РІВНЕНЩИНА

Професора рівненського «водника» звільнили, розділивши його посаду між нардепом від ПР та дружиною в.о.ректора (ВІДЕО)

28.01.2014, 15:08      Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 7929

Кафедра професора Едуарда Зіня сподобалась новому керівництву, тому його «попросили» на вихід. 

25 серпня 2013 року з викладацького складу Національного університету водного господарства та природокористування (НУВГП) звільнили професора, доктора економічних наук, академіка Академії наук вищої школи (освіти) України, академіка Академії економічних наук України Едуарда Зіня. За рік до цього професор був змушений піти з посади завідувача кафедри регіонального управління в уцьому ВНЗ, яку він очолював 19 років. Можливо, ця справа і не набула б такого резонансу, якби не той факт, що саме ця кафедра припала до вподоби новопризначеному керівнику, на той час в.о.ректора НУВГП Миколі Сороці.

Професор Едуард Зінь показує свій останній трудовий контракт з університетом, в якому зазначено, що з липня 2006 року по червень 2013 року його приймають на посаду завідувача кафедри регіонального управління.

Згідно контракту, розірвати угоду можна у разі її завершення, за домовленістю обох сторін, через невиконання умов договору однією зі сторін  або ж за інших умов, передбачених трудовим законодавством.

Як переконаний Едуард Зінь, його звільнення, а перед ти - зміщення з посади завкафедри відбулося з порушенням умов договору. 

   

 

- Я створив цю кафедру, вперше здійснив відкриття в цьому університеті спеціальностей «Економіка та організація водного господарства», «Адміністративний менеджмент», «Управління в організаціях місцевого самоврядування», «Організація перевезень і управління на транспорті», - розповідає Едуард Зінь. - За мого керівництва на кафедрі у 2008 році розпочалася підготовка магістрів за спеціальністю «Державна служба», покликана, в кінцевому результаті, сприяти економічній незалежності місцевої влади.  А в липні 2012 року, тобто за рік до закінчення дії трудового контракту був змушений піти з посади керівника кафедри. Саме тоді керівником університету призначили Миколу Сороку і він привів із собою нову команду.

Едуард Зінь показує перелік опублікованих ним наукових праць (а їх – понад 450), в тому числі монографії, підручники, посібники. Останні з цих праць датуються 2012, 2011, 2010, 2009, 2007 роками.

Професор також розповідає, що для забезпечення підготовки магістрів за спеціальністю «Державна служба» він у 2009 році пройшов навчання за  професійною програмою підвищення кваліфікації державних службовців, отримав посвідчення Львівського регіонального інституту державного управління. Також цього року отримав свідоцтво про підвищення кваліфікації за програмою «Державне управління та державна служба в Україні» Рівненського обласного центру підвищення кваліфікації працівників органів державної влади.

Уривок з біографії науковця:

- Це ж ціла епоха діяльності була проведена на кафедрі: відкриття нових спеціальностей, становлення навчального процесу щодо підготовки фахівців, - переймається професор-науковець. - За досить короткий час вдалося створити цілу наукову школу, науково-методичну базу. Кафедра була навчальним та науково-методичним центром, де проводилися фундаментальні дослідження з проблем регіонального виробничого, економічного та соціального розвитку. І попри це, знявши мене з посади завідувача кафедри, ні [Микола] Сорока, ні [Микола] Корецький (теперішній Президент НУВГП та теперішній в.о. ректора - авт.) жодним чином в мене не поцікавилися станом справ на кафедрі, не висловили мені жодних претензій. Зрештою кафедру просто розділили між новоприбулими керівниками.

Як розповідає Едуард Зінь, в липні колектив кафедри регіонального управління просто поставили перед фактом, що кафедра з початком навчального року буде реорганізована у дві нові кафедри, і що керівниками цих нових кафедр будуть Микола Сорока та ще хтось.

- Я був змушений написати заяву, щоб мене перевели на посаду професора на кафедрі, яку я створив, щоб хоч так мати можливість працювати зі студентами і далі віддавати себе справі, якій я фактично присвятив усе своє життя, - каже науковець. 

Після усунення в 2012 році від керівництва кафедрою науковця-професора Едуарда Зіня, кафедру очолив Микола Сорока, який на той час був в.о. ректора.

А за півроку, у жовтні 2012 року кафедру регіонального управління вже офіційно розділили на дві: кафедру державного управління та місцевого самоврядування, і кафедру управління транспортною інфраструктурою.

Першу кафедру залишився очолювати Микола Сорока, а другу віддали в підпорядкування Світлані Корецькій. 

Дружина нинішнього в.о.ректора Світлана Корецька очолила другу частину кафедри, з керівництва якої посунули Едуарда Зіня

Нагадуємо, теперішній в.о. ректора рівненського «водного» Микола Корецький – колишній науковий консультант Миколи Сороки.

У червні 2012 року разом з призначенням Миколи Сороки на посаду в.о.ректора Національного університету водного господарства та природокористування Миколу Корецького призначають в.о. проректора, проректором з наукової роботи та міжнародних зв’язків цього ж ВНЗ. А вже з грудня 2012 року Микола Корецький, після обрання Миколи Сороки нардепом, працює на посаді в.о. ректора НУВГП.

Конфлікт на кафедрі - через розподіл ставок

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА поспілкуватися з керівництвом університету, щоб з`ясувати їхню версію звільнення професора Едуарда Зіня. 

На домовлений для зустрічі час в.о.ректора Микола Корецький запросив ще більше десяти працівників університету, частина з яких працювала разом з Едуардом Зінем.

За словами Миколи Корецького, Едуарда Зіня влітку 2012 року з посади завкафедри звільнили через непорозуміння на кафедрі. Рішення про необхідність звільнення Едуарда Зіня із займаної посади Микола Корецький підкріплює заявою, підписаною 5-ма доцентами з кафедри регіонального управління, яку очолював Едуард Зінь.

 

На кафедрі в час керівництва Едуарда Зіня і на час підписання цієї заяви працювали шість доцентів. і більше десятка інших працівників. Шостий доцент Валерій Сорока, який не підписав цієї заяви, не пригадує, щоб бачив цю доповідну раніше.

Впевнений, що не бачив цієї доповідної, і Едуард Зінь.

Також Микола Корецький оприлюднює протокол конференції трудового колективу факультету менеджменту, до якого власне і належала згадана кафедра. Збори, згідно протоколу, були проведені 12 червня 2012 року, тобто ще до приходу в університет Миколи Корецького. На думку в.о.ректора, оприлюднена в протоколі інформація також свідчить про наявні на той час непорозуміння на кафедрі, яку очолював Едуард Зінь.

  

 

Звертає на себе увагу, що протокол без підпису. Журналіст ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ попросила надати список присутніх під час цих зборів, однак керівництво університету не змогло цього зробити, оскільки "ці дані можуть бути не зафіксовані". Також не надали список усіх працівників тодішнього факультету менеджменту, щоб була можливість перевірити, чи були вони майже у повному складі присутні на зборах і що вони пригадують з них. 

Едуар Зінь розповідає, що цей протокол зборів. як і попередню доповідну, він також бачить уперше. Науковець обурюється, що його, по-перше, не повідомили про проведення цієї конференції, а, по-друге, впевнений, що це абсолютно в компетенції завкафедри вносити ректорату пропозиції щодо розвитку кафедри. Едуард Зінь наполягає, що конфлікт полягав не в незгоді з цими пропозиціями, а саме в подальшому розподілі ставок.

Микола Сорока  присутній на кафедрі кожну хвилину і кожну годину, - в.о.ректора

Андрій Валюх - один з доцентів, який підписав доповідну на Едуарда Зіня. Наразі є заступником Миколи Сороки на кафедрі державного управління. Розповідає, що наразі стан на кафедрі в десятки разів покращився. Однак не може назвати скільки часу роботі кафедри приділяє Микола Сорока. Йому допомагає дати відповідь в.о.ректора Микола Корецький та проректор Світлана Левицька.

 Чому ж науковця позбавили можливості працювати зі студентами 

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА поцікавилася в Миколи Корецького, чому Едуарда Зіня вже у 2013 році звільнили з посади професора, не давши можливість, зважаючи на його досвід та наукові досягнення, продовжити працювати зі студентами. Цікавимося, чи були до нього претензії як до викладача.

- Так він не звертався з проханням продовжити трудовий контракт, - запевняє Микола Корецький. - Жодної письмової заяви з цього приводу не зареєстрованого від нього. Претензій як до викладача в університеті до нього не було.

- Я зустрічався з цього приводу з Миколою Корецьким , - заперечує Едуард Зінь. Я говорив, що хочу обговорити свою майбутню долю  в університеті. Він каже "Я вас запрошу." Ще з заявою до нього йду, бачу - час уже минає, заходжу в кабінет до нього. Він сидить і начальник відділу кадрів поруч.  Я кажу - ви пообіцяли поговорити зі мною стосовно мого працевлаштування. Він знову каже "Я вас запрошу". І я пішов. І він так зі мною і не говорив. Те що він обіцяв, він не виконав.

Наразі Едуард Зінь відстоює в суді неправомірність свого звільнення з Національного університету водного господарства та природокористування. Просить суд поновити його на посаді професора кафедри фінансів та економіки природокористування та стягнути з університету середній заробіток за час вимушеного прогулу. Найближче судове засідання у цій справі відбудеться завтра, 29 січня о 12.00 в Рівненському міському суді. Суддя - Олександр Тимощук.

Нагадуємо, вже після спілкування з журналістом ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ, в.о ректора Микола Корецький та його дружина Світлана Корецька написали заяви на звільнення з університету. З 31 січня вони планують залишити роботу в цьому ВНЗ.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

29.01.2014, 23:35 178.20.55.*** Валентин Ібрагімович
Цікавий наказ Зіня звільнили "добровільно" і зразу пернатий примостив свою дупу ще і "надбавку" встановив сам собі, ось як робиться покращення, вчиться не кожний професор достойний звання почесного профФЄсора
29.01.2014, 23:26 185.26.182.*** Редактор
Через навалу особистих звинувачень та образ коментування до цієї публікації закрите
29.01.2014, 23:06 78.108.63.*** Світлана О
Едуард Анатолійович підготував ціле покоління викладачів, які зараз його нахабно "гадять" присмоктавшись до дупи Сороки -Корецького, влада робить людей - хворими і оскаженілими. Немаєте ніякого права свої бруді роти відкривати на старшу людину професора, ви ще пішкі під стіл ходили коли Едуард Анатолійович писав свою першу наукову роботу.
29.01.2014, 22:57 204.8.156.*** Тамара
Зінь один з небагатьох викладачей, який не побоявся у відкриту піти проти бандитського режиму честь і хвала таким людям.
29.01.2014, 21:30 176.241.131.*** Теж співробітник
"Автору розслідування" (Шерлок Холмс в юбці) байдуже щодо долі Е.А. Це ще один привід добратися до Сороки і колишнього в.о. Вже "в.о." немає. Тепер всі зусилля тільки на Сороку. Тільки чи добре це буде для цілого університету? Їй "вшистко єдно". А щодо проблем Е.А. з кафедрою і з можливістю росту членів кафедри, то я свідок того, що так воно і є. Старших викладачів, які хотіли в аспірантуру - не пускав, мотивуючи, що ще немає досвіду і т.д..... І заява доцентів - це реакція на "гноблення" протягом років праці. Такий собі "євромайдан" - з вимогою щоб ставились до членів кафедри як до людей.
29.01.2014, 21:04 109.87.215.*** Харизматик
Дуже багато уваги приділяють всяким "Зіням". Дайте нормально працювати молодим викладачам і Антоніна Торбич за них повинна заступатись, за молодих!!! Вони перш завжди всі страдають, і найбільше саме молодих викладачів було звільнено. А пенсіонеру - на пенсію!!! Він її заробив.
29.01.2014, 20:57 109.87.215.*** Коля
Чомусь пані Антоніна не звернула уваги, що Е.А. Зінь не тільки має великі заслуги перед університетом, але і солідний вік - 78 років, і останній час на лікарняному перебував досить часто. Кому як не студентам це знати. А коли він багатьох молодих класних викладачів просто вигнав з роботи з кафедри - де була пані Антоніна? Тоді це для неї був не цікавий матеріал. Таке однобоке висвітлення ситуації, коли в статті надано слово тільки одному викладачу із майже 20 присутніх наводить на певні виводи: "А король-то голый".
29.01.2014, 20:54 82.145.218.*** Рівнянка
Антоніна, Ви-матір чотирьох дітей. Доля Зіня Е.А. стала для Вас дуже близькою. Чи б хотіли Ви, щоб у Ваших дітей був такий викладач з трясущимися руками та ногами, з безліччю хвороб, в першу чергу - з хворою головою?
29.01.2014, 20:54 82.145.218.*** Рівнянка
Антоніна, Ви-матір чотирьох дітей. Доля Зіня Е.А. стала для Вас дуже близькою. Чи б хотіли Ви, щоб у Ваших дітей був такий викладач з трясущимися руками та ногами, з безліччю хвороб, в першу чергу - з хворою головою?
29.01.2014, 20:38 77.123.7.*** Викладачка
Зінь Е.А. - психічно хвора людина, яка знущалася з кожної вагітної студентки
29.01.2014, 19:27 176.241.136.*** Варшик Віталіна
Як колишня студентка кафедри Регіонального управляння, хочу висловити своє обурення тим, що відбувається. Я дуже добре знаю Антоніну Торбіч і знаю маже свіх присутніх там викладачів, зокрема Валюха А. (він був керівником моєї дипломної роботи), якого я вважаю досить розумним і адекватним викладачем, але сьогодні він не здав іспит на совість. Так, можливо Єдуард Анатолієвич не найкращий керівник кафедри, але методи його усунення з посади злочинні. Чому такий вчинок викладачів навчить студентів? Андрій Миколайович на привеликий жаль живе за принципом "Цель оправдывает любые средства". Особисто для мене цей принцип є признаком аморальности. Давайте не забувати, що ми ЛЮДИ, і будем ставитись один до одного, так як хочемо, щоб інші відносились до нас.
29.01.2014, 18:49 178.94.172.*** очевидець
В Зiня був великий жирний мiнус - вiн нiкому не давав надто швидко розвиватися, боявся конкуренцii. Але всiм колись вриваэться терпець. А як керiвник-управлiнець, то можна сказати,що такого справедливого та честного ще треба в сучасному свiтi-корупцii пошукати. Не розумiв що таке дiти, бо нажаль в нього iх не було. Дуже багато забував. А чого зараз судиться, бо робота була для нього эдиним стимулом життя, адже для Зiня книги були замiсть дiтей. Шановний Е.А. Зiнь ви були класним керiвником, але пора i честь знать.
29.01.2014, 16:12 46.175.148.*** Колишньому студенту
Зовсім не зрозуміло в чому суть халяви в завданні безспосередньо під контролем викладача самостійно опрацьовувати матеріал, зокрема на практичних заняттях. І чого вже так" Насмішило питання про те, скільки пар провів Сорока"? Що лекціїї в режимі телепатії сприймаються краще? А ви - справді невдячний студент.
29.01.2014, 14:37 109.87.215.*** Колишній студент
Насмішило питання про те, скільки пар провів Сорока))) А як проводив пари Зінь нікого не зацікавило? Зінь "викладав" у нас дві дисципліни та різниці між їх викладанням не було ніякої. З першого ж заняття він повідомив нас, що ми повинні носити на кожну лекцію і практичну 3 його підручники, а з наступного заняття ВСІ пари виглядали так: "Відкривайте такий-то підручник, на такій-то сторінці і читайте до такої-то сторінки...." - казав Зінь. Звісно, сучасним студентам тільки в радість така халява. Але ж не всі такі роздовбаї і ходили в університет, щоб отримати знання, а деякі ще й платили за своє навчання. Якщо ви вважаєте, що читання в аудиторії підручника - це нормальна пара у професора, доктора економічних наук, академіка, тоді ми - невдячні студенти, які нічого не розуміють в сучасній освіті.
29.01.2014, 14:05 46.200.91.*** Мурашка
Хороше розслідування, щоб побачити "Морди" злодіїв.Людина стільки років присвятила улюбленій справі....а ця Світлана К., ну прямо за досягнення отримала кафедру...її поряд не вартує ставити з Е.З.
29.01.2014, 13:53 77.123.37.*** реактивний читач
... до того ж , на цьому сайтику ще й глючний годинник - запізнюється на дві години... ФЕ-е-е!
29.01.2014, 13:52 77.123.37.*** реактивний читач
Писательниця Антоніна Торбіч - із когорти тих. що у всьому світі мають назву - МЕДІА-КІЛЛЕР. Упередженість, свідоме перекручування фактів, притягування за вуха і висмоктування з пальців гарячих новин - це не журналістика, а піар-заказуха на замовлення спонсорів і рекламодавців, щоб підняти рейтинг відвідуваності сайту "любой ценой". Це багальна пошлость... Вам там усім має бути стидно, людиноненависники!
29.01.2014, 12:02 78.111.187.*** ВЕЛИКИЙ ДРУГ ЗІНЯ
Зіню Е.А. - 79 років, у 2012-2013 р. переніс важку операцію, вже трохи-трохи ходив. На руках екзема, внутрішні органи не працюють як треба - біля нього дихати немає чим. Спокійно звільнився, нікого не чіпав, не мав претензій. Але в грудні його знайшли - накрутили - пішов в суд. Якщо б не чіпали - лишній місяць додатково б прожив. Чи думають ці доброзиливці, що вони роблять? Дайте Зіню Е.А. спокій. Досить сенсацій.
29.01.2014, 07:01 185.26.182.*** Антоніна Торбіч
Спіробітникам, які "три години виливали душу" переді мною. Перепрошую, панство. Я домовилася про зустріч з паном Корецьким. Те що він вас запросив для підтримки, то його ініціатива. Журналіст не зобовязаний та й не повинен викладати 100% інформації, яку він отримав, щоб не обтяжувати читача менш суттєвими деталями. В матеріалі є позиція обох сторін конфлікту. Всі претензії до пана Зіня викладені в заяві, протоколі, Як тепер класно розвивається кафедра за нового керівництва, розповідає заступник завкафедри.
28.01.2014, 23:11 77.52.141.*** [email protected]
Цікаво, скільки лекцій прочитав Сорока для студентів? Попитати б у них враження від нового лектора...
28.01.2014, 20:56 37.55.252.*** Микола
Якщо звільнили незаконно-нехай поновлюють, але хто за Зіня слово хороше скаже не знаю. Доценти праві, такого псевдо педагога мазохіста ще пошукати треба. Хай йде на пенсію з Богом і не гнівить колег.
28.01.2014, 20:35 77.123.7.*** Наполеон
Прийшов судний день для "туза"... Незабаром прийде судний день для "дам"," валетів" ,некозирних десяток" та "шісток".. І ніхто ні за які долари не відкупиться...!
28.01.2014, 20:24 176.241.131.*** Теж співробітник
Нехай це буде грубо, але Зінь своє відпрацював і не треба розмусолювати цю тему. Цікаво чи він сам кожен рік працював менше ніж на ставку, маючи пенсію?
28.01.2014, 20:22 213.174.15.*** Друзі Зіня
Наклеп на нове керівництво. Хто звільнився з кафедри Зіня при новому керівництві? Не лякайте Богом інших. Дука і та працевлаштувана
28.01.2014, 19:44 77.123.67.*** працівниця
наклеп на Професора,ніхто від нього не звільнявся,трохи було скорочення,плакали хотіли в нього працювати да не було місць на кафедрі,правду говоріть люди добрі ви всі перед Богом будете звітувати. Люди почали звільнятись при новому керівництві. Антоніна,будь-ласка, копайте далі.
28.01.2014, 19:32 213.174.15.*** Прокуратура
Ймовірно - неймовірно. Не напрягайтесь - красти там нічого. Все викрадено вже давно.....
28.01.2014, 19:32 213.174.15.*** Прокуратура
Ймовірно - неймовірно. Не напрягайтесь - красти там нічого. Все викрадено вже давно.....
28.01.2014, 19:27 213.174.15.*** Співробітник
Яке відношення інженер морського транспорту, доцент кафедри морських портів, доктор економічних наук по спеціальності "Економіка природнокористування" має відношення до кафедри регіонального управління, яка випускала магістра з державного управління та інженерів автомобільного транспорту. Що спільного з морськими портами та автомобільним транспортом, з економікою природно користування та державною службою? Точно знає Антоніна. Питання: "Для чого 3 години люди розкривали вам душу?"
28.01.2014, 19:27 213.174.15.*** Співробітник
Яке відношення інженер морського транспорту, доцент кафедри морських портів, доктор економічних наук по спеціальності "Економіка природнокористування" має відношення до кафедри регіонального управління, яка випускала магістра з державного управління та інженерів автомобільного транспорту. Що спільного з морськими портами та автомобільним транспортом, з економікою природно користування та державною службою? Точно знає Антоніна. Питання: "Для чого 3 години люди розкривали вам душу?"
28.01.2014, 19:00 213.174.15.*** Співробітник
Розмова з Антоніною на протязі 3 годин в присутності 10 чоловік - це розмова глухого з німим. Вона вважає, що порушені права Зіня, а не чує, що він порушував права 20 чоловік, що щорічно від нього звільнялися 2-3 співробітника.
28.01.2014, 18:46 188.0.78.*** olga
У водному розкрили величезні фінансові афери, розтрати, зловживання. Зараз цим займаються, це, ймовірно, найголовніша причина, чому подружжя написали заяви на звільнення. Викладачі про це знають.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору