РІВНЕНЩИНА

Суд визнав протиправними дії газети «Вісті Рівненщини»

17.04.2013, 09:11      портал «Четверта влада»      Переглядів: 4593

головний редактор комунальної газети "Вісті Рівненщини" Василь Бурченя під час першого судового засідання в 2011 році

11 квітня суддя Рівненського окружного адміністративного суду Дмитро Махаринець виніс постанову, якою визнав протиправними дії редакції газети «Вісті Рівненщини» щодо незадоволення інформаційного запиту головного редактора порталу ЧЕТВЕРТА ВЛАДА Володимира Торбіча.

Вивчаючи ефективність витрачання коштів платників податків на утримання комунальних ЗМІ, головний редактор Рівненського агентства журналістських розслідувань ще у 2011 році звернувся із запитом до газети обласної ради «Вісті Рівненщини». Однак редактор Вістей Рівненщини Василь Бурченя відмовив у наданні інформації.

Як зазначив у суді відповідач - Вісті Рівненщини не використовують бюджетних коштів, а тому не звітуватимуться.

Однак ця інформація суперечить відповіді Рівненської обласної ради. Окрім коштів платників податків газета отримала також майже 121 кв.м. площі в центрі Рівного, за яку газета платить 83 гривні 23 копійки в місяць. Нагадаємо, що оренда офісів у центрі Рівного від 50 гривень за 1 кв.м.

Окрім того, комунальна газета отримує ще й сприяння влади у примусовому розповсюдженні, чим підриває ринок незалежних ЗМІ.

ДИВІТЬСЯ: На Рівненщині влада примушує передплачувати приватні газети «регіоналів»

Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Дмитро Зозуля, який першим розглядав справу, виніс ухвалу про закриття провадження. На його думку, справу слід було слухати в суді загальної юрисдикції. Це обумовило півторарічний розгляд справи, яку знову повернув на розгляд в Рівненський суд Вищий адміністративний суд України, який визнав, що рівненський суддя помилився.

Інтереси головного редактора Рівненського агентства журналістських розслідувань представляв медіа-юрист Інституту розвитку регіональної преси Олександр Бурмагін в рамках Фонду стратегічних судових справ у сфері свободи слова та діяльності ЗМІ.

Постанова суду 11 квітня 2013 року - перша постанова за півтора роки по суті розгляду справи. Постанова поки що не вступила в законну силу.

Вступна та резолютивна частина постанови:

ДИВІТЬСЯ ІСТОРІЮ ВІДСТОЮВАННЯ ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ про газету рівненської обласної громади:

Редактор Рівненського агентства журналістських розслідувань подав позов на комунальну газету обласної ради за приховування інформації

На газету Рівненської облради щороку виділяють близько 200 тисяч

Рівненський суддя помилився, ЧЕТВЕРТА ВЛАДА й далі наполягатиме на публічному фінансовому звіті газети «Вісті Рівненщини»

Лікбез для комунального редактора


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

18.04.2013, 01:00 109.237.84.*** позитив
Реалісту, не коментуйте рішення суду, коли не побачили його ще повністю. У мотивувальній частині суд \"підштовхне\" Бурченю до того, що саме потрібно надати. Уже не викрутяться.
17.04.2013, 14:07 194.187.218.*** Реаліст
Привіт лохам. Читайте уважно результативну частину рішення. Вимога позивача повністю відхилено, а редакцію зобов’язано надати публічну інформацію, тільки не конкретизовано яку. Так, що нехай лохи шапки з радості вгору підкидають, а дурні американці і надалі фінансують \"розслідування Торбіча\".
17.04.2013, 11:11 37.55.249.*** Микола
Молодець у черговий раз. Послідовно і виважено! Після таких рішень кожен буде знати що незалежно від часу відповідь прийдеться тримати .
17.04.2013, 10:27 46.96.143.205, 82.*** &&&&&
Певно Торбіч вже потирає свої продажні рученята... )))) тепер буде чим відзвітуватися перед роботодавцями )))
17.04.2013, 09:43 10.179.194.66, 91.*** Четвертій владі
Респект і уважуха!!!

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору