РІВНЕНЩИНА

Журналісти через суд вимагають оприлюднити доходи рівненських та волинських нардепів

03.01.2014, 15:45      Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 2582

Микола Сорока - єдиний з народних депутатів, які пройшли до Верховної Ради по мажоритарних округах Рівненщини, не надав дозволу для оприлюднення своєї декларації

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА подає до окружного адміністративного суду Києва  судовий позов на Апарат Верховної Ради України, який протиправно відмовився надати декларації частини рівненських та волинських нардепів.

Нагадуємо, ще в червні журналісти ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ звернулися до Верховної Ради України з запитом про доступ до публічної інформації, в якому просили надати копії декларацій 22 народних депутатів - вихідців з Рівненщини та Волині.

Проте у відповідь нам надіслали лише 8 декларацій, пославшись на відсутність згоди від інших народних депутатів на оприлюднення цієї інформації. А згода, на думку чиновників з Апарату Верховної Ради, необхідна через те, що декларації містять персональні дані членів сім’ї декларантів та інші відомості, які віднесені до інформації з обмеженим доступом (конфіденційної інформації).

З такою відмовою категорично не погоджується адвокат, юрист Інституту розвитку регіональної преси Людмила Опришко.

Адвокат Людмила Опришко пояснює чому надана відповідь протиправна

- Законодавець чітко визначив, до якої саме інформації, відображеної у Деклараціях, може бути обмежено доступ, - пояснює юрист. - Цей перелік є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає. Як видно із наведеної правової норми, вона не передбачає можливості обмеження доступу до відомостей, викладених у Деклараціях, через відсутність згоди членів сім’ї декларантів. Більше того, частина 6 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» та частина 2 статті 12 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», які є спеціальними правовими нормами по відношенню до статті 32 Конституції України та норм Закону України «Про захист персональних даних», чітко визначають, що відомості, зазначені у Деклараціях, є відкритимиі підлягають оприлюдненню (окрім відомостей про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта громадянина України, реєстрація місця проживання, дата народження декларанта, місцезнаходження об’єктів, які наводяться в Декларації).

На сайтах Верховної Ради України, сайті газети «Голос України» та на власних сайтах народних депутатів журналістам ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ вдалося відшукати декларації та відомості з них ще 6 волинських і рівненських обранців. Однак вважаємо за необхідне, за допомогою суду, довести протиправність відмови Апарату Верховної щодо всіх народних депутатів, декларації яких не були надані у відповідь на запит.

Отож, в суді вимагатимемо оприлюднення через Верховну Раду декларацій нардепів-виходців з Рівненщини:

1) Сороки Миколи Петровича;

2) Абдулліна Олександра Рафкатовича;

3) Луценко Ірини Степанівни.

нардепів-вихідців з Волині:

1)      Савчука Юрія Петровича,

2)      Смітюха Григорія Євдокимовича,

3)      Мартинюка Адама Івановича,

4)      Ващук Катерини Тимофіївни;

5)      Вітіва Анатолія Миколайовича;

6)      Палиці Ігоря Петровича;

7)      Мартиняка Сергія Васильовича;

8)      Івахіва Степана Петровича;

9)  Єремеєва Ігоря Мироновича;

10)  Федорчука Ярослава Петровича

Юридичну підтримку в осарженні відмови щодо доступу до публічної інформації  надає Інститут розвитку регіональної преси.

ВІД ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ:

Ця публікація підготовлена без грантових чи інших залучених коштів, так само як відстоювання в суді захисту прав громади на повну інформацію. Якщо ви вважаєте, що інформація з цієї публікації корисна, долучайтесь до спільного творення громадського порталу «Четверта влада» своїми коштами. Важлива кожна гривня. 

Звіти редакції

1) ЄДРПОУ 26406610 МГО «Рiвненський прес-клуб» р/р 26002141976, МФО 380805. Призначення платежу: «Безповоротна фінансова допомога для виконання статутних завдань».

2) Торбіч Володимир Анатолійович, ФОП, код 2944509657, Рівненська ф-я КБ «Приватбанк», МФО 333391, р.№ 26005054706510Призначення платежу: «За надання інформаційних послуг на веб-сайті».

3) Картка Приватбанку 5211 5374 2696 2671 Торбіч Антоніна Олександрівна


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

04.01.2014, 10:28 46.175.144.*** Денис
Так все-таки чиї декларації у вас є, а чиїх немає? Я так зрозумів, що 14 з 22 у вас є. Важливо хто з нардепів відмовився стати прозорим. А тьорки з апаратом ВР не дуже цікаві.
04.01.2014, 10:25 77.123.8.*** Зд
Вони через те й у Європу не хочуть, бо там усе прозоро... А тут все по купках поховано....
04.01.2014, 10:24 77.123.8.*** Зд
Пора показувати все, що украли....
03.01.2014, 16:37 185.26.182.*** Володимир
Боте, ви знову нариваєтесь на грубість? Може вистачить тут лайносрача? З якого перепугу ви собі взяли в голову, що "Четверта влада" вам розказуватиме хто такі правоохоронець і професор, які долучились до творення громадського порталу, про що ви прочитали у публічному звіті "Четвертої влади", де є інформація яку ви тут нібито вимагаєте оприлюднити?
03.01.2014, 16:33 185.26.182.*** Володимир
Треба Руслані передати про її друга Ігоря Єрємєєва - великого помічника Майдану
03.01.2014, 16:30 46.200.23.*** гість
[від редакції: повне ай-пі троля 46.200.23.118] Торбічі так коли ви, оприлюдните свої доходи і розкажите що за правоохоронець і професор "Водніка" дав вам гроші в грудні місяці а саме головне за що? ХТО КОЛИ ПОЦІКАВИТЬСЯ ЗА ЯКІ КОШТИ ЖИВУТЬ ТОРБІЧІ?

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору