РІВНЕНЩИНА

Чи переросте акція на захист рівненського парку в антиурядові демонстрації як у Туреччині?

25.09.2013, 19:44      takeinfo.net      Переглядів: 1779

Більше про останню акцію громадського руху «Захистимо Рівне» читайте тут

У Рівному їх небагато, але рух людей, які втомилися від беззаконня і об’єднуються в спільноти та кидають виклик несправедливості, стає все популярнішим. Діють вони як в он-лайн площині через соціальні мережі (наприклад – група «Захистимо Рівне» в Фейсбук – авт.), до мітингів, пікетів та інших акцій, - пише takeinfo.net

Напевно від моменту появи влади, у суспільстві з’являлися люди, які кидали виклик устрою, намагалися боротися з несправедливістю. У різні часи їх називали бандитами, месниками, а сьогодні вони … громадські активісти.

БІЛЬШЕ ФОТО З АКЦІЇ В ПАРКУ

Скажемо так: кожен вболіває за Україну і за Рівне по-своєму. Хтось наживається на рівнянах, інші тільки ниють. Більшість сприяє процесу становлення держави і міста зі своєї кухні, сварячись з новинами по телевізору і коментуючи події співрозмовникам там. А хтось намагається діяти активніше, на вулицях.
Фактично, якби не їхня волонтерська діяльність та висвітлення її через засоби масової інформації, свавіллю не було б меж.

Цікавість активістів до ситуації з рестораном «Ліон», що в парку ім. Шевченка, вчергове продемонстрував незрілість політичного та чиновницького апарату Рівного. Позиція міського голови Володимира Хомка неоднозначна, а реакція одного депутата міської ради від всеукраїнських опозиційних сил занадто спекулятивна.

ВІД ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ: існує загроза, що ігнорування мирних протестів може їх зробити більш радикальними. На фото перша акція 1 вересня, яку власники ресторану проігнорували

Протести на захист парку у Туречині перетворилися в антиурядові протести

Хто, як, кому і за що дав той клапоть землі для зведення закладу громадського харчування тема досить темна.

Ще в червні начальник міського управління земельних відносин Василь Парчук, коментуючи цю ситуацію, прокоментував, що земля під і біля "Ліону" не була оформлена.
Минулого року заклад спробував оформити територію, але так і не довів справу до кінця, адже не надав усіх необхідних документів.

Але на той час господарській діяльності закладу ніхто не заважав, адже це регулярна грошова ін’єкція в міський бюджет.

Тут найцікавіша частина історії. Адже, виявляється, виборний апарат міської влади після зведення ресторану лише дивувався спритності будівельників і відсутності документації. А тепер взагалі немає слів, як так сталося, що ще 5 соток парку відкроїлося під літній майданчик.

Тобто, іншими словами, влада вказала на конфлікт ситуації з діючим законодавством, але рішучих дій не застосувала. В той же час, представник однієї з опозиційних сил, за словами керівництва ресторану, у пориві пристрасті дешевого піару більше шкодив парку, ніж ресторану, адже смикав посаджені хвойні.
На цьому історія злегка притихла, і лише активісти щовихідних ходять туди на пікніки. Не прояви вони цікавість – можливо, вже через рік чи два парку вже і не було б, а на місці стояв би «елітний» житловий комплекс.

Переконаний, що більшість пам’ятають криваві акції антиурядового протесту в Стамбулі, коли турецька влада вирішила вирубати парк Гезі в центрі столиці. Паркова зона – це власність громади і повинна бути захищеною від будь-яких зазіхань. Там, де обрана людьми влада не проявляє достатньої ефективності, до діла стають власне містяни.

Тобто, громадянська свідомість людей виховує політиків й чиновників, а байдужість розбещує їх як дітей. А громадська свідомість – це соціальна активність, те, що будувало західну демократію.

Як би ми не захоплювалися, чи критикували устрій та стиль життя північноамериканців, у них можна взяти хороший урок. Їхня демократія не в тому, що вони захищають геїв чи борються з расовою дискримінацією. Їхня демократія в тому, що американці змушують владу дослухатися до настроїв американців чи канадців. За ресторан у парку там піде у відставку не лише мер, а керівництво контролюючих органів.

На противагу, у нас за громадянську активність можуть ще й в темному під’їзді ребра й зуби порахувати.
Повертаючись до теми ресторану в парку Шевченка мимоволі ловиш себе на думці, що оця купка дерев в центрі Рівного стала мірилом демократії, тобто влади народу, в Рівному.

Зрозуміло, що власники «Ліону» скористалися нагодою, зробили як роблять усі бізнесмени, заробляють гроші. Зрозуміло, що є в місті ініціативні люди, які прекрасно розуміють - бізнес штука серйозна, безпринципна і рідко моральна, відповідно, боряться за те, що по праву належить громаді. Що реально не ясно, чому міська влада розводить руками, де рішення, де дії? Розбестили ми своїх обранців, які тепер не зважають на нашу думку. Але і в наших силах сказати «досить» такому розкладу справ.  


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

26.09.2013, 17:41 213.174.12.*** Status Quo Прохожий
Нет. Потому что нет финансирования...
26.09.2013, 08:21 91.209.118.*** автору
Цікава паралель!!! Чому-ні?.....

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору