РІВНЕНЩИНА

Лучанка пропонує із Луцька зробити Венецію

13.12.2012, 15:50      Мая Голуб, портал «Четверта влада»      Переглядів: 6342

Ілюстративні фото надані Іриною Львович. 

Лучанка Ірина Львович, яка закінчила Національний авіаційний університет, у дипломній роботі описала свої міркування про те, яким «сучасним» може бути Старе місто Луцька. Дівчина пропонує з теперішнього луцького парку зробити  «маленьку Венецію», а замість базару -  торгово-парковий комплекс і ярмарки. Такі зміни, на думку Ірини Львович, мають привабити туристів.

Про свій проект Ірина Львович розповіла  порталу «Четверта влада».

Яким, на Вашу думку,  має бути  Старе місто (згідно розробленого проекту у дипломній роботі)?  

- Старе місто має бути чистим та цікавим для туристів та жителів міста, потрібно територію впорядкувати і поділити на конкретні функції – торгівля, відпочинок, а також поєднати архітектуру споруд і ландшафтне середовище, поєднати відпочинок і культурно-освітнє пізнання. І в результаті щоб вийшла гармонія людини, архітектури і природи.

Для детальнішого перегляду натисніть на зображення.

 

Рис. Генеральний план

1. Торгівельний пасаж з офісними приміщеннями

2. Зона висадки пасажирів

3. Накритий паркінг на 150 машин

4. Ярмарок

4а. Паркінг до ярмарку на 65 машин

5. Ресторан - готель

5а. Паркінг на 55 машин

6. Електропідстанція  (санітарна зона 20 м)

7. Зона для відпочинку

8. Замок Любарта

Загальний вигляд  спроектованого торгового пасажу. 

-  Що пропонуєте змінити?

-  Пропоную зробити пасаж, для зручності  торгівлі, а також ярмарок. А також коли відбуваються фестивалі у замку, зробити костюмований ярмарок на зразок Сорочинського. Головною ідеєю парково-комерційного комплексу є формування цілісності архітектурно-просторового рішення із гармонізацією середовища. Розміщення в центральній частині міста є також неабиякою перевагою для успішної бізнес-діяльності.

Задля збереження контексту проектованого комплексу основним мотивом обрано силуети і композиційну структуру замку Любарта як базової споруди історичної спадщини. Водночас ця стилізована архітектура інтегрована в сучасний тип конструкцій і рішення матеріалів.

Проект торгового центру. 

Яким на Вашу думку має бути парк на воді? 

-  Ці старі канали, які йдуть через Стир,  треба оновити, підвести один канал до замку… Канал проходить через зону відпочинку, щоб було видно панорамну частину замку і для того, щоб новий вид відпочинку цікавив туристів. Загалом, все  вже є треба лише оновити. У Луцьку можна зробити маленьку Венецію з човниками.

-Ви вважаєте, що такі нововведення збільшать кількість туристів?

- Звичайно, так! Даний проект при можливості подальшої реалізації справить грандіозний вплив на майбутній хід історії міста, адже значна спадщина минулого закарбується не лише у думках і спогадах лучан, а й у свідомості іноземців та інших гостей міста. Гармонія навколо завжди майже свідчить про гармонію самої людини загалом.

Чому Ви обрали тему дипломної роботи по регенерації Старого міста у Луцьку? Можливо, спочатку були інші варіанти?

- Тому що люблю своє рідне місто, і також хотілося внести своє бачення в розвиток архітектури Луцька. Робити диплом  хотілося цікаво і більше дізнатися про історію Луцька, щоб результат праці був для мене гордістю. Тема дипломного проекту звучала так «Регенерація та упорядкування парково-комерційного комплексу в місті Луцьку на основі регіональних традицій». Місто Луцьк є старовинним осередком пам’яток архітектури в Західній Україні та відрізняється своєю самобутністю,  регіональним  стилем та особливим духом старовини.

Заповідник «Старе місто» є охоронною зоною і візитною карткою міста Луцька. На сьогодні, на даній території вкоренився ринок, який став темною плямою під мурами замку. Він немає ані чіткої структури, ані історичного контексту, ані стильових особливостей. Саме тому, регенерація та упорядкування ринку зі збереженням функції торгівлі та створення єдиного ансамблю із навколишньою історичною забудовою є головним першочерговим завданням. Завдяки оновленому обличчю міста стане можливим привернення більшої уваги туристів та створить комфортні умови перебування лучан та гостей міста.» , -  з моєї пояснювальної записки до проекту.

Які, на Вашу думку, є плюси і мінуси у Старому місті?  

Мінус перший - занедбаний стан. Другий - електропідстанція, яку дуже дорого перенести на інше місце, і яка є головним каменем, на мою думку, ( крім влади) що гальмує зміни. В моєму проекті я залишаю її, залишаю обов’язкові проїзди та доступ до неї, але упорядковую зеленим парканом та насадженнями або можна захисною сіткою. Плюс перший - вигідне місце розташування - центр міста, можливість залучення до всіх сфер бізнесу та відпочинку.

Як оцінили дипломну роботу викладачі? Що їм сподобалось?  

Оцінка за диплом – «відмінно», сподобався підхід та викладення матеріалу.  Куратор диплому – Логвин Наталя Григорівна, дочка відомого український мистецтвознавця і архітектора.

-  Чи показували ви свій проект в управління архітектури Луцька?  

Показувала свій проект і надала роздруковані матеріали  після захисту директору історико-культурного заповідника «Старий Луцьк» Тарасу Рабану ( зараз цю посаду займає Павло Рудецький – авт..). Мені було цікаво чи є проектні рішення на місці старого ринку і взагалі, що актуально наразі для розвитку Старого міста, але на той момент про реорганізацію ринку не йшла мова, а цікавили лише малі архітектурні форми.

За інформацією у ЗМІ, головний архітектор Луцька Юрій Казмірук вважає, що  Центральний ринок не варто ліквідовувати. На його думку, на цьому місці має бути «Луцька Бессарабка, облаштована під’їздами та парковками».  А в Луцьку не перший рік тривають суперечки стосовно ліквідації торгівлі поблизу замку Любарта. Одні люди проти того, аби й надалі поблизу історичної пам’ятки був  ринок, інші ж  не бажають змін.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 

Приватизована культурна пам’ятка біля Луцького замку доводиться до знищення через бездіяльність чиновників

Луцький історик: У замку Любарта затримували й шляхтичів. Ув´язнені пили вино, їли та користувалися послугами слуг

Помпезний фестиваль у Луцьку із «тріщинами»


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

01.08.2013, 15:50 46.200.118.*** CDC
У каждого свое мнение.Слово за архитекторами художниками и строителями.....
31.07.2013, 01:22 93.75.65.*** Юрій
проект жахливий,повний несмак,пародія на замок, абсолютно не сучасна архітектура, споруда закриває вид на саму памятку архітектури,ви говорите про гармонізацію середовища ????, уявіть якби на наприклад на площі Сан Марко у Венеції запропонували би проект нового центру в архітектурі схожій на палац Дожів , тільки в сучасних матеріалах і конструкціях, типу вашого. \nВажко уявити....\nсподобався підхід ????\nпідхід копіювання елементів памятника архітектури що знаходиться в безпосередній близькості, тим більше охоронній зоні - \"2 бала\"\nдля цього місця підходить мінімалістична,зелена- ландшафтна архітектура з мінімальним втручанням,яка би зберегла існуючі та утворила нові візуальні звязки , панорамні вигляди на Замок, і своїм нейтральним але сучасним формоутворенням,підкреслила би та слугувала тлом для Замку , який беззаперечно є акцентом всієї території, та родзинкою міста Луцька\n\n
25.07.2013, 21:52 46.200.101.*** CDC
Чисто случайному ,который попал на эту страницу, скажу одно.Про чем тут русскоязычное до рынка.
17.12.2012, 17:48 80.255.64.*** Чисто випадково
Волинське мурло - це про себе, чи не так, CDC? Рускоезычное волынсое мурло? Так і кортить то в готичному монастирі цибулі московські понавтикати, то в центрі міста якогось новодєла ...\n\nПовторюсь Генеральний план нормальний - реалізація його, з того, що видно на картинках, недопрацьована.
17.12.2012, 17:43 80.255.64.*** Чисто випадково
Венецію - водою залити чи що? Не зрозумів, це замок Любарта таки \"подєлками\" замінити хочуть, чи ще один замок Любарта, для торгівлі, але нашо вже один ж є. Ідея не цікава, навіщо робити ще щось, що вже і так є, ти м більше це щось схоже на конюшню. Розташування добре, але екстерєр вбиває.
13.12.2012, 18:39 178.92.237.*** CDC
СУПЕР!!!!!!!!Если бы достучатся до руководителей города,депутатов,жителей города.Отличный проект.Только не для нашего волынского мурла.........

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору