РІВНЕНЩИНА

З початку року підприємці-спрощенці Волині поповнили бюджет на 19 мільйонів гривень

14.03.2013, 16:29      портал «Четверта влада»      Переглядів: 714

Ілюстративне фото порталу ЧЕТВЕРТА ВЛАДА

Підприємці-спрощенці Волині протягом двох місяців 2013 року поповнили бюджет на суму 19 мільйонів 100 тисяч гривень. Це на 10,9 мільйона гривень більше проти аналогічного періоду минулого року. Таким чином, тенденція до суттєвого зростання надходжень єдиного податку може стати закономірністю нинішнього року, - прогнозують в ДПС Волині.

Позитивну динаміку у сплаті єдиного податку податківці, насамперед, пов’язують з з успішним реформуванням спрощеної системи оподаткування.

- Як відомо, діюча спрощена система оподаткування пройшла тривалий і досить часто надзвичайно дискусійний процес обговорення. Звичайно, що метою цього діалогу було запровадження такої моделі оподаткування для підприємців, яка б сприяла приватній підприємницькій ініціативі та адекватним податковим надходженням, - розповіла заступник голови ДПС у Волинській області Інна Степанюк.

Посадовець зазначила, що диференційований підхід та запровадження 6 груп спрощеної системи оподаткування дозволяють кожному підприємцю обрати саме ту модель, які відповідають масштабам і реальним можливостям його власної справи.

- Найкраще підтвердження вдалої реформи спрощеної системи оподаткування – додаткові надходження в бюджет, - підсумувала Інна Степанюк.

ДПС Волині звертає увагу, що якщо юридична особа-суб´єкт господарювання прийняла рішення з ІІ кварталу поточного року перейти на сплату єдиного податку, вона подає до органу ДПС відповідну заяву. Зробити це необхідно не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Тобто, останнім днем подання заяви є 15 березня 2013 року.

Новостворені фізичні особи – підприємці І та ІІ груп також подають до органу ДПС з місцем реєстрації заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування. Якщо заява подана до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, платниками єдиного податку вони стають з першого числа місяця, наступного за місяцем видачі свідоцтва.

Водночас, новостворені суб´єкти господарювання третьої - шостої групи, які подали відповідну заяву протягом 10 днів з дня державної реєстрації, вважаються платниками ЄП з дня їх державної реєстрації.

Зазначимо, що разом із заявою суб’єкти господарювання подають до органу ДПС розрахунок доходу за попередній календарний рік. Відповідна норма передбачена ст. 298 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Кабмін: Спрощенці отримують очікуваний компроміс у Податковому кодексі

Минулоріч волинські «спрощенці» сплатили понад 73 мільйони гривень єдиного податку

Луцькі підприємці –«спрощенці» потроїли сплату єдиного податку


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору