РІВНЕНЩИНА

На Волині працівники ДМС отримали дисциплінарні стягнення через незаконні платежі при видачі закордонних паспортів. ВІДЕО

08.04.2013, 12:11      Юрій Горбач, портал «Четверта влада»      Переглядів: 7433

Волинська прокуратура виграла справу за позовом проти Управління Державної міграційної служби у Волинській області. 

Волинський окружний адміністративний суд 5 квітня розглянув позов прокуратури Волинської області до УДМС у Волинській області у справі про порушення у процесі видачі закордонних паспортів. Нагадаємо, що після публікацій ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ про порушення у «паспортних столах», правоохоронці провели перевірку і вирішили подати позов до суду у зв’язку із тим, що начальник Управління неналежним чином відреагував на подання прокуратури.

За позовом прокуратура Волинської області просила визнати протиправними дії і бездіяльність Управління Державної міграційної служби у Волинській області та зобов’язати його службових осіб вчинити дії щодо усунення порушень вимог законів України у видачі закордонних паспортів.

Це уже друге засідання у цій справі. На попередній розгляд справи, який відбувся наприкінці березня, не з’явилися представники третіх сторін – ПАТ страхової компанії «ВУСО» із Донецька та Державного підприємства «Документ». Тому засідання перенесли.

Цього разу представник страхової компанії «ВУСО» знову не з’явився, проте розгляд справи продовжили. Водночас третя сторона у справі – представник Державного підприємства «Документ» Сергій Джулай – висловив прохання про проведення закритого судового засідання, посилаючись на можливе озвучення конфіденційної інформації підприємства. Суддя Віра Смокович цього прохання не задовольнила.

Представник відповідача Олександр Пахолюк (зліва) та представник третьої сторони - ДП «Документ» - Сергій Джулай (справа).

Представник відповідача, завідувач сектору юридичного забезпечення УДМС у Волинській області Олександр Пахолюк, повідомив, що 29 березня (після першого засідання у справі, яке відбулося 26 березня – авт.) начальник Управління Олександр Воробей видав наказ про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників. Згідно із наказом, виявлені прокуратурою порушення зумовлені відсутністю контролю за дотриманням підлеглими працівниками вимог чинного законодавства зі сторони першого заступника начальника УДМС у Волинській області Олексія Чернишева, заступника начальника відділу паспортної роботи громадянства та реєстрації фізичних осіб та начальника відділу міграційної роботи. Згідно із наказом, дисциплінарне стягнення у вигляді затримки на 6 місяців у присвоєнні чергового рангу державного службовця застосоване до заступника начальника відділу паспортної роботи громадянства та реєстрації фізичних осіб Петра Дейнюка, оголошена догана завідувачу сектору централізованого оформлення документів №1 відділу паспортної роботи громадянства та реєстрації фізичних осіб Тетяні Романюк. Інші посадові особи УДМС змушені вжити заходів щодо усунення вказаних у поданні прокуратури порушень.

Олександр Пахолюк зачитує наказ начальника УДМС у Волинській області

Це була така собі реакція на подання прокуратури заднім числом.

- Ми визнали порушення, - заявив представник відповідача Олександр Пахолюк, - ми вжили вичерпних заходів щодо недопущення порушень у майбутньому. На сьогодні вся інформація у вільному доступі, зокрема на сайті Державної міграційної служби і щодо документів, які потрібно подавати, і щодо обсягу коштів, які потрібно заплатити.

Олександр Пахолюк висловив клопотання про закриття провадження у справі у зв’язку із примиренням сторін. Проте представник позивача прокурор Сергій Самчук відмовив у примиренні і запропонував продовжувати засідання.

Прокурор Сергій Самчук.

Після судових дебатів суд постановив задовольнити повністю адміністративний позов заступника прокурора Волинської області до Управління Державної міграційної служби у Волинській області.

Нагадуємо, у березні 2013 року на Рівненщині «паспортна присоска» сплатила 2 мільйони штрафу за незаконні платні послуги. Прокуратура Рівненської області відреагувала на звернення ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ, і провівши перевірку, до якої були долучені ці матеріали, відстояла в суді необхідність стягнення з ДП "Документ" неправомірно отриманих з громадян кошти.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Волиняни переплачують сотні гривень за закордонний паспорт: кому йдуть ці кошти (оновлено)

У Луцькому «паспортному столі» продовжують виманювати гроші у людей

Прокуратура Волині внесла подання Міграційній службі після розслідування ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ

Волинська прокуратура судитиметься з Управлінням Державної міграційної служби через закордонні паспорти


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

09.04.2013, 19:43 46.201.34.*** [email protected]
Суддя не права в одному. Треба було відкрити кримінальне провадження проти начальника УДМС Воробя О.В.,на вимогу якого підлеглі працівники незаконо здирали з громадян за виготовлення закордонного паспорта більше 600 гривеь.\n Друге кримінальне провадження треба було відкривати відносно працівників страхової компанії ВУСО, які здирали по 75 гривень з громадян без видачі на руки договора про страхування.
09.04.2013, 10:30 193.110.162.*** Юра
Справу вони не програвали. Були очевидні докази і представники ДМСУ зрозуміли, що їм нічого не світить
09.04.2013, 10:13 46.118.119.*** 444
УВАГА !!! Інформація для вкладників \"ЗАХІДІНКОМБАНКУ\" - банк практично банкрот !!!
09.04.2013, 00:40 46.201.186.201, 80.*** ДМСУ
Зараз по телебаченню йде «Свобода слова» і Петро Порошенко заявив у прямому ефірі – без ліквідації прокуратури(яка вона є зараз!) та реформування судів – у країни не має майбутнього!!! Це вже крик душі!!!
09.04.2013, 00:28 46.201.186.201, 80.*** ДМСУ
Суддя був в шоці - прокуратура повністю програвала справу,а щоб зберегти «честь мундира» - просто залякали начальника Управління ДМС! Прокуратура – загроза незалежності України! 20 років прокуратуру неможливо поставити в рамки Закону!!!!! Повне свавілля!!!!

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору