РІВНЕНЩИНА

Четверта влада. Гінекологічний рекет (телепрограма)

04.10.2010, 00:00      ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань»      Переглядів: 6826

Як і чому медики вимагають у вагітних "благодійні" внески. Телепроект "Четверта влада".

Програма Рівненського агентства журналістських розслідувань "Четверта влада" створена за фінансової підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чайці дали 5 років тюрми і звільнили в залі суду (+фото)


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

03.03.2012, 10:19 178.92.139.*** Вадим
Панове, читаючи ваші дописи, розумію, що у нас в Україні порядку не буде. \nІ не буде довіри між людьми. Пожежники складатимуть анекдоти про \"поганих\" податківців, податківці про бізнесменів, бізнесмени про журналістів, журналісти про лікарів, лікарі про хворих, хворі про політиків, а політики про народ. \nДуже шкода, що насправді абсолютна більшість з нас - продажні, і відповідно не заслуговуємо на чесний суд, якісну медицину, достовірну інформацію та некорумповану владу.\nЖаль панове, що за 20 років незалежності Україна так і не стала державою, а є лише сировинним додатком до більш розвинутих сусідніх країн, транзитною територією, що постачає на захід дешеву робочу силу, проституток та наркотики. \nВсі ми погрузли в цьому л...ні, але ніхто не хоче покласти край корупції та продажності. Слабаки!
09.12.2011, 00:26 77.123.69.*** анна
я народила декілька днів назад.власними вухами почула ціну за пологи.нині вона складає біля 300 доларів.\nзнайома розповідала,що без хабаря відмовлялися виписувати дитину з пологового будинку,шукаючи в неї різні неіснуючі хвороби.куди вже далі?!!!
24.11.2011, 11:38 46.247.151.*** Володимир
Цікава філософія. Зокрема через таку філософію в багатьох людей, в Україні продовжує процвітати корупція. Давайте не будемо карати медиків, і освітян, і чиновників, і міліціонерів, і всіх інших, бо в них зарплата маленька... Давайте тоді і злодіїв, які крадуть не будемо карати, багато з них із сіл, де взагалі роботу складно знайти. Давайте будемо толерувати корупцію, а потім всі разом жалітися як нам погано жити. Давайте не будемо нічого робити, а раптом все саме зміниться?
23.11.2011, 21:15 193.169.80.*** IRIS
Хлопці і дівчата, я теж лікар, який кинув медицину і щиро співчуваю своїм колегам, батькам, бо прожити за мізер дуже важко + керівництво, а їх ще вище керівництво змушує брати побори. \nДЕ ВЗЯТИ, коли немає коштів: ліжка, постіль, ліки, чисті стіни, унітази, миючі засоби, меблі, євровікна.... список може бути безкінечний. Зав. каже - ДАЙ, бо йому те ж каже головний, а тому - керівник в управлінні і так догори. І все це НЕОФІЦІЙНО, а не дасиш - завтра полетиш з роботи, або тебе підставлять, або ще якось вчинять, бо ти - в гнилій системі МОЗ.\n\nШановні журналісти, розслідуйте прокурорів і податківців, митників та суддів!!! Слабо??? І зарплати у них більші і хабарі фантастично більші. \n\nЯ дуже шкодую за медициною, бо була б хорошим лікарем. Але в нашій країні крайній злиденний лікар.
21.12.2010, 12:11 78.50.96.*** olenka
порушувач "Клятви Гіпократа", А кто читал текст клятвы?Напоминает клятву секте докторов.По-этому у них круговая порука.Никогда не найдёшь виновных.
08.11.2010, 15:14 178.92.79.*** Вадим
Ще не бачив жодного журналіста, що активно звинувачував би Міністерство Охорони Здоров"я в такому становищі в якому зараз існують лікарі та пацієнти, в тому, що порушуються права на гідну оплату праці, забеспечення професіональної діяльності лікарям, та безкоштовність медичної допомоги пацієнтам. В кожному репортажу приділяється непомірно надмірна увага саме рядовому лікарю - робиться висновок, що в нашій державі це саме він головний хапуга, порушувач "Клятви Гіпократа", який наживається на бідному становищі незахищенних пацієнтів...що ж, давайте про це кричати ще голосніше, чекати показових судів над пійманими на гарячому рядовими лікарями, і марно вірити, що це саме те, що вкорні змінить систему...ефективність дій залежить від вірної точки зору, наше суспільсво "бачити" та робити висновки ще не навчилось, і що поробиш з тим, що її очі-журналісти сліпі на одне око....
07.11.2010, 13:33 77.120.80.*** Катерина
Справа не в тому, що "лікарі-хапуги гроші деруть" і за це ми їх голосно засуджуємо. Справа у тому, що держава усунулася від вирішення тих проблем, якими вона справді повинна перематися, переклавши ці функції на нас із вами. А ми мовчимо і робимо вигляд, що все в порядку. Не вистачає грошей на дитячі садки? Не страшно, батьки заплатять. Не купують ліків на дитячу онкологію? Дурниця, батьки продадуть квартиру і все до останніх трусів - і заплатять. І за обмінну карту вагітної заплатимо, і за безплатні-платні аналізи - за все. І мовчки. Бо ж так сутужно у державі. А дехто тим часом буде дорогу будувати до Міжгір"я чи нові Тойоти для ВР купувати - за державний, іж іншим кошт, за гроші платників податків - яких так не вистачає у лікарнях,школах, садочках і т.д. Люди, ви що? Треба говорити про це. Треба кричати. Бо поки ми мовчки терпимо, нас нагинають все нижче і нижче. І ще: в програмі мова йде не стільки про лікарів, скільки про їх керівництво. Якщо ви хочете після лікування подякувати своєму лікареві у грошовому еквіваленті - це ваше діло. А якщо ви змушені заплатити, що не "залікували" - справа інша.
02.11.2010, 21:43 95.135.166.*** Serg
не втримався "Якщо лікар "при можливості неофіційно компенсує оплату своєї праці" - а без реверансів - бере хабарі, то вибачте, але я не вірю у його високу професійність_____Це підтверджує, що Ви далекі від розуміння реального становища в медицині, у Вас лише поверхневі судження про цю систему та людей, що в ній працюють." Ви бачили десь лікаря сільської амбулаторії на мерседесі? Хоча б на ланосі? Який заробив ту "карету" своєю працею!!! А як на рахунок професорів? Вони напевне купили квартири, дачі, машини за зарплату? Фігу!!! Вони заробили своєю працею, яка оплатилась не державою, а пацієнтами... Тому тупо казати що непрофесіонал в медицині може заробити гроші. Як на мене- навпаки. Здоров"я не купиш в супермаркеті як ковбасу, тому воно має трохи більшу цінність. За ковбасу платимо скажені гроші ( вибачте, мав на увазі якісну), а здоров"я- безоплатне. Самим вам, щановні журналісти, не смішно? Чекаєм з нетерпінням поправок в Конституцію про безплатну ковбасу:)
26.10.2010, 23:49 178.92.11.*** Вадим
"Але так мали б робити відповідальні небайдужі чесні лікарі." Якщо Ви, як журналіст, не згідні з політикою у Вашій редакції - Ви або пристосовуєтесь, або намагаєтесь гнути свою лінію - в останньму разі керівництво знаходить привід і Вас звільнюють. Те саме і в медицині, профсоюзи не захищають інтереси медиків, а якщо Ви не бажаєш працювати в тих умовах, що Вам пропонує держава - Ви вирішуєте, залишатися та пристосовуватися, або поборотись за свої права. Боротися за свої права - це чудова ціль, але давайте бути реалістами, це призводить до звільнення. Але, якщо у випадку журналіста вибір є достатній і надалі - ТВ, радіо, газет, інших СМІ безліч, і навіть "опозиційний" журналіст має можливість працювати далі у своїй сфері, то у випадку лікаря, коли він втрачає роботу через свою позицію - він має великі проблеми з подальшим працевлаштуванням - лікарень не так багато, як засобів СМІ. По цій причині більшість лікарів тримаються за свої місця (не в моєму випадку - я вже не працюю лікарем)_____"Якщо лікар "при можливості неофіційно компенсує оплату своєї праці" - а без реверансів - бере хабарі, то вибач
26.10.2010, 23:31 95.111.212.*** Журналіст Volodymyr
Небуває трішки вагітних і трішки чесних. Якщо лікар "при можливості неофіційно компенсує оплату своєї праці" - а без реверансів - бере хабарі, то вибачте, але я не вірю у його високу професійність. Такі речі розбещують. Спочатку береш трохи, потім більше, а потім без додаткових грошей не хочеш виконувати своїх прямих обовязків. Щодо точки прикладання: ніхто й не стверджує, що винні лише лікарі. Але без них система правопорушень не змогла б працювати. В програмі показуються чіткі факти що гроші дійсно вимагають, а не просять стати благодійниками. В той час як офіційно панове говорять "та ви що - ніхто не вимагає". Якщо б лікарі не мали можливості так зловживати система б не працювала б. Тоді б і страхова медицина більше б рухалась. А Верховні ради різних скликань і Президенти дійсно винні, що взявши на себе відповідальність - не змінили ситуацію на краще. Але якщо ми з вами будемо так абстрактно розмовляти "у всьому винні депутати", то це будуть слова у повітря. Побідкаємось та й по всьому. Хай лікарі рівненські організують делегацію до стін Верховної ради, хай кожен напише хоч по одному з
26.10.2010, 23:14 178.92.11.*** Вадим
"І нічого не зміниться, якщо їх замовчувати. Треба про це кричати." Треба вірно шукати точку прикладання сили, щоб щось зрушити. Ваш репортаж - свідчення, що для Вас ця точка рядові лікарі, і якщо усю свою силу Ви та пацієнти будуть прикладати саме на них - важіль не спрацює. Чи що ви передбачуєте, коли "кругова порука" буде розірвана? Що буде, якщо всіх лікарів пересудять за "хабарі" (хоча це не точний термін, більш вірний "незаконне винагородження"), чи це вирішить питання і медицина стане якіснішою? Просто в медицині залишиться ще меньше адекватних людей - лише фанати-альтруїсти, або такі безздарі, яким більше ніде влаштуватися. Зараз всеж є середній прошарок медиків - які можуть забеспечувати свою сім"ю та працювати бажаною професією при можливості неофіційно компенсувати оплату своєї праці.
26.10.2010, 22:50 95.111.212.*** Журналіст Volodymyr
"кругова порука" - це породжує проблеми "по кругу". І весь час будете кружляти в цих проблемах. Всі ми кружлятимемо. Краще б ніж кругову поруку відстоювали б таке: "Платон мені товариш, але істина дорожча". Ви називаєте журналістів далекими від обєктивності. Не захищатиму. Є всякі, як і лікарі - хороші, погані, порядні й непорядні. Є ще гірші журналісти - які кажуть, а чого я за таку платню буду відмовлятися від "пропозиції". І потім ви отримуєте не правдиву професійну статтю, а заказуху (щоправда зараз такі питання вирішують переважно редактори, а не журналісти). Тобто заплатили за варення, а вам продали ла..но. Такі проблеми є у всіх галузях. І нічого не зміниться, якщо їх замовчувати. Треба про це кричати. Вже давно сказано: Кожен, хто робить лихе, ненавидить світло і не приходить до світла, щоб не зганено вчинків його. А хто робить за правдою, той до світла йде, щоб діла його виявились, бо зроблені в Бозі вони. (Ів. 3, 20-21)
26.10.2010, 22:18 178.92.11.*** Вадим
"Є ще інший вибір - відкривати приватну практику, йти в приватні клініки" Приватні клініки на данний момент не можуть забеспечити працею достатню кількість лікарів. І, якщо ви чесний перед собою журналіст, то маєте розуміти, що відбір до цих обмежених місць в приватній медицині йде не на конкурентній основі (як і у всіх сферах життя нашої держави). Приватна практика в повному розумінні на сьогодні лише проект. "Як казав один мій знайомий - не подобається - йдіть торгувати квітами." Ви здивуєтесь, якщо знайдете статистику, скільки молодих фахівців так чинять - я один з тих, що покинув медицину, коли побачив як ця система деформує мою особистість - дістали пацієнти, що не цінують твою працю, жаждають бути здоровим "нахаляву" (в той же час працю слюсара та прибиральника цінують значно вище), дістали керівники від медицини, з якими не знайшов мови, дістали далекі від об"єктивності журналісти, що бажають лише однобокої "шокуючої" правди. "А "своїх" завжди легше захищати ніж правду." Поки у свідомості українців буде однобока правда, поки журналісти будуть підтримувати лише таку правду,
26.10.2010, 22:10 95.111.212.*** Журналіст Volodymyr
Я не дивуюсь таким коментарям-"за своїх" від лікарів. так само починають оправдовувати свої правопорушення і освітяни, і ЖЕКівці, і судді, і прокурори, і чиновники. Це не філософія - це з практики. Судді починають: "а знаєте в яких ми умовах працюємо, немає техніки, немає достатньо залів для розгляду справ, зарплата низька..." Тим не менше щоб стати суддею черга хабарників. Без хабаря і не думай стати суддею. Така пагана робота, а скільки бажаючих. А потім оправдовують свою продажність...
26.10.2010, 21:53 95.111.212.*** Журналіст Volodymyr to Вадим
Є ще інший вибір - відкривати приватну практику, йти в приватні клініки. Не мовчати, коли лікарів змушують до правопорушень (бо ніхто не зобовязаний виконувати протиправні накази). Це найлегше - сказати, що ми бідні і нещасні, тому беремо. Зараз в Україні так можуть сказати БІЛЬШІСТЬ, тому я й згадував у попередньому пості суддів, міліціонерів і т.д. Коли лікарі зіштовхуються з правопорушеннями щодо них від інших представників системи, то не надто їх захищають. В цьому випадку я бачу просто, що лікарі захищають лікарів. От коли в Україні не працюватиме правило "ворон ворону око не виклює", тоді може щось і зміниться. А "своїх" завжди легше захищати ніж правду. Бажаю Вадиму і Serg в першу чергу бути чесними із собою. Бо іноді дивує як людина себе переконає, що вона робить правильно, коли бере чи дає хабарі та інші побори.
26.10.2010, 21:48 95.111.212.*** Журналіст Volodymyr to Вадим
Є ще інший вибір - відкривати приватну практику, йти в приватні клініки. Не мовчати, коли лікарів змушують до правопорушень (бо ніхто не зобовязаний виконувати протиправні накази). Це найлегше - сказати, що ми бідні і нещасні, тому беремо. Зараз в Україні так можуть сказати БІЛЬШІСТЬ, тому я й згадував у попередньому пості суддів, міліціонерів і т.д. Коли лікарі зіштовхуються з правопорушеннями щодо них від інших представників системи, то не надто їх захищають. В цьому випадку я бачу просто, що лікарі захищають лікарів. От коли в Україні не працюватиме правило "ворон ворону око не виклює", тоді може щось і зміниться. А "своїх" завжди легше захищати ніж правду. Бажаю Вадиму і Serg в першу чергу бути чесними із собою. Бо іноді дивує як людина себе переконає, що вона робить правильно, коли бере чи дає хабарі та інші побори.
26.10.2010, 21:40 95.111.212.*** Журналіст Volodymyr to Serg
І ще про страйк лікарів. Пошукайте інформацію з цього приводу в інеті. Ще жоден страйк медперсоналу не створив критичної ситуації - навпаки - було менше постраждалих через меншу кількість лікарських помилок. Однак називати страйк МАРАЗМОМ може тільки людина із совковим менталітетом. При бажанні можна і страйки і мітінги влаштовувати і свої лікарські обовязки виконувати. Аби було бажання. Але страйкувати бояться, бо можуть втратити таку малооплачувану роботу за 800 гривень. Ну не парадокс?
26.10.2010, 21:35 95.111.212.*** Журналіст Volodymyr to Serg
Перепрошую, що образив "таварісчами", але такі реалії, що самі громадяни підгодовують корупцію, бо їм легше заплатити зразу (тим у кого є чим), ніж думати, що буде потім. А потім трапляються такі випадки, що привозять хворого без родичів і ніхто йому допомоги не надає - максимум спасуть, щоб зразу не вмер. Однак лікарі не кричать про такі випадки. Якщо лікар отримує 800 гривень - це не значить, що він має порушувати закон. Як казав один мій знайомий - не подобається - йдіть торгувати квітами. Це не виправдання, що мало платять, то буду брати. Так система корупції тільки усугубляється. Так кожен безробітний може виправдати те, що раз держава не може забезпечити його належною роботою, "то піду вкраду". Ваша аргументація з цього поля. Так можна далеко зайти.
26.10.2010, 21:15 178.92.11.*** Вадим
Журналісти в більшості своїй бажають дешевого "резонансного матеріалу". Тема медиків - ідеальна для цієї мети - всі знають, що медицина далеко не безкоштовна, що чітко суперечить Конституції. До лікарів звертаються усі, усі хоч раз відчули на собі "негатив", що йде від них. Тільки журналісти в гонитві за дешевою славою самі ж не переймаються в чому першопроблема, з чого все починається. З їх репортажів завжди "все ясно": "у ВСЬОМУ винні рядові лікарі"
26.10.2010, 20:48 178.92.23.*** Вадим
Прожитковий мінімум в Україні 922 грн. Оклад лікаря більший цього на 200 грн (це без категорії, але з категорією не набагато більше). Чого бажають українці? Щоб їх лікували доброзичливі лікарі, які б радісно собі працювали на цю зарплатню? Як держава цінує медиків - таку маємо і зворотню відповідь. Багато справді розумних лікарів кидають медицину, бо в ній треба робити вибір - або ти "хапуга" та займаєшся своєю справою, або все кидаєш і йдеш шукати більший та "чесний" оклад.
26.10.2010, 20:11 95.135.153.*** Serg
P.S. Особливо цікава пропозиція журналюг пострайкувати медикам. Та Ви хоч розумієте про що кажете??? МАРАЗМ!!! Якщо вони страйкують- всі люди що потребують допомоги (ну може через одного) тупо вмирають. Оце так порада медикам!!! Більше не хочеться навіть писати нічого. Розумні зрозуміють, журналісти- ніколи
26.10.2010, 20:03 95.135.153.*** Serg
P.S. Особливо цікава пропозиція журналюг пострайкувати медикам. Та Ви хоч розумієте про що кажете??? МАРАЗМ!!! Якщо вони страйкують- всі люди що потребують допомоги (ну може через одного) тупо вмирають. Оце так порада медикам!!! Більше не хочеться навіть писати нічого. Розумні зрозуміють, журналісти- ніколи
26.10.2010, 19:48 95.135.153.*** Serg
Volodymyr! Не знаю ким працюєте Ви, але навряд чи за 800 грн ставки, як лікарі. Перша частина коменту мого- про реалії. Кричіть про вартість ліків, відсутність апаратури в лікарнях, забезпечення простирадлами, харчами. і т.д. Це має робити держава (яка декларує безоплатну медицину) а не лікарі. Лікарі-хабарники для мене- це смішно. А от лікарі злидні- то є реалії (більшість з них, особливо в районах а тим більше в селах). Не подобається один лікар (хапуга) -ідіть до іншого. І не про суддів тут мова, порівняли як... з пальцем. А на рахунок доларів- я так і зробив, хоч і не олігарх на жаль. А ви робіть як знаєте. Програму дослухав, висновки ті ж самі. Незгодні- Ваша справа. Думку висловити має право кожен. А на рахунок "таварісчей"- по моєму тупо вийшло:))))
26.10.2010, 19:16 95.111.212.*** Volodymyr To Serg
Дуже "мудрий" комент - дайте лікарю-гінекологу 100-150 доларів і не будете мати проблем. Ага, а ще лікарю педіатру, терапевту, хірургу і т.д., міліціонеру, чиновникам, меру, депутатам, прокурору, сбу, судді кого там ще забули? Всім по 100-150 баксів (декому по 1000-1500, менше не візьмуть) і жодних проблем. Так і роблять панове олігархи та нуворішки і нуворюги. Думаю, що ваш рецепт безтолковий для більшості людей. Через таких таварісчей у нас і корумповане суспільство. А щоб судити про програму, то треба було додивитися і уважно слухати про що там йдеться, щоб в коментах всяку фігню не писати.
26.10.2010, 18:18 95.135.153.*** Serg
Яка фігня!!! До половини додивився- далі сили не вистачило. Про які 60 грн ви говорите? Реальна вартість всіх ліків та вартість аналізів плюс узі декілька тисяч гривень від початку вагітності до виписки з дитиною. Спробували б ви ганяти за шприцами і ватою і всім іншим саменькі ножками на 9 місяці. Клоуни... Вам краще роблять, а ви гоните... В мене дружина народжувала- всі медикаменти необхідні брали з аптеки записуючи лише фамілію, а при виписці зайшов, розрахувався за все- і спокій. Нічого зайвого не виписали- перевіряв. Іногородні- валіть рожати туди де прописані, і не розказуйте байок. Через вас місцеві стоять в кілометрових чергах. І дійсно- фінансування не на вас розраховане. Загалом- тупе розслідування. І ще одна порада- дайте своєму лікарю 100-150 доларів- і не будете мати проблем
05.10.2010, 17:32 91.124.36.*** Сергій
просто жесть, як після цього народжувати??? Відморозки - хочеш гроші, то попроси в людей, а не став перед фактом. п.с. хочу мати ще дітей, що робити? боротись ризикуючи здоров.ям дитини і дружини? чи збирати гроші?
04.10.2010, 22:53 78.50.103.*** olenka
Молодец Володя!Это БОМБА!Наглые вымогатели!Преступников -к ответу!Устроить показательный,на всю Украину суд,чтобы другим неповадно было!!!Уверовали в свою безнаказанность,наглые морды!Посадили какую-то мышь,якобы директором фонда,и она ,,пургу гонит,,с бумажки и под диктовочку тётеньки злостной вымогательницы,явно написавшей текст ,,шпаргалки. А народ у нас трусливый и тёмный,аж зло берёт!!!Всегда они так,жалуются,жалуются,а как до дела дойдёт-в ,,кусты,,! ПОЧЕМУ?!!!!!

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору