РІВНЕНЩИНА

Як у Рівному міліція перешкоджала журналістам, прикриваючись міфічним наказом: подробиці (ВІДЕО)

20.12.2013, 19:07      Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 4071

Начальник охорони громадського порядку Дмитро Савчук перешкоджає журналістам пройти на територію міськвідділу

20 грудня під стінами рівненського міськвідділу міліції зібралися більше десятка рівненських журналістів та громадських активістів. Сьогодні вони прийшли вчергове підтримати колег, яких викликають на допит за безглуздою справою про хуліганство через кульки з Януковичем. 

Нагадуємо, 22 листопада портрет Віктора Януковича, причеплений до кульок, громадські активісти запустили в небо на Євромайдані у Рівному. Це стало приводом до відкриття кримінального провадження за «фактом хуліганства, тобто грубого порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом».А також приводом до обурення та глузування активних громадян та журналістів, яке переросло в акцію підтримки активістів під стінами міського відділу міліції. 

Сьогодні на допит по цій справі викликали вже третього журналіста - Оксану Кравець. Однак після того, як журналістка поділилася цією інформацією в соцмережах, колеги з інших ЗМІ стали на її захист і вирішили прийти сьогодні до міськвідділу, щоб висловити своє занепокоєєння з приводу тиску на журналістів. За кілька годин після оголошення акції Оксані Кравець перетелефонував слідчий та повідомив про перенесення допиту.

26 листопада журналісти та громадські активісти поглузували з міліції через кримінальне провадження за кульки з Януковичем. Оксана Кравець - посередині.

- Нам цікаво, хто дає такі незаконні накази, - каже один з ініціаторів сьогоднішньої зустрічі під стінами міськвідділу міліції, громадський активіст Андрій Токарський. - Ми вимагаємо щоб припинили будь-які психологічні тиски на представників громадськості та журналістів, запрошуючи їх на допит, потім відміняючи його. Не зрозуміла стратегія навіщо таке робити: чи це вони хочуть допитати чи хочуть залякати. Вимагаємо, щоб закрили це кримінальне провадження, яким чинять тиск на активістів, які висловили свою позицію щодо зриву підписання угоди про Асоціацію з ЄС.

Андрій Токарський

Однак, замість того, щоб дати відповіді на конкретні питання, міліціонери порушили права журналістів, півгодини не пускаючи їх на територію місквідділу. Журналістам перешкоджали інспектор патрульної служби Іван Краля та начальник охорони громадського порядку Дмитро Савчук.

Інспектор патрульної служби Іван Краля перешкоджає журналісту виконувати свої професійні обовязки, безпідставно не пропускаючи на подвір’я міліції

Згідно частини 2-ї статті 25-ї ЗУ «Про інформацію», «Журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення суб`єктів владних повноважень, ..., крім випадків, визначених законодавством». Міліціонери, котрі не пускали журналістів, не змогли назвати закону, згідно якого вони перешкоджали журналістам. Прикривалися якимось наказом, показати який відмовилися.

Після півгодинної «осади» воріт міськвідділу до журналістів та громадських активістів вийшов перший заступник начальника УМВСУ в Рівненській області Геннадій Юрчук, який спочатку сердито відповів, що це він дав наказ нікого не пропускати на територію відділку, однак за хвилину сам собі заперечив, стверджуючи, що наказу ніякого нема. І на вимогу журналістів пообіцяв внести повідомлення про перешкоджання їхній діяльності в журнал реєстрації повідомлень.

Геннадій Юрчук

Що ж стосується кримінального провадження за кульки з Януковичем, то Геннадій Юрчук сподівається, що найближчими днями воно вже буде повністю досліджене. Міліціонер не зміг пояснити, в чому саме міліція вбачила ознаки хуліганства у діях тих, хто запустив портрет гаранта в небо. Так само не почули журналісти зрозумілої відповіді про те, чому відкрите провадження за запуск кульок 22 листопада, однак залишена без такої ж уваги правохоронців аналогічна акція, проведена журалістами та громадськими активістами 26 листопада під міськвідділом.

Четверо працівників рівненських ЗМІ після конфлікту написали заяви про злочин, за перешкоджання професійній діяльності.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

06.01.2014, 12:28 67.159.36.*** John
Скандальные FEMEN обоссали портрет Януковича возле Украинского посольства в Париже, а вы тут про шарики... http://img.nr2.ru/pict/arts1/r72/dop1/13/12/56.jpg http://google.com/search?q=femen+yanukovych+янукович+фемен
04.01.2014, 00:43 46.211.218.*** дк рв
Савчук чмошнік ще той!!!!
31.12.2013, 08:06 93.171.251.*** Кара
Який би батюшка пояснив міліціянтам, що перешкоджаючи журналістській діяльності і виконуючи інші злочинні укази, вони заробляють не зарплату, а прокляття собі на голову і смолу гарячу.
23.12.2013, 06:43 91.209.118.*** Володимиру
Скаргу на перешкоджання законній діяльності журналістів таварісчєм майором Савчуком вже подали в прокуратуру?
20.12.2013, 22:47 77.123.8.*** 35
http://vse.rv.ua/groshi/1387445520-u-rivnenskomu-vodnomu-universiteti-zaprovadili-kripactvo.html
20.12.2013, 19:54 91.90.15.*** Семён
Во всем виноваты евреи, он ещё при совдепии говорили: " и ой, и я не знаю о чём Вы говорите, а таки ехать надо». И теперь из-за того, что им хорошо там, нам плохо здесь.
20.12.2013, 19:46 37.115.181.*** 777
Що Ви хочете від мента, який ледь зміг закінчити школу!!! Про що говорити, якщо для них наказ, вищий за закон!!!
20.12.2013, 19:27 92.113.235.*** serg
РАБЫ СИСТЕМЫ!!!

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору