РІВНЕНЩИНА

Як не платити податок на нерухомість - поради експерта

27.11.2012, 09:26      Лігабізнесінформ      Переглядів: 6712

Ухилитися від сплати податку на нерухомість можна законним шляхом / shutterstock.com

Українцям, які володіють великими квартирами і будинками, уникнути сплати податку на нерухомість можна цілком законним шляхом.

Податок на нерухомість, який набуде чинності 1 січня 2013 року, принесе бюджету мізерні доходи, упевнений експерт, оскільки є кілька схем, що дозволяють українцям ухилитися від його сплати.

Днями податківці нагадали українцям, що з 1 січня 2013 року вступає в дію податок на нерухомість. Про те, як не платити, причому, абсолютно законно, новий збір, розповів головний редактор видання ЮРИСТ & ЗАКОН Олександр Попов.

Існує проста схема абсолютно законного ухилення від сплати податку. Справа в тому, що пільга, що передбачає несплату податку за 120 кв.м квартири або 250 кв.м будинку, поширюється на кожного з власників даної нерухомості. Тобто, наприклад, якщо чоловік і дружина спільно володіють квартирою житловою площею 240 кв.м, то кожен з них, скориставшись своїм правом на цю пільгу, за підсумком зведе загальний платіж податку за цю квартиру до нуля, пише ЛIГАБiзнесIнформ.

Таким чином, розподіляючи нерухомість між певною кількістю власників, згідно її площі, можна, по суті, будь-яку суму податку або ж значно скоротити, або ж не платити взагалі.

Крім того, податок на нерухомість передбачає кілька видів пільг, зокрема:

- Скасування сплати податку за один садовий або дачний будинок, незалежно від його площі, для однієї особи;

- Скасування сплати податку за 120 кв.м. житлової площі квартири або за 250 кв.м. будинку, на одного платника в одному з належних йому об´єктів нерухомості за його вибором (за замовчуванням - в тому житлі, де він зареєстрований);

- Податок не платять за приміщення дитячих будинків сімейного типу незалежно від площі;

- Податок не нараховується на один об´єкт, незалежно від площі, для сімей з трьома і більше дітьми (у тому числі - прийомними).

На думку Олександра Попова, в результаті, залишаться тільки дві категорії осіб, які цей податок все ж заплатять. Перша - юрособи, у чиїй власності перебуває така нерухомість, як службові квартири (але не гуртожитки) і заміські будинки або з великою житловою площею, або в кількості більш ніж одного об´єкта.

Друга - фізособи, які є власниками значної кількості квартир під оренду. Таким чином, введення податку на нерухомість у такому вигляді, по суті, не має сенсу - доходи від нього будуть мізерними, навіть в обсягах місцевих бюджетів.

Нагадаємо, з 1 січня 2013 року в Україні вводиться податок на нерухоме майно. Зокрема, для Києва за 1 кв. метр житлової площі для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, податок складе 1% розміру мінімальної заробітної плати (на рік), встановленої законом на перше січня звітного (податкового) року;.

Для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів, податок встановлений у 2,7% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Квартири площею до 120 кв.м., житлові будинки площею до 250 кв.м, садовий або дачний будинок, об´єкт житлової нерухомості, що належить багатодітним сім´ям та прийомним сім´ям, у яких виховується троє та більше дітей не оподатковуються.

ТАКОЖ ДИВІТЬСЯ:

Як з 1 січня 2013 року буде оподатковуватися нерухоме майно

Як буде оподатковуватися дохід від продажу транспорту з 1 січня 2013 року

Як купити авто за кордоном: розмитнення та реєстрація


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

27.11.2012, 09:33 46.118.125.*** cаня
Информация для вкладчиков \"ЗАХИДИНКОМБАНКА\" - банку хана. Вырывайте свои депозиты через суд, иначе денег не увидите. Никаких компромиссов с этим банком.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору