РІВНЕНЩИНА

Редактори УНІАН повстали проти цензури

27.10.2012, 11:21      svidomo.org      Переглядів: 2300

Фото гендиректора Осадчого - Ліга

П´ятеро редакторів інформаційної агенції УНІАН висловили протест проти зняття новини про пікет захисників Біличанського лісу під Адміністрацією президента. У відкритому зверненні, переданому колегам-журналістам з руху "Стоп цензурі", редактори повідомили, що новина була знята. При цьому гендиректор Вадим Осадчий повідомив про накладання штрафу у 200 гривень з редакторів Любові Жаловаги і Валентини Романенко, пише svidomo.org

"Розмова з (керівником Інтернет-проектів УНІАН Миколою) Кондратенком і Осадчим звелася до з’ясування питання «Навіщо ви зачіпаєте Януковича?», - повідомляють редактори. "Після нашої заяви про наміри оприлюднити зміст розмови і факти цензури на сайті керівництво, передчуваючи наслідки для себе, спочатку дало задній хід, а потім почало вдаватися до шантажу. Ми заявляємо, що, вирішивши оприлюднити цю інформацію, віддаємо собі звіт у нерівності сил, але вже спрацював ефект пружини. Ми були свідомі, що зі зміною керівництва зміняться і правила гри, але ми, як могли, старалися зберегти обличчя сайту у надії на тимчасовість ситуації і на кращі часи. Сподіваємося, що цією заявою ми якраз це і робимо – наближаємо кращі часи". 

Звернення підписали старший редактор Любов Жаловага, редактори Валентина Романенко, Наталія Овдієнко, Роман Романюк та більд-редактор Наталія Негрей. "УНІАН" належить Ігорю Коломойському. Цензура на підконтрольних владі та великому бізнесу медіа різко посилилася після приходу до влади Януковича. 

Нижче - текст знятої новини

Близько 50 активістів громадських організацій, зокрема Громадського комітету збереження Біличанського лісу, Центру громадянського представництва «Життя», Національного екологічного центру України, організації «Київське віче», Громадянської кампанії «Форум порятунку Києва», Громадської ініціативи «Збережи старий Київ» пікетують будівлю Адміністрації Президента на захист Біличанського лісу.

Як передає кореспондент УНІАН, учасники пікету тримають транспаранти з написами: «Київ здав Біличанський ліс дерибанникам», «Вимагаємо від Президента створити нацпарк!», «Хто має більше влади – Президент чи бандити?», «Біличанському лісу – статус Національного природного парку».

Як повідомили організатори акції протесту, підставою для проведення мітингу стало ухвалене 9 жовтня рішення Вищого адміністративного суду України, яким він скасував постанову Київського апеляційного суду від 21 червня 2012 року про призупинення дій зі знищення 4 тис. га Біличанського лісу. Цим рішенням ВАСУ узаконив розширення меж смт. Коцюбинське з 87 га до 4 тис. га за рахунок земель Святошинського лісопаркового господарства та Києва.

«Цим рішенням ВАСУ забрав у киян 4 тис. гектарів рекреаційних територій, які згодом роздадуть забудовникам. Згідно з генеральним планом «розвитку» смт. Коцюбинське, більшу частину лісу планується передати у приватну власність», – заявили учасники акції.

Вони вважають, що за таких обставин врятувати ліс від знищення може лише Президент, підписавши указ про надання Біличанському лісу статусу національного природного парку.

На підтримку цієї ініціативи активісти передали главі держави ще 1,5 тис. підписів громадян, таким чином загальна кількість зібраних підписів на сьогодні становить близько 14 тисяч.
До будівлі АП активісти принесли символічну гілку ялини з Біличанського лісу, посаджену у черевик. За їхніми словами, це може бути останньою згадкою про цілісний природний комплекс «Біличанський ліс» уже через пару років.

Довідка УНІАН. У лютому 2012 року Коцюбинська селищна рада направила до Київради для погодження як суміжною радою проект землеустрою щодо зміни меж селища Коцюбинське Київської області за рахунок земель лісового фонду Києва, що обліковуються за комунальним підприємством «Святошинське лісопаркове господарство», площею 3421,8 га.

6 квітня Київрада прийняла рішення, яким не погодила проект землеустрою щодо зміни меж селища Коцюбинське за рахунок земель столиці.Коцюбинська селищна рада оскаржила це рішення в Окружному адміністративному суді Києва. Цей суд задовольнив позовні вимоги Коцюбинської селищної ради.

Поряд з тим, є рішення Київського апеляційного адміністративного суду від 21 червня, яким визнано незаконним відчуження Коцюбинською селищною радою земель Біличанського лісу.

Таким чином, апеляційна інстанція визнала незаконними та скасувала рішення щодо землевідведення у приватну власність для будівництва. купить шапку для плавания arena

18 жовтня у Київраді повідомили, що Тимчасова контрольна комісія ради щодо вивчення ситуації навколо розширення меж селища Коцюбинське за рахунок земель лісового фонду Києва, що обліковуються за КП «Святошинське лісопаркове господарство», звернулась до Президента України Віктора Януковича з проханням втрутитися у ситуацію навколо конфліктних земель лісового фонду і не допустити прийняття судами неправомірних рішень, що ставлять під загрозу територіальну цілісність столиці.

22 жовтня у ЗМІ була оприлюднена інформація, що 9 жовтня Київрада програла дві касації щодо Біличанського лісу. В один день одна й та сама трійка суддів розглянула дві касації, про жодну з яких Київрада і прокуратура не знали.Того ж дня у Київраді, коментуючи рішення суду від 9 жовтня, заявили, що мають намір оскаржувати у Верховному cуді України рішення Вищого адміністративного суду щодо Біличанського лісу.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору