РІВНЕНЩИНА

«Садоводів» Рівнеради залишили без землі

15.04.2014, 13:27      портал «Четверта влада»      Переглядів: 1814

На сесії, під час якої відбувалося голосування за надання дозволу для приватизації ділянок під "садки", депутат Рівнеради Марія Конощук запевняла, що вона голосувала проти виділення землі, попри те, що у списку значиться її дочка. Фото з архіву

Рівненська міська рада нарешті поставила крапку у скандальній епопеї з виділення землі під садівництво. Скандал "садоводів" ознаменувався родинними зв`язками депутатів з любителями землі, розколом фракції "Батьківщина" та масштабним обуренням громадськості.

Про це пише vse.rv.ua.

Сьогодні депутати таки скасували своє рішення піврічної давнини про виділення 20 земельних ділянок під садівництво.

Маніпуляції з виділенням землі були звичним явищем у Рівному впродовж всього періоду Незалежності. А тогорічна історія з виділенням 67 земельних ділянок рідним і близьким депутатів Рівнеради, прокуратури і суддів завершилась грандіозним скандалом.

У публікаціях з’явились конкретні прізвища депутатів і чиновників, чиї рідні та близькі мають отримати безкоштовні земельні ділянки під садівництво.

Це спричинило скандал у сесійній залі, який в інформаційному просторі став відомий, як «справа садоводів».

Однак, депутати в непоіменному режимі торік таки проголосували за надання дозволу на розробку проекту землеустрою для 20 громадян, серед який виявилось чимало родичів міських обранців. Скандал спричинив розкол у фракції "Батьківщина". Тринадцять депутатів, які колись до неї входили, створили нове депутатське об’єднання під назвою «Рівне Європейське», яке очолив Юрій Запорожець. А залишки фракції "Батьківщина" очолив Олександр Курсик.

Тим часом питання земельних ділянок зависло в повітрі. Поки у справу не втрутилася прокуратура. Вона оскаржила рішення та зробила подання про усунення порушень Закону України "Про місцеве самоврядування України", Земельного кодексу України, причин та умов, що їм сприяли". Під час розгляду цього питання у сесійній залі Рівнеради виникла справжня дискусію, яка розтягнулась на два засідання сесії.

Депутат Рівнеради Олександр Лащук розповів, що це рішення про прокурорське оскарження вже третій місяць "гуляє" серед міських обранців і ніяк не може потрапити на розгляд сесії.

На сесії депутат Анатолій Чугуєвець зазначив, що зараз "Батьківщина" намагається попіаритися на питаннях "садоводів".

- У "Батьківщини" вже руки по ліктях у землі та в усьому іншому. А зараз це питання, яке винесено на розгляд сесії і протест прокурора виглядає смішно, адже це вже нікому не треба. А якщо депутати такі чесні, то хай самі добровільно відмовляться. Я взагалі вам розкажу, як приймали у "Батьківщину" і кому скільки потрібно заплатити, - сказав Анатолій Чугуєвець.

Зокрема, Анатолій Чугуєвець оприлюднив наступний текст розмови:

На це голова фракції "Батьківщина" у Рівнераді Олександр Курсик з іронією сказав, що "Батьківщина" спеціально для Анатолія Чугуєвця влаштувала програму "Все для тебе", щоб він мав змогу перед пресою все це розповісти. Тим часом до мікрофонів у сесійній залі Рівнеради вишикувалася справжня черга, адже кожен депутат, як виявилося має, що сказати з цього приводу.

Натомість Олександр Нестерук запропонував просто поставити на голосування це питання. А Марія Конощук все продовжувала наполягати на проведенні "Дня депутата" для обговорення "проблемних питань".

- А на сьогоднішній день прокуратура має подавати рішення щодо оскарження "кореню зла", а не його наслідків, - сказала Марія Конощук.

Тим часом міський голова Рівного Володимир Хомко, поки депутати сперечалися, переймався, як бути з багатодітною мамою, у якої шість дітей і їй разом із "садоводами" виділили земельну ділянку.

У продовженні дискусії щодо скасування рішення Рівнеради про виділення землі "садоводам", керівник фракції "Рівне європейське" Юрій Запорожець запропонував не підтримувати рішення про оскарження прокуратури. Натомість прийняти рішення про скасування попереднього рішення Рівнеради, яке він підготував разом з Марією Конощук.

- У Рівному землею володіють п`ять людей. Цей протест прокуратури не можна підтримувати, бо наразі там триває судовий процес, який суперечить цьому рішенню прокуратури. Ми з Марією Конощук підготували рішення про скасування рішення Рівнеради щодо виділення цих земельних ділянок. Тому я прошу перерву 5 хвилин для розгляду цього питання, - зазначив Юрій Запорожець.

Відтак депутати Рівнеради відхилили подання прокуратури щодо скасування рішення.

Голова фракції "Батьківщина" Олександр Курсик назвав заяву голови фракції "Рівне європейське" Юрія Запорожця піаром і запропонував перенести на наступну сесію питання щодо скасування рішення Рівнеради про виділення земельних ділянок під садівництво.

Натомість депутат Анатолій Чугуєвець запропонував взагалі депутатам-"садоводам" добровільно відмовитися від цих земельних ділянок. А депутат Олександр Лащук закликав всіх перед Великоднем не грішити і прийняти рішення.

У підсумку після довготривалих дискусій питання про скасування рішення Рівнеради про виділення земельних ділянок під садівництво міські обранці таки проголосували. Це рішення підтримали 34 депутати Рівнеради. Таким чином "садоводи" Рівнеради залишилися без земельних ділянок.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

16.04.2014, 07:09 188.230.91.*** 1234
Цим рішенням не скасоване, а відмінене те скандальне рішення рівнеради. Різниця полягає в тому, що у разі відміни, попереднє рішення діяло до моменту прийняття останнього і тому ті садоводи які встигли виготовити техдокументацію на ділянку подають на міськраду до суду з вимогою затвердити техдокументацію так як виготовили її у законний спосіб. Така схема вже давно застосовується у Здолбунові. Прокуратурі м. Рівне необхідно після непідтримання її протесту подати до суду та у судовому порядку СКАСУВАТИ це скандальне рішення. Чим швидше тим краще.
16.04.2014, 05:14 77.123.16.*** ПП Ваня
Я Собі хочу ділянку, дім, сад (фруктові дерева посадить)))))
15.04.2014, 13:54 46.175.144.*** Денис
Цього замало. Їх треба залишити і без влади.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору