РІВНЕНЩИНА

Острівець любові братії православного монастиря в Польщі

01.03.2010, 14:51      диякон Віталій Поровчук, «Православне діло»      Переглядів: 4560

фото www.monasterujkowice.pl

Господь посилає кожному з нас зустрічі з людьми, які підтримають у складну хвилину, помоляться за нас, дадуть духовну пораду. З людьми, біля яких стає духовно тепліше. Слава Богові такі люди у Православній Церкві є. На шпальтах цього числа Православного діла хочемо розповісти про отців і братів чернечої общини православної обителі святих Кирила і Мефодія в селі Уйковичі (Уйковіце) біля Перемишля (Пшемисля) на землях сучасної Польщі.

Монастир було засновано у 1986 році на території давньої православної Перемишльської єпархії, щоб згодом він став осередком відродження Православ’я і східного чернецтва на землях, де понад тисячу років тому проповідували учні святих Кирила і Мефодія. Де протягом століть кращі сини і доньки нашого народу подвизалися в багатьох православних монастирях цього Галицького краю. У ХХ ст. у результаті операції «Вісла» українці були депортовані з цих місць, або полонізувалися, прийнявши католицизм.

Тепер обитель в Уйковичах стала єдиним православним монастирем єпархії і найбільшим монастирем у Польщі. У монастирі перебуває чудотворний образ Пресвятої Богородиці «Втіха і Відрада», який походить з афонського монастиря Ватопед. За молитвами братії та паломників перед цією іконою, через заступництво Пресвятої Діви, Господь наш Ісус Христос посилає зцілення багатьом людям, залежним від алкоголю та інших наркотиків, хворим на рак крові, а особливо, подає благословення бездітним сім’ям. Десятки письмових свідчень про це зберігаються в монастирі. Таке благословення отримали декілька сімей і з Рівного.

Ієромонахи у малій схимі моляться і роблять вичитки над людьми одержимими демонами. У храмі обителі над жертовником у вівтарі є мироточива фреска Спасителя, написана монахами під час будівництва цього нового храму. До монастиря часто приїжджають паломники не тільки з Польщі, але зі всього світу. Можемо побачити тут братів і сестер не тільки з України, Білорусії, Росії чи Молдови, але і з Румунії, Сербії, Греції, Словаччини, США та інших країн.

Монастир підтримує духовні зв’язки з афонською обителлю Ватопед, та монастирем святого Германа Аляскінського у Платіні в США, у якому подвизався ієромонах Серафим Роуз, а тепер очолює обитель ігумен Герман Подмошинський – духовні чада святого чудотворця останніх часів владики Іоана Максимовича.

Богослужіння в монастирі звершуються українською мовою, а братія послідовно сповідує ту думку, що Київська Церква, як спадкоємиця Київської митрополії повинна мати автокефалію і відроджувати свої давні традиції згідно духу Євангелія і канонів Церкви.

Отці-монахи відкрито і сміливо стоять на захисті Істини, викриваючи єресь сергіанства, яка так опанувала Московську і Київську Церкву, єресь екуменізму, коли єпископи і сучасні «богослови» говорять, що начебто всі дороги ведуть до Бога і при цьому моляться спільно не тільки з єретиками, але з юдеями і язичниками, прикриваючись гаслами любові. Особливо уйковицька братія звертає увагу на єресь апокатастази, що зараз швидко поширюється, і яка стверджує, що Бог зі Своєї любові спасе усіх і віруючих, і невіруючих, і навіть сатану.

Все це призводить до того, що багато людей стають байдужими і до добра, і до зла. Не даремно стільки єпископів і священиків у нас кажуть, що Бог всіх любить і тому хай служать священики гомосексуалісти, симоністи тощо. Звичайно, Бог любить усіх. Але і карає з любові, щоб людина покаялася і навернулася, не загинула. І нас навчає з любов’ю викривати всілякі непорядки у Церкві.

Така принципова православна позиція монахів, ясна річ, викликає нерозуміння і навіть гнів з боку людей світу цього в єпископських омофорах, чи без них. А нам дає приклад для наслідування.

Але найголовніше, що ці люди, очевидно, маючи свої гріхи і падіння, ведуть невидиму брань. І біля них відчуваєш духовну теплоту. Вони всі якісь такі справжні, відкриті. Починаючи з того, як кожному паломнику при брамі обителі хочуть прислужити, забираючи наплічник, проводячи в келію на ночівлю, закінчуючи тим як вони моляться за всіх, особливо хворих, ув’язнених, переслідуваних за Православ’я. За дітей і молодь, що є, як ніколи, під загрозою опанування сатаною і його слугами. Братія постійно наголошує, що потрібно не забувати про сповідь і причастя. Хто не причащається, той не бере участі у Літургії.

По плодах їхніх бачиш, що отці і брати люблять Бога і людину.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору