РІВНЕНЩИНА

Чому люди з покоління Y бувають нещасні

30.09.2013, 16:41      портал «Четверта влада»      Переглядів: 5532

 ілюстративне фото з ifprinciples.blogspot.com

Чому багато хто з нас не відчуває себе щасливими, і в кар`єрному плані все йде не так.

Познайомтеся з Люсею. Вона - частина покоління Y, людей, що народилися з кінця 1970-х до середини 1990-х років. Люся також вважається частиною культури Yuppie (young urban professional або young upwardly-mobile professional), - пише work.ua

Для таких Yuppie з покоління Y можна ввести спеціальний термін - Пречудове Y Покоління. Або просто Пуп. Пуп - це унікальний вид Yuppie, який вважає, що є центральним місцем якогось свого особливого всесвіту.

Отже, Люся насолоджується своїм життям Пупа, і вона дуже рада бути Люсею. Тільки одна маленька заковика: Люся якось не дуже щаслива.

Для того, щоб зрозуміти чому ж так, нам потрібно визначити, що таке щастя чи нещастя. І для цього є проста формула:

Це досить просто: коли реальність індивіда виявляється кращою (більшою, вищою), ніж його очікування, він щасливий. Коли реальність виявляється гіршою (меншою, нижчою), ніж очікування, індивід нещасливий.

Щоб пояснити систему в цілому, нам потрібно познайомитися з батьками Люсі.

Батьки Люсі народжені в 50-ті - 60-ті роки, в часи Великої Народжуваності. Їх виховували дідусі та бабусі Люсі, які є частиною покоління героїв, які пережили часи великої депресії і колективно боролися на різних війнах. Абсолютно точно, що вони не є пупами.

Дідусі й бабусі Люсі були вирощені з думками про економічну безпеку та стабільність, і вони вчили батьків Люсі вибирати практичну і надійну кар`єру. Дідусі й бабусі завжди хотіли, щоб трава на газоні батьків Люсі була зеленішою, ніж їх власна. Таким чином, батьки Люсі прийшли до думок про процвітаючу і зростаючу кар`єру. Це виглядає приблизно так:

Вони були впевнені, що нічого не зупинить їх у прагненні до цього соковитого, зеленого зростаючого кар`єрного газону, але їм потрібно буде покласти роки життя і важкої праці, щоб зробити це реальністю.

Після закінчення університетів і веселих студентських років, батьки Люсі вирушили до своїх кар`єрних цілей. У результаті, в 70-х, 80-х, 90-х роках світ спостерігав безпрецедентний економічний злет. Батьки Люсі зробили все навіть краще, ніж вони очікували. Це зробило їх задоволеними і оптимістичними.

З таким успішним і більш позитивним життєвим досвідом, ніж у їхніх власних батьків, батьки Люсі виховали її з почуттям оптимізму і безкраїх можливостей. І не тільки вони одні. Батьки з покоління Великої Народжуваності у всьому світі виховували своїх дітей з покоління Y з думками про те, що вони можуть стати ким захочуть. Таким чином, батьки закладали відчуття унікальності глибоко в психіку своїх дітей.

Це призвело до того, що Пупи стали сприймати свої власні кар`єрні очікування дуже оптимістично і кар`єрні газони їхніх батьків здалися їм навіть недостатньо високими. Справжній газон в Пупа повинен бути з квіточками!

Це приводить нас до першого факту про Пупів: Пупи неймовірно амбітні.

Справжній Пуп очікує від свого кар`єрного газону набагато більше, ніж просто надійність і безпеку. Справа в тому, що такий простий газон недостатньо індивідуальний і унікальний для Пупа. У той час, як батьки з покоління Великої Народжуваності хотіли жити просто у Світлому Майбутньому, справжні Пупи хочуть жити виключно в їх персональному особливому Світлому Майбутньому.

Статистика від Google показує, що фраза «надійна кар`єра» за останні 20 років стає все менш популярною, в той час як популярність фрази «успішна кар`єра» росте, як на дріжджах.

 

Щоб було зрозуміліше, Пупи хочуть економічного благополуччя так само, як і їхні батьки. Просто Пупи, на додаток, хочуть настільки успішної кар`єри, про яку їх батьки свого часу навіть не мріяли.

Але відбувається ще щось. У той час, як кар`єрні цілі покоління Y стають все більш унікальними і амбітними, Люся отримує другий посил зі свого дитинства:

Це приводить нас до другого факту про Пупів: Пупи часто марять.

Люся думає: «Звичайно, зараз всі прагнуть успішної кар`єри, але Я ж то настільки надзвичайна і чудова, що мої досягнення будуть все одно виділятися з натовпу». Таким чином, в цьому поколінні, крім кар`єрного зеленого газону з квіточками, кожен Пуп думає, що його чекає щось унікальне та індивідуальне - Блискучий Єдиноріг зверху над квітковим газоном!

Так в чому тут маячня? А в тому, що так думає кожен Пуп. Адже вони особливі! А особливі - значить не такі як всі інші.

Навіть зараз, Пуп читає цю статтю і думає: «Ха, непогано сказано, але взагалі-то я насправді один з декількох по-справжньому особливих», - і в цьому проблема.

Друга хвиля марення накриває Пупа, коли він потрапляє на ринок праці. У той час, як батькам Люсі знадобилися багато років важкої праці для досягнення цілей, Люся думає, що успішна кар`єра - це само собою зрозуміле для такої унікальної персони, як вона. І все, що потрібно - це небагато часу і вибрати, чим же зайнятися. Її очікування перед стартом кар`єри виглядають приблизно так:

На жаль , весь прикол в тому , що не все так просто насправді , і дивна річ , але виявляється побудувати кар`єру досить непросто. Успішні кар`єри робляться роками поту, сліз і крові. Навіть ті, що без квіточок на кар`єрному газоні і єдинорогів. Навіть найуспішніші люди рідко роблять щось таке цікаве і захоплююче в середині їх третього десятку.

Але Пупи не з тих , хто може просто прийняти це.

Професор Paul Harvey з University of New Hampshire в ході вивчення цієї проблеми зробив висновок , що людям з покоління Y характерні «нереальні очікування і сильний опір до прийняття негативних відгуків», а також «завищена самооцінка».

Професор розповідає: «Великим джерелом розчарувань для людей із сильним почуттям правоти є недосягнення очікувань. Вони вважають, що мають право на певний рівень поваги і визнання, хоча насправді цього рівня ще не досягли. Таким чином вони часто не отримують того, що очікують отримати».

Для тих,  хто наймає членів покоління Y , містер Harvey радить ставити на співбесіді питання: «Чи відчуваєте Ви зазвичай, що перевершуєте своїх колег. І якщо так, то чому?». Професор відзначає: «Якщо кандидат відповідає «так» на перше питання, але починає запинатися на питанні «чому», це може бути певним знаком». Так відбувається тому, що часто почуття власного сприйняття засноване на відчутті своєї переваги. Швидше за все, це родом з дитинства, через старанне переконання в тому, що Пуп дуже особливий, хоча часто це не має під собою ніяких реальних підстав.

А так як світ має нахабство все будувати на підставі заслужених досягнень, через кілька років після здобуття освіти Люся знаходить себе тут:

Завищені очікування Люсі , у поєднанні із зарозумілістю і помилками з приводу себе самої, залишає її набагато нижче тієї планки, яку вона собі поставила навіть у перші роки кар`єрного шляху. І її реальність тьмяніє в порівнянні з очікуваннями, а її оцінка щастя в підсумку виходить в мінус.

І це навіть погіршується. На додаток до всього, у Пупа є ще одна проблема, яка відноситься до всього покоління Y: заздрість.

Звичайно,  деякі люди з покоління Великої Народжуваності більш успішні, ніж батьки Люсі. І хоча іноді вони можуть дізнаватися про успіхи деяких зі своїх однолітків, в основному ж батьки Люсі просто не знають про реальні досягнення більшості зі своїх колишніх однокласників, одногрупників та інших старих знайомих.

Люся ж, у цей час, знаходиться під впливом сучасного феномену соціальних мереж.

Соціальні мережі створюють для Люсі світ, в якому:

1. Все, що роблять інші , відкрито і відомо .

2.Більшість людей представлені покращеною версією себе справжнього .

3. Люди зазвичай показують себе тільки в моменти успіху , а в моменти боротьби вони воліють залишатися в тіні.

Це залишає Люсі помилкове відчуття того, що всі навколо неї більш успішні, і це підсилює її страждання:

Ось чому Люся почувається нещасною або, принаймні, роздратованою або стурбованою. Насправді ж, цілком ймовірно, що вона почала свою кар`єру дуже добре, але для неї це все одно розчарування.

Ось кілька порад для Люсі:

1) Залишайся дико амбітною. Сучасний світ вирує можливостями для амбітних людей, які хочуть добитися успіху і посадити квіточки на своєму газоні. Певний напрямок може бути спочатку нечітким, але дорога визначиться сама, просто продовжуй іти.

2) Перестань думати, що ти особлива. Справа в тому, що прямо зараз, ти не особлива! Поки ти просто ще одна абсолютно недосвідчена молода персона, у якої є не так багато, щоб запропонувати іншим. Але ти можеш стати особливою, працюючи багато і довгий час.

3) Не звертай уваги на інших. Трава на чужому газоні завжди виглядає зеленішою, це не нове. Але в сучасному світі деколи чужі газони виглядають просто неймовірними луками. Правда ж у тому, що всі інші такі ж нерішучі, сумніваються і розчаровані, як ти. І якщо ти просто будеш робити свою справу, то ніколи не будеш мати ніяких підстав заздрити іншим.

Джерело: waitbutwhy.com
Переклад: denvilinside

Переклад на українську: 4vlada.com


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

30.09.2013, 17:29 212.15.148.*** сова
Это подтверждают различные шоу программы и это проблемма поколения и ее надо помогать преодалевать.Очень точно разложено.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору