РІВНЕНЩИНА

Журналіст може бути багатим і чесним одночасно

15.02.2011, 16:45      Вікторія Ричко      Переглядів: 2219

Вахтанг Кіпіані, фото автора

В цьому переконаний  редактор сайту «Історична правда» Вахтанг Кіпіані. Днями він провів майстер–клас для студентів факультету масової комунікації та інформаційних технологій Міжнародного економіко – гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука.

Рівненським студентам журналіст розповів про минуле та реалії їхньої майбутньої професії. А також про особливості розвитку друкованих та електронних ЗМІ на сучасному етапі, цензуру і «джинсу» в українських ЗМІ, журналістську етику й етику онлайн-журналістики, студентську пресу – двадцять років тому та зараз, соціальні мережі в роботі журналіста і поділився думками з приводу, як стати успішним, проте чесним і незалежним журналістом.

На думку Вахтанга Кіпіані, покликання журналіста – розповідати те, що відбувається, а не навпаки спеціально приховувати це чи викривлювати факти.

- Проблема української журналістики в тому, що самі журналісти приймають правила гри великих політиків, бізнесменів і виконують їхні замовлення, - каже Вахтанг Кіпіані. - Журналіст має мати свою думку та вміти казати «ні», а не продаватися першому кращому. І попри стереотип, що можна бути або багатим, або чесним, це не правда. Адже головне мати хорошу репутацію та авторитет і тоді будеш чесним та добре житимеш. Також важливим у цій професії є характер, який починає формуватися ще під час навчання.
Насамкінець Вахтанг Кіпіані поділився із студентами МЕГУ імені академіка С. Дем’янчука  вимогами до сучасного журналіста та порадив, що потрібно робити щоб успішно реалізуватися у цій професії.

- Журналістика - це практична професія, і усе залежить від того, наскільки журналіст відповідатиме вимогам - професійно добувати інформацію та доступно її подавати, - зазначив Вахтанг Кіпіані. – А щоб стати успішним журналістом треба визначити свою тему, проте якщо цікаво, то пробувати себе в усьому, чіплятися за реальні речі, а не формальності, враховувати ризики, обирати  важливе, писати, читати,бути відкритим для світу, бути «ні за кого», не упускати руки та просто робити свою справу.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору