РІВНЕНЩИНА

Чому громадські активісти зібрались на євромайдан у Рівному: опитування (ФОТО)

27.11.2013, 09:45      Лілія Процишина, «Четверта влада»      Переглядів: 2741

Молодь готова стояти на майдані за європейський курс України. Найбільше людей до 23.00

Вчора на майдані Незалежності у Рівному громадські активісти встановили тепліший намет для ночівлі та цілодобового чергування на Євромайдані. Вони назвали себе «Громадська ініціатива «Євромайдан Рівне». 

ЩЕ 22 ФОТО: Політична та громадська частини рівненського Євромайдану

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА поспілкувалася зі співорганізаторами молодіжного громадського євромайдану. Запитала що вони тут роблять і чому їм не сидиться в теплих домівках.

Олександр Мельничук, громадський активіст, журналіст

– Мета перебування, як взагалі і всі протестні акції в Україні зараз, щоб Віктор Янукович полетів на саміт у Вільнюс 29 числа і підписав, незважаючи ні на що, угоду про асоціацію з Євросоюзом і щоб Верховна Рада ухвалила відповідні закони для євроінтеграції.

– А скільки часу Ви плануєте стояти на майдані?

– Взагалі процес почався 22 листопада, рівно коли було 9 років Помаранчевій революції, з того часу активісти кожного дня виходили на майдан Незалежності, тут стояв інформаційний намет, кілька десятків активістів постійно біля нього знаходилося.

– І на мітингу 24 числа було близько тисячі людей одночасно, а взагалі через майдан 24 числа пройшло близько 4 тисяч рівнян, які, до речі, залишили свої підписи про підтримку асоціації з Євросоюзом.

– Від сьогодні, від 26 числа, ми поставили новий намет, військовий, який тепліший і плануємо тут стояти цілодобово. Стоїмо точно до 29 числа, поки не буде відомий підсумок саміту у Вільнюсі. Проте що далі – рішення приймемо після саміту. Тобто на разі вимога лише підпис асоціації. Вимог, які ставить перед собою опозиція: відставка уряду чи імпічмент Януковича, ми поки не висуваємо. Чекаємо саме 29 листопада.

Новий намет зі спальною частиною

– А яку організацію Ви представляєте?

– Ми тут стоїмо всі як громадська ініціатива «Євромайдан Рівне», тому я не представляю інтереси якоїсь організації. Ми не піаримо організації, ми не носимо організаційної символіки, тут дуже багато молодих активістів з різних організацій, які об’єдналися в таку громадську ініціативу.

– Політичні партії, які сьогодні можете бачити на майдані приєдналися лише сьогодні (26 листопада – авт.). І не зважаючи на те, що їх просили прийти на майдан без політичної символіки, в них і так на наметах є символіка, вони ще встановили прапори.

– Ну, ми не протестуємо проти цього, тому що, вважаю, що не потрібно нам зараз сваритися. Але, врешті, як підсумок, що на наше прохання як і по всій Україні таке є, щоб ходити без партійних прапорів.

Віталій Примак, лідер молодіжної громадської організації

– Головна мета підписання угоди про євроінтеграцію України з Європейським союзом. Для мене Європа – це «круто», це краще. Я розумію, що навіть після підписання угоди, це не означає, що Україні буде «шоколадно», десь потрібно ще буде 7-10 років, щоб відбулась інтеграція, щоб країни почали співпрацювати, взаємодіяти. І якщо це відбудеться 29-го, то це буде найшвидший розвиток подій. А я не хочу чекати ще рік-два, щоб все почалось.

– Як довго ти плануєш тут перебувати?

– До саміту у Вільнюсі 29. Якщо угоду буде підписано, наша мета буде досягнута, напевно будемо згортатися, хоча і є претензії до Кабінету Міністрів. Якщо угоду не буде підписано, то це буде спонтанне наше рішення що далі робити.

– Хто організував Євромайдан у Рівному?

– Це реально десяток людей, які є учасниками громадських організацій, але сьогодні об’єдналися як просто активісти що мають свою громадську позицію.

Олександр Кужель, студент, громадський активіст

– Що для Вас майдан?

– Це можливість самореалізації, можливість донесення до студентів, того, що вони все ж не сіра маса. Вони мають реально потужну можливість об’єднатися. Студентська сила є найпотужніша сила в Україні.

– А як довго Ви тут перебуваєте?

– Я тут з самого початку і до підпису угоди про євроінтеграцію. До речі це мійN-ий фестиваль і хочу зазначити, що дуже легко дається, дуже привітні рівняни. Це реально цікава тема, цікава фішка. В мене багато знайомих у Європі, дуже хочу їх відвідати, але нині це складно зробити.

– Якщо угоди не підпишуть, ваші дії?

– Ми будемо до того часу поки не буде підписана угода про євроінтеграцію.

– Взагалі містечко планує розширюватися. Є багато охочих приєднатися, просто частина підходила після шести вечора і не було можливості нормально їх влаштувати, поставити намети.

– А погодні умови не заважають активістам?

– Не зважаючи на те, що ми нічого не пили, нам гаряче, настільки тут приємна, тепла атмосфера.

– А скільки сьогодні тут лишається людей на ніч?

– Всього чергує 3-4 людей, але ще приходять і підміняють. Більшість активістів з 8 до 23.00. 

А так було на майдані Незалежності в Рівному у 2004 році під час Помаранчевої революції. БІЛЬШЕ ФОТО З ТОГО ЧАСУ

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ ДУМКИ молодих активістів, які були в помаранчевому таборі 2004 року:

 Час нових лідерів: знову пора згадати про гідність


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

28.11.2013, 02:56 213.174.12.*** Володимир
Може й фіг не знає, а кожна притомна людина, яка була в Європі, точно знає :)
28.11.2013, 02:10 95.211.209.*** Майдану
Європа - це круто, це краще. А чрму круто? А чому краще? А фіг його знає?

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору