побиття)?

– Не зважаючи на те, що спричинення легких тілесних ушкоджень громадянами один одному на ґрунті особистих неприязних відносин дійсно є справами приватного обвинувачення і потерпіла особа сама повинна справитися із функцією і слідчого і обвинувача, я би радив у таких випадках все одно викликати міліцію і не лише її.

Коли такий конфлікт відбувається на робочому місці, потрібно негайно залучати як можна більше очевидців і присутніх неподалік. Такі особи можуть стати корисними свідками того, що тілесні ушкодження виникли не десь і не у інший час, а саме там і тоді, як розповідає постраждалий на місці.

Крім того, така ситуація є фактором несподіваності для самого кривдника: у стані навіть легкого стресу людина може попервах «наробити помилок». Наприклад, почне виправдовуватись, наводити мотиви для обґрунтування підставності своїх дій, пояснювати ситуацію у вигідному для себе світлі, тощо, чим може мимоволі забезпечити визнання і фіксацію самого факту, що вже є суттєвою перемогою при започаткуванні такого роду справ.

Прибула на виклик міліція, хоча в подальшому неодмінно та цілком законно і відмовить у порушенні кримінальної справи, однак задокументує обставини інциденту зі слів його учасників та очевидців, що може бути використано в подальшому судовому процесі.

Наступним кроком беззастережно можна вважати звернення до спеціаліста, який надає правовому допомогу, адже самотужки навряд чи вдасться опанувати усі нюанси такого провадження. Далі слідувати його порадам.

Резюме: Перше – бити на сполох. Друге – викликати міліцію. Третє – дзвонити адвокату.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

27.10.2013, 22:05 95.135.19.*** тобто,
звертайтесь до адвоката, якщо навіть нічого не вигорить, він все одно грошики покладе собі в кишеню. Дурні нехай платять

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору