РІВНЕНЩИНА

Начальник управління СБУ на Волині: без житла, без сім’ї, але з BMW X5 - декларація

11.06.2013, 15:16      Юрій Горбач, портал «Четверта влада»      Переглядів: 12331

Начальник управління Служби безпеки України у Волинській області Володимир Мельникович. Фото з сайту Прокуратури Волинської області

Начальник управління Служби безпеки України у Волинській області Володимир Мельникович відмовився надати копію своєї декларації про майно, доходи і зобов’язання фінансового характеру за 2012 рік журналістам. Однак, «слідуючи засадам забезпечення прозорості та відкритості», повідомив відомості із неї. 

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА звернулася із запитом на отримання копії декларації про майно, доходи і зобов’язання фінансового характеру за 2012 рік начальника Волинського управління СБУ. Однак повної відповіді не отримали.

«Чинне законодавство не передбачає обов’язку начальника УСБУ у Волинській області надавати на вимогу копії (в паперовому чи електронному вигляді) декларації про майно, доходи і зобов’язання фінансового характеру», - йдеться у відповіді.

Медіа-юрист Людмила Панкратова пояснює, що відомості із декларації в тому числі й начальника управління СБУ не є інформацією з обмеженим доступом і підлягають наданню за запитом.

- Не встановлено обов’язку оприлюднювати у визначеному законом порядку, тобто через пресу, відомості з декларації начальника обласного управління СБУ, - коментує відповідь Людмила Панкратова. - Однак, у даному випадку журналіст не просить опублікувати декларацію, а за інформаційним запитом вимагає надання  копії декларації. В ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» визначено: «Особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов´язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов´язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону».

У п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону «Про засади запобігання і протидії корупції», де визначено, які саме державні службовці повинні подавати декларації, у частині «е» вказується: «посадові та службові особи органів прокуратури, Служби безпеки України…».

- Згідно з ч. 6 ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», не належать до інформації з обмеженим доступом відомості, зазначені у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, оформленої за формою і в порядку, що встановлені Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції", крім відомостей, зазначених у пункті 7 примітки додатка до цього Закону. Відповідно до ч. 6 ст. 6 ЗУ «Про доступ до публічної інформації»,  відомості з декларації  не є інформацією з обмеженим доступом, та підлягає наданню на інформаційний запит, окрім інформації визначеної вище, - підсумовує юрист Людмила Панкратова.

У тій же відповіді начальник управління Служби безпеки України у Волинській області Володимир Мельникович «слідуючи засадам забезпечення прозорості та відкритості» все ж повідомляє відомості зі своєї декларації. Однак, не зрозуміло чи у очільника управління немає членів сім’ї, чи він про них просто не повідомив.

  

Відомості із декларації Володимира Мельниковича та копія його відповіді на запит ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ.

Отже, надання відомостей із декларації на запит це не «слідування засадам забезпечення прозорості та відкритості», а зобов’язання управління. Більше того, ненадання копії документа - це правопорушення, яке ЧЕТВЕРТА ВЛАДА оскаржуватиме. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

У прокурора Волинської області майже 245 тисяч доходу і квартира: декларації обласної прокуратури

Рівненські СБУ-шники отримали 25 нових квартир

Міський голова Луцька у 2012-му заробив понад 10 мільйонів. Це більше, ніж усі його заступники разом


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

24.02.2015, 16:10 31.41.71.*** Житель міста Ковель
http://vk.com/volyenskayi_respublika Зверніть увагу протиправна діяльність!!!!!
16.06.2014, 11:42 194.44.145.*** зенур
любольские приколи прокурорские братишки
16.06.2014, 11:38 194.44.145.*** без изменени й
https://www.youtube.com/watch?v=TXm9E-zMUFw
16.06.2014, 11:38 194.44.145.*** без изменени й
https://www.youtube.com/watch?v=TXm9E-zMUFw
26.06.2013, 08:29 unknown, 212.1.102.*** ЯЯ
Пошкодуйте людину....Тріпають його в різні боки....А він на такій поганенькій машинці їздить....Родини немає....Пухне з голоду...Зараплата ж мізерна....Жити немає де....
12.06.2013, 13:22 178.137.18.*** 666
УВАГА !!! Інформація для ошуканих вкладників збанкрутілого \"ЗАХІДІНКОМБАНКУ\" - Луцька прокуратура ( 43025,м.Луцьк, вул Винниченка,13, тел.(0332) 72-31-01) приймае заяви вкладників щодо повернення депозитів та покарання керівництва цього \"банку\".
12.06.2013, 11:18 37.19.233.*** ААМ
З такиою кількістю квартир можна ін ароботу не ходити, отримуючи плату за здачу в оренду даних квартир.
12.06.2013, 06:56 93.77.247.*** Сашко
4Владі потрібно ще дати запит скільки квартир Володимир Мельникович отримав за час служби в СБУ. За скромними підрахунками - 6. Дайте запити по всіх управліннях, де він служив. Інформація не повинна бути закритою.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору