РІВНЕНЩИНА

Обличчя медіа

01.06.2017, 22:03      портал «Четверта влада»      Переглядів: 17454

Криза засобів масової інформації перетворює «четверту владу» у засіб маніпуляції політичними та владними колами. Низькі зарплати та невисокі стандарти і корупція в ЗМІ стають причиною введення пресою в оману громадскості. Працівники медіа, замість сторожових псів демократії і всевидючого ока суспільства, перебувають на службі у влади, політиків і бізнесу.

______________________________________________________________

Падальники політичної заказухи: хто, як і чому обмовляє Шабуніна у Рівному

21.06.2017, 14:14      Антоніна Торбіч     

Поки на загальнонаціональних ресурсах одна за одною з’являються спроби дискредитувати керівника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна – у Рівному, звідки Віталій родом, своя ніша недобросовісного заробітку на подібному промислі. Кілька місцевих видань неодноразово «джинсують», заробляючи на інфомаційній війні проти антикорупціонера.

«Бо людям таке подобається»: як рівненські ЗМІ відреагували на фейкову інформацію

02.03.2017, 18:19 Антоніна Торбіч
28 лютого рівненськими та кількома всеукраїнськими ЗМІ прокотилася хвиля фейку. Журналісти у своїх виданнях дружно зробили репост із допису в акаунті такого собі «Василя Тригуби», поширеного у фейсбук-групі «Ровно. Твой город / Рівне. Твоє місто». В дописі йшлося про те, що цього дня у Рівному провалився автобус, який привіз дітей на екскурсію. Пізніше з`ясувалося, що повідомлення – фейкове.

Чому журналістів називають невігласами

22.03.2016, 13:00      Володимир Торбіч

Ось приклад чому журналістів не люблять ))

Оригінал: приходить типова, передбачена законом відповідь з Адміністрації президента, підписана ЗАСТУПНИКОМ КЕРІВНИКА ПРИЙМАЛЬНІ і підготовлена якимось клерком, що працює в секторі звернень громадян, вочевидь. Відповідь про те, що оскільки звернення – не за адресою, пересилаємо його до належного відповідача - в  ОДА:

Рівнеоблрада вийшла зі складу співзасновників газети «Вісті Рівненщини»

17.03.2016, 17:27      портал «Четверта влада»

Обласна рада вийшла зі складу співзасновників газети «Вісті Рівненщини». 48 депутатів підтримали рішення «Про реформування друкованого засобу масової інформації газети та редакції «Вісті Рівненщини».


Політик чи журналіст: чому рівненський депутат і власкор «1+1» залишив телеканал

18.01.2016, 13:16 портал «Четверта влада»

Неупередженість, а також служіння інтересам суспільства, а не влади відповідно до кодексу етики українського журналіста є критеріями роботи журналіста. Якщо керуватися цим кодексом, журналіст не може одночасно бути депутатом і репортером. 

Рейтинг рівненських газет: хто найбільше заробляє на передвиборчій «джинсі»

23.10.2015, 17:58      Анна Калаур, «Четверта влада»      

Передвиборча гонка для більшості медіа є періодом, коли можна не лише підзаробити, а й відпочити. Адже напередодні виборів ЗМІ поширюють матеріали, які готують прес-служби політичних партій та кандидатів, «експерти», будь-хто, крім самих журналістів. Особливо це стосується преси, адже закон дозволяє газетам відводити на політичну рекламу впродовж виборчого процесу 20 відсотків обсягу друкованої площі кожного номера.


Як викинути мільйон гривень: основи «бюджетного піару» від Рівнеради

15.10.2015, 13:04      vse.rv.ua

Бути депутатом - не тільки престижно, а й економно. Особливо напередодні виборів. Адже позитивні матеріали про свою успішну діяльність на благо мешканців міста можна розміщувати в ЗМІ за кошти тих же мешканців.

Як рівненські ЗМІ дурять своїх читачів, публікуючи «джинсу»

29.09.2015, 21:02 Анна Калаур, «Четверта влада»

Нещодавно на сторінках газет «Рівне Вечірнє» та «Сім днів» громадські активісти знайшли «джинсу» - приховану рекламу, яка вводить в оману читачів. «Джинса» це порушення не лише журналістської етики, а й, часто, низки законів. Зокрема закону «Про рекламу» та виборчого законодавства.

Місцеві вибори на Рівненщині: перші висновки громадських спостерігачів

28.09.2015, 10:31 портал «Четверта влада»

«Чорний PR», здійснення передвиборної агітації раніше визначених у законі термінів, агітація у заборонених місцях, маніпуляція громади через поширення недобросовісних результатів соціологічних опитувань у ЗМІ, використання окремими кандидатами «виборчої благодійності» або технології матеріального стимулювання виборців – такими є основні тенденції серед кандидатів на Рівненщині.

Які рівненські журналісти пообіцяли не ставити «джинсу»: оновлений список

25.09.2015, 15:24   Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»

Як уже повідомляла ЧЕТВЕРТА ВЛАДА, 16 вересня рівненські журналісти пообіцяли бути чесними, підписавши «Меморандум професійної чесності».

Основною метою підписання документа є протидія «джинсі» (прихованій рекламі – ред.), яка на передодні виборів стає ледь не буденним явищем у медіа.

У Рівному вшанували пам`ять Георгія Гонгадзе та всіх загиблих журналістів (ФОТО)

17.09.2015, 13:34 Анна Калаур, «Четверта влада»

У день зникнення Георгія Гонгадзе, 16 вересня, рівненнські журналісти та активісти вийшли на акцію, щоб вшанувати журналістів, які загинули або постраждали при виконанні професійних обов`язків.


Рівненські журналісти пообіцяли бути чесними

17.09.2015, 10:24 Анна Калаур, «Четверта влада»

«Меморандум професійної чесності» підписали рівненські журналісти вчора, 16 вересня, під час акції пам`яті Георгія Гонгадзе та інших загиблих журналістів.


Які волинські ЗМІ отримували гроші від влади минулого року

05.02.2015, 14:30 hromadske.volyn.ua

Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Волинської облдержадміністрації відповіло на запит щодо коштів, які були використані у 2014 році для засобів масової інформації.


100 мільйонів гривень протягом чотирьох років витратили ЗМІ Міноборони

25.12.2014, 21:25 Дмитро Бондар, «Четверта влада»

Міністерство оборони України щороку виділяє мільйони на свої засоби масової інформації. Виходячи з кошторисів шести медіа, які підпорядковуються МОУ, протягом останніх чотирьох років на це витрачено більше 100 мільйонів гривень.


Як в.о. мера Кузнецовська реагує на викриття його «наїзду» на комунального редактора

03.12.2014, 11:03 Володимир Торбіч, портал «Четверта влада»

Редакторка з Кузнецовська, яка опублікувала звернення депутатів, опозиційних до керівника міської ради – позбулася посади. Але перед тим керівник міста зателефонував їй з вказівками як їй слід було відмовитись від публікації. Цим свіжим прикладом цензури рівненські журналісти проекту журналістських розслідувань Громадського ТБ «Слідство інфо», який має також ефір на Першому Національному, проілюстрували програму «Дорога ручна преса».

«Брехун, брехун»: «Квартал-95» зняв пародію про Дмитра Кисельова (ВІДЕО)

10.11.2014, 13:35 портал «Четверта влада»

«Квартал-95» зняв пародію «Брехун, брехун» про кремлівського пропагандиста Дмитра Кисельова.


Скільки коштує платникам податків державна «Волинська газета»

07.11.2014, 16:11 портал «Четверта влада»

Протягом 2011-2014 років на підтримку тижневика «Волинська газета» із обласного бюджету виділили понад півмільйона гривень.


Чому українська влада витрачає мільярд на власні ЗМІ (ВІДЕО)

06.11.2014, 08:40 Володимир Торбіч, Антоніна Торбіч, ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань»

Засоби масової інформації у демократичному світі – це очі суспільства, які пильно стежать за владою і контролюють кожен її крок. У нас – навпаки. В Україні ЗМІ часто належать владі. «Слідство. Інфо» з’ясувало, чому владі так важливо утримувати медіа і скільки коштує українцям це задоволення.


Дорога «ручна» преса влади: розслідування (ВІДЕО)

06.11.2014, 08:30 slidstvo.info

Засоби масової інформації у демократичному світі – це очі суспільства, які пильно стежать за владою і контролюють кожен її крок. У нас – навпаки. В Україні ЗМІ часто належать владі. «Слідство. Інфо» з’ясувало, чому владі так важливо утримувати медіа і скільки коштує українцям це задоволення.


Як маніпулювати свідомістю виборця через медіа (майже інструкція)

03.11.2014, 14:33 Богдана Стельмах

Коли стихли виборчі баталії і міжнародні спостерігачі визнали парламентські вибори чи не найдемократичнішими за весь час існування незалежності України (і важко тут не погодитися), саме доречно поговорити про те, якою була виборча кампанія з точки зору її комунікаційної складової.


Громада vs політики: газети й інтернет у період виборів

23.10.2014, 12:29 Богдана Стельмах

От поставила це питання-ствердження – і подумки сказала: «А ніяк».

І хоч, з одного боку, така реакція – то швидше емоції і давати такі поради несерйозно, бо якщо інтернет-сторінку ще можна не відкривати, то що робити з передплаченим виданням? А з іншого – то була би непогана наука політикам і медійникам.


Старт парламентських виборів і волинські медіа

13.10.2014, 14:59 Богдана Стельмах

Днями одна знайома журналістка (прізвище не важливо, бо сказане – в багатьох на устах) в авторській колонці написала: «Дивлюся на навколишній світ і не можу зрозуміти, що відбувається у країні? Чи це таке торжество демократії, що всі, кому не ліньки, подалися на вибори? (…) Чи все таки правду говорить Святе Письмо про вимиту свиню, яка щоразу повертається в своє улюблене болото? Інакше як оцінити те, що лише за місяць виборчої кампанії в оновленій нібито державі ми одним стрибком повернулися у часи Януковича, коли все купувалося і всі з усіма сварилися?»

 

Комунальна газета Рівнеради друкує «джинсу» від «Батьківщини», яку очолює заступниця мера

25.09.2014, 20:20 Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»

Комунальна газета Рівнеради «7 днів» в сьогоднішньому випуску розмістила приховану рекламу (джинсу) кандидата в народні депутати.

Комунальна газета з Рівненщини, яка погодилась на рекламу пропутінської партії, намагається тиснути на «Четверту владу»

30.07.2014, 18:56      портал «Четверта влада»

Після публікації матеріалу На Рівненщині ЗМІ готові рекламувати партію кума Путіна ЧЕТВЕРТА ВЛАДА звернулася в редакцію «Володимирецького вісника» з пропозицією озвучити позицію редакції з цього приводу. Отримала наполягання зняти матеріал інакше будуть всюди скаржитись.

На Рівненщині ЗМІ готові рекламувати партію кума Путіна

30.07.2014, 12:52      портал «Четверта влада»

Сьогодні на електрону пошту ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ прийшло повідомлення з електронки «Irena Free <[email protected]>» з пропозицією про співпрацю з партією «Український вибір»

Як рівненській комунальній газеті запропонували «джинсу» про Тимошенко

14.04.2014, 22:35      Сергій Кондрачук

Дивлюся Юлю по іств і прооосто прозріваю з брехні та лукавства цієї людини. "Ніякої реклами, ніякої друкованої агітації! Всі гроші на армію" - каже Тимошенка....

У Рівному місцеві видання «джинсують» Ляшка та Тимошенко

11.04.2014, 18:20      opora.rv.ua 

Деякі рівненські видання на своїх сторінках розмістили матеріали про кандидатів у президенти України Олега Ляшка та Юлію Тимошенко. На момент виходу матеріалів у друк обидва політики уже були зареєстровані кандидатами у Президенти.

ТОП 20 публічних людей, які дурять рівнян за гроші

09.10.2013, 12:20      Володимир Торбіч

Нижче подаю песевдорейтинг газети «ОГО». Перемішуючи публікації справжнього рейтингу (хоча у його справжності теж сумніваюся, адже немає прізвищ тих, хто саме і як оцінює і хто як рахує) із рейтингом «вибір ОГО» (нібито це вибір редакції, але насправді газетна площа продана рекламщиками) газетярі ще більше заплутують читачів.

Ресторан «Ліон» знову купив газетярів, щоб вводити в оману рівнян

06.10.2013, 16:53 Володимир Торбіч

Чергову «джинсу» (приховану рекламу-антирекламу) від скандально відомого ресторану поширили газетярі, тепер вже газети «ОГО». Матеріал формально не порушує законодавства, бо внизу містить мало кому помітну позначку, яка дозволяє уникати юридичної відповідальності. Публікацію з такою позначкою медіа-експерти класифікують як «умовно-марковану джинсу».

«Заказуха» проти громадського руху у Рівному

25.09.2013, 19:01 Володимир Торбіч

На жаль, є маса людей і організацій, які можуть підписатися під словами бандита. Очевидно, що це вічна проблема. Люди, які ще з дитинства не засвоїли «что такое хорошо, а что такое плохо».

Як українська преса поширює вигадані новини

27.08.2013 / watcher.com.ua

Минулого тижня вирішив провести невеликий експеримент – перевірити, наскільки рівень копі-пастерства української журналістики переважить здоровий глузд, пише Максим Саваневський для watcher.com.ua.

Міністр Клименко капітулював. Газета «Експрес» запрацювала повноцінно

15.08.2013 / портал «Четверта влада»

Повторне блокування діяльності газети, що трапилось вже вдруге за останні три місяці, призвело до того, що учора  опівдні журналісти  «Експресу» розпочали  акцію громадянського протесту. 

Президент підписав закон про розкриття реальних власників ЗМІ

25.07.2013 / dt.ua

Закон вводить заборону на діяльність телекомпаній, власники яких зареєстровані в офшорних зонах.

Ірена Карпа викрила газету «Експрес» у фальшуванні коментарів

04.06.2013 / press-centre.com.ua

Газета «Експрес» публікує вигадані коментарі. Про це заявила на своій сторінці у Facebook українська співачка і літераторка Ірена Карпа.

Як у рівненському видавничому домі ТОП-рейтинги продають: розслідування

20.04.2013 / Роман Мартин, ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань»

Якщо Ви хочете потрапити до переліку найдостойніших людей області, однак не маєте часу чи бажання заслужити суспільне визнання, не засмучуйтеся. Вихід є. За певну плату газета ОГО напише про вас хвалебну оду та розмістить її в одному з рейтингів «ТОП-20». Як на Рівненщині купуються рейтинги і які загрози це несе суспільству, з’ясовувала ЧЕТВЕРТА ВЛАДА. 


Суд визнав протиправними дії газети «Вісті Рівненщини»

17.04.2013, 09:11      портал «Четверта влада»

11 квітня суддя Рівненського окружного адміністративного суду Дмитро Махаринець виніс постанову, якою визнав протиправними дії редакції газети «Вісті Рівненщини» щодо незадоволення інформаційного запиту головного редактора порталу ЧЕТВЕРТА ВЛАДА Володимира Торбіча.

На Рівненщині влада примушує передплачувати приватні газети «регіоналів»

16.03.2013 / Микола Орлов, Володимир Торбіч, портал «Четверта влада»

Чиновники з Рівненщини, використовуючи адмінресурс, просувають передплату пропагандистських державних та комунальних газет, а також приватних газет, які належать представникам партії влади.

Лікбез для комунального редактора

05.03.2013, 00:00      Володимир Торбіч

Розумію, що редактору легше знайти гроші на адвоката, ніж на підвищення кваліфікації і легше знайти час на судові засідання (справа досі триває вже з півтора року у Рівному, Житомирі, Києві) ніж на оприлюднення для громади публічної інформації.

Парламентську газету за 10 мільйонів друкуватимуть видавці, які допомогли Арбузову створити «Капітал»

05.03.2013 / nashigroshi.org

Цій же фірмі «Голос України» замовляв друк і у 2012 році. В рік парламентських виборів послуги коштували 12 мільйонів гривень.

Основні інтернет-ЗМІ Волині підконтрольні одному нардепу-мультимільйонеру?

01.03.2013 / ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань»

Публікація про цензуру у волинських інтернет-ЗМІ набула широкого розголосу та викликала бурхливу дискусію у соцмережі «Фейсбук». Перевірка ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ дає підстави зробити висновки, що  майже всі основні волинські інтернет-ЗМІ в руках у мультимільйонера.

Чому важливо, щоб журналіст був незалежним

27.02.2013 / Володимир Торбіч

Продовжуючи попередню тему блогу, хочу процитувати медіа-фахівців, які говорять про те, хто такий незалежний журналіст. Проведемо аналогію. Всі свідомі громадяни хотіли б, щоб вибрані ними депутати служили суспільству і керувалися виключно правами та інтересами суспільства – людей, які їх обрали. Працювали на громаду. Коли ж депутатами керують власні комерційні інтереси чи групи політичного, владного чи бізнесового впливу – виходить те, що у нас – політична корупція. Теж саме і з журналістами, коли вони втрачають незалежність.

Чому комунальні і державні ЗМІ шкодять демократичному суспільству

24.02.2013 / Володимир Торбіч

Державні та комунальні ЗМІ – це анахронізм епохи тоталітаризму. Про це пишуть навіть автори науково-практичного коментаря до Закону України «Про доступ до публічної інформації». На жаль, в Україні представники державної влади та місцеві депутати цього або не розуміють, або розуміють, але не бачать в цьому проблеми для розвитку суспільства.

Комунальні й державні ЗМІ тягнуть 2 мільярди з бюджету щороку, - Томенко

23.01.2013, 10:58      volynpost.com 

Про це 22 січня під час прес-конференції у Луцьку розповів голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола Томенко

Рівненський суддя помилився, ЧЕТВЕРТА ВЛАДА й далі наполягатиме на публічному фінансовому звіті газети «Вісті Рівненщини»

27.12.2012, 17:49      портал «Четверта влада»

Вищий адміністративний суд визнав помилковими рішення рівненського та житомирських суддів. Комунальна газета «Вісті Рівненщини», яка належить громаді області, досі ухиляється від звітування перед рівнянами.

Редактори УНІАН повстали проти цензури

27.10.2012, 11:21      svidomo.org

П´ятеро редакторів інформаційної агенції УНІАН висловили протест проти зняття новини про пікет захисників Біличанського лісу під Адміністрацією президента.

Польські журналісти: «Сьогоднішній діагноз українських ЗМІ – це регрес»

19.10.2012 / Валентина Куць, портал «Четверта влада»

- Попит на неякісну журналістику – це феномен пострадянських держав, - резюмував польський журналіст. – Українські ЗМІ навіть не спробували працювати в інших умовах, бо держава не створила ЗМІ як окремого виду.

 

Що п᾽ють і як розважаються рівненські журналісти та прес-секретарі: 53 фото + медіа-таблоїд огляд

04.07.2012, 08:01      портал «Четверта влада»

На вечірці вручали нагороди переможцям рейтингу, який визначають рівненські працівники ЗМІ та прес-секретарі шляхом анкетного голосування. Потім спонсори вручають нагороди переможцям і говорять які хороші і чудові журналісти.

 

На нагородженні журналістів рівненська обласна влада пропіарилася за півтисячі гривень

13.06.2012, 00:00      портал «Четверта влада»

Портал «Четверта влада» поцікавився у чиновників обласної ради, за чий кошт відбулася урочиста церемонія нагородження журналістів та інших працівників ЗМІ. 

Донецький губернатор зустрічається з обраними журналістами у ресторані

06.06.2012, 00:00      imi.org.ua

Як зазначає видання, подібне помпезне святкування Дня журналіста, організоване чиновниками, проходить вперше за межами будівлі Донецької облдержадміністрації

Рівненські чиновники пообіцяли оплачувати державну «джинсу» в комунальних ЗМІ

01.06.2012 / портал «Четверта влада»

Як проінформував присутніх заступник голови облдержадміністрації Олексій Губанов, основне питання – фінансування комунальних засобів масової інформації в області вирішено: державні органи влади будуть заключати із редакціями ЗМІ угоди про висвітлення їх діяльності та обов‘язково оплачувати ці послуги. 

Як боротися із закритістю доступу до витрачання коштів платників податків (право)

29.05.2012, 00:00      imi.org.ua 

Редактор Рівненського агентства журналістських розслідувань Володимир Торбіч у жовтні минулого року подав позов на комунальну газету обласної ради «Вісті Рівненщини» за приховування інформації.

Рівненська комунальна газета «Слово і час» отримала 180 тисяч бюджетних гривень для реклами своїх засновників

13.03.2012 / nashigroshi.org

Рівненська райдержадміністрація за 180 тис грн. замовила редакції Рівненської комунальної газети «Слово і час» послуги з розміщення інформації про діяльність органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. 

Балада про журналіста: з гумором про корупцію в ЗМІ

09.02.2012, 00:00      tvi.ua

Гумористочно-сатиричний образ журналіста Росії та України. 

Друк міліцейської газети коштує 9 мільйонів на рік

13.01.2012, 00:00      nashigroshi.org

Вартість угоди склала 9,28 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

«Теленовини нині розповідають про інакшу, ніж є, реальність»

03.01.2012 / telekritika.ua

Експерти – про інформаційне мовлення у 2011-му: професійність журналістів тільки «для душі», «правильна джинса», цензура фактів. Відповідають Ігор Куляс, Петро Бурковський, Костянтин Квурт, Лаврентій Малазонія, Наталія Лигачова. 

2011-й для медіа: цензура й політичний тиск перестають бути головною проблемою

30.12.2011, 00:00      osvita.mediasapiens.kiev.ua

поступаючись непробивній цинічній глухосліпоті влади на тлі байдужості суспільства 

В Рівному нагородили переможців конкурсу для журналістів, організованого обласною радою. Понад дві третіх переможців - працівники комунальних ЗМІ

06.12.2011, 00:00      Прес-служба Рівненської обласної ради

За словами голови обласної ради, конкурс серед ЗМІ має стати традиційним і буде проводитися щорічно до Дня місцевого самоврядування. 

Не беріть участі в піар-акціях влади: звернення Агентства журналістських розслідувань до професійних журналістів

09.11.2011, 00:00      ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань»

Радянський пережиток з номінацією «заслужених» журналістів тепер ще й отримав обласне втілення. От тільки не зрозуміло перед ким «заслужені». Логічно що перед тими, хто вручав це звання.

«Комсомольська правда» півроку публікувала замовні матеріали від Nemiroff

19.08.2011, 00:00      osvita.telekritika.ua 

Газета «Комсомольская правда в Украине» протягом липня-грудня 2010 року опублікувала вісім матеріалів (шість у газеті, два – на сайті видання), що мають усі ознаки джинси – рекламували горілку Nemiroff.

Канали продовжують замовчувати деякі теми і випускати «джинсу»

14.06.2011, 15:51      pravda.com.ua

Найбільше матеріалів суспільно-політичної тематики з ознаками замовності або цензури у травні цього року було на "Першому каналі".

Хто й чому мовчав про «Межигір’я»

14.06.2011, 11:00      telekritika.ua

Усі загальнонаціональні телеканали, крім 5-го й ТОНІСу, проігнорували візит журналістів до «Межигір’я»

Скасувати «Заслуженого журналіста»

08.06.2011, 15:55      портал «Громадський простір»

У журналістському середовищі вже давно точаться дискусії щодо необхідності скасування звання «Заслужений журналіст України», яка є неприйнятною для незалежних журналістів.

11 мільйонів гривень на рік з бюджету на неефективні військові ЗМІ

08.06.2011, 01:23      Інститут Медіа Права 

Третього червня 2011 року експерти Інституту Медіа Права надіслали до Міністерства оборони України свої пропозиції щодо управління засобами масової інформації, які воно заснувало.

З днем журналіста чи з днем холуїв?

07.06.2011, 20:49      pravda.com.ua

Повна відсутність розуміння, що хрестоматійна функція журналіста - контролювати владу, а не отримувати від неї привітання.

Четверта влада. Медіа-корупція (телепрограма)

31.05.2011 / ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань»

В часи президента Кучми влада надсилала засобам масової інформації темники – вказівки що і як висвітлювати, а що замовчувати. В часи президента Ющенка темники зникли, але з’явилася «джинса» по іншому – медіа-корупція – коли ЗМІ за гроші видають комерційну та політичну рекламу під виглядом звичайного журналістського матеріалу. В часи президента Януковича «джинса» залишилась, але рівень свободи слова знизився настільки, що журналісти заговорили про цензуру і політичний диктат, коли ЗМІ замість сторожових псів демократії стають слухняними песиками влади.

Виктор Федорович, пора браться за своих

26.05.2011 / Блог Мустафи Найема

Матеріал з блогу журналіста "Української правди" Мустафи Наєма про зловживання у Рівненській області під крилом губернатора Василя Берташа і за участі його сина Мирослава Берташа.

За ініціативи РОДА рівненські журналісти «пошились у дурні» (з лапками і без лапок)

18.05.2011, 12:19      Володимир Торбіч 

Журналістів «пошили у дурні» за ініціативи РОДА – маладци, аплодую стоячи... владним піарщикам, які таке придумали :))) Справді, Олексій Губанов (гуманітарний заступник голови Рівненської ОДА, в чиєму підпорядкуванні прес-служба – авт.) не дарма їсть свій хліб :), чого не скажеш про колег-журналістів :(

Медіа-корупція

22.04.2011 / Володимир Торбіч, Антоніна Торбіч, Тетяна Закордонець, ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань»

Чим загрожує суспільству прихована реклама, замовчування новин та «любов» преси до влади.

В Рівному обговорили, чому ЗМІ обдурюють споживачів та «люблять» владу

01.03.2011, 12:19      Антоніна Торбіч

Перенасиченість рику медіа, як вважають рівненські медійники та громадські діячі, ускладнює здорову конкуренцію між виданнями.

Національна спілка журналістів: Влада тисне на ЗМІ

18.02.2011 / pravda.com.ua

У заяві, зокрема зазначається про те, що останнім часом зросла кількість звернень до НСЖУ від редакцій електронних і друкованих ЗМІ щодо порушень з боку владних структур і окремих посадовців.

Журналіст може бути багатим і чесним одночасно

15.02.2011 / Вікторія Ричко

В цьому переконаний  редактор сайту «Історична правда» Вахтанг Кіпіані.

Проект ПРОГРАМИ економічної підтримки діяльності газети «Сім днів» на 2011 рік

27.12.2010 / Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення Рівненського міськвиконкому

Для збиткової газети міської ради "Сім днів" просять у рівненських платників податків 677 тисяч гривень.

Відбувся круглий стіл: Для чого українським медіа незалежність?

27.10.2010 / Інститут розвитку регіональної преси

Якщо незалежні медіа в Україні й існують, то, здебільшого, серед «жовтої преси». А вона аж ніяк не може виступати гарантією того, що влада в державі буде підзвітною та здатною ефективно протидіяти корупції. Такого висновку дійшли учасники відкритої дискусії «Для чого українським медіа незалежність?

ЖУРНАЛІСТИ 1+1 ЗАЯВЛЯЮТЬ ПРО ВПРОВАДЖЕННЯ ЦЕНЗУРИ НА КАНАЛІ. ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

06.05.2010, 23:20      profspilka.org.ua 

Ми виступаємо із цим відкритим листом, тому що розуміємо нашу відповідальність перед суспільством, цінуємо свою репутацію і не згодні йти на компроміси з власною совістю.

Житомирська преса «пресує» слабо

02.02.2010, 17:46      ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань» 

Рівненське агентство журналістських розслідувань переглядає пресу п’яти західноукраїнських областей на наявність місцевих журналістських розслідувань, правозахисних і антикорупційних матеріалів. За вересень-листопад 2009 року зі 117 номерів тернопільських газет було знайдено 4 таких матеріали.

Тернопільська преса: мало журналістських розслідувань

02.02.2010, 14:26      ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань» 

За три осінніх місяці 2009 року зі 130 номерів тернопільських газет було знайдено близько 10 таких матеріалів. Третина з них стосуються діяльності міліції.

Хмельницька преса пише про порушення з боку міліціонерів та міліцейських структур

02.02.2010, 14:00      ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань» 

За вересень-листопад 2009 року зі 156 номерів хмельницьких газет було знайдено близько 10 таких матеріалів.

Помста чиновника?

25.05.2009, 12:49      ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань»

Несподівані наслідки отримало розслідування про батьківські внески у школах Рівного. Головний редактор Рівненського агентства журналістських розслідувань звинувачує редактора обласної комунальної газети «Вісті Рівненщини» у помсті за попереднє розслідування «Агентства», яке вийшло в ефірі телеканалу «Рівне 1» ще у 2008 році.

Володимир Торбіч: «Начальник міліції Рівненщини зізнався, що з журналістами на одному полі с…ти не сяде»

20.11.2007 / telekritika.ua

Про перспективи проведення розслідувань у регіональних ЗМІ – розмова кореспондента «Телекритики» з головним редактором Рівненського інформаційного агентства журналістських розслідувань Володимиром Торбічем.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору