РІВНЕНЩИНА

Громадські діячі вимагають звільнення керівництва Волинської ОДТРК

17.04.2014, 17:27      портал «Четверта влада»      Переглядів: 2487

По центру генеральний директор ВОДТРК Ольга Куліш

 Викривлення та приховування суспільно важливої інформації, дискредитація подій Євромайдану, піар Партії регіонів, наявність у відеосюжетах прихованої реклами, - такі претензії висловили керівництву Волинської обласної державної телерадіокомпанії громадські діячі у понеділок, 14 квітня, під час круглого столу у конференц-залі «ВолиньМедіа».

Як зазначив громадський діяч, виконавчий директор Центру Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу Михайло Шелеп, місяць тому частина громадських діячів публічно звернулася до голови Волинської облдержадміністрації з проханням ініціювати перед керівництвом Держкомтелерадіо питання про звільнення гендиректора Волинської обласної державної телерадіокомпанії.

Приводом до такого кроку стала упереджена інформаційна політика з боку керівництва ВОДТРК стосовно революційних подій у державі та області. Крім того, на сьогоднішній день діяльність Волинського телебачення далека від тої, якою її хоче бачити глядач. Відсутній будь-який механізм громадського контролю. Усі ці фактори негативно впливають на ефективність роботи Волинської ОДТРК. Оскільки керівництво телерадіокомпанії не визнає своїх помилок, цілком логічно постало питання про його звільнення.

На підтвердження цих слів громадська діячка, заступниця голови громадської організації «Асоціація Молодих Реформаторів» Марія Доманська представила результати моніторингу випусків новин Волинської ОДТРК за період з 1 грудня 2013 до 28 лютого 2014 року, який провели громадські активісти Волині. Упродовж моніторингу було переглянуто 474 сюжети, з яких лише п’ята частина присвячена подіям Євромайдану. За грудень було переглянуто 109 сюжетів, 17 з яких торкалися теми Євромайдану. За січень моніторинг пройшло 166 сюжетів, 10 з яких були віддані темі Євромайдану. І за лютий вдалося переглянути 199 сюжетів, 61 з яких - про Євромайдан.

Як зазначає Марія Доманська, очевидною є тенденція, що частота показу сюжетів на цю тему збільшилася у лютому, адже саме цього місяця відбувалися найкривавіші події загальнонаціонального та регіональних Євромайданів. Крім того, в результаті моніторингу з’ясувалося, що за три місяці (з грудня по лютий) керівництво Волинського телебачення цілком проігнорувало такі суспільно важливі події, як пікет Волинської ОДА, пікет Управління МВС у Волинській області, блокування автомайданівцями військової частини на вул. Лідавській, акцію «Бізнес на крові» тощо. Натомість, ряд випусків новин був багатий на сюжети про паркетні заходи в облдержадміністрації, про інші події за присутності голови Волинської ОДА та його заступників при цілковитій відсутності критики діяльності представників влади. Текст моніторингово звіту додаємо.

Підтримав громадських діячів присутній на заході депутат Луцької міської радиОлександр Пиза. Він зазначає що, його виступ в ефірі Волинського телебачення був необґрунтовано підданий цензурі. Із програми було вирізано певні його висловлювання. Крім того, депутат звинуватив очільницю ВОДТРК у застосуванні авторитарного підходу у керівництві, перевищенні службових повноважень, втручанні у редакційну частину роботи держтелерадіокомпанії.

Своє невдоволення роботою керівника Волинської ОДТРК висловив і заступник голови Волинської обласної ради Ігор Гузь. «Я глибоко переконаний, що пані Куліш своїми діями обслуговувала режим Партії регіонів, Януковича і Клімчука. Я, як глядач, як депутат, як громадський діяч не чув від неї жодної громадянської позиції по відношенню до тієї влади. Я не бачив адекватної позиції стосовно подій Євромайдану. За чотири роки як опозиційний депутат я у студії Волинського телебачення не був ні разу, окрім участі у програмі «Ваш депутат», як і мої колеги. Тому, особисто моя точка зору, на чолі телерадіокомпанії повинна стояти нова людина», - зазначив Ігор Гузь.

Врешті-решт на усі критичні зауваження громадських діячів знайшла аргументи генеральний директор ВОДТРК Ольга Куліш. За словами керівниці держтелерадіокомпанії, в активістів чомусь склалось вибіркове враження про роботу медійного колективу. Моніторинг, у якому брала активну участь Марія Доманська був не предметним і не точним, оскільки охопив лише випуски новин. На слова Олександра Пизи про цензуру на Волинському телебаченні Куліш відповіла, що це була не цензура, а редакційна правка. А щодо висловлення власної позиції по відношенню до влади та революційних подій гендиректор зазначила, що не має на це права.

На захист свого керівника стала і перший заступник генерального директора ВОДТРКМарія Андрушко. «Усе, що відбулося – це урок, який нам варто засвоїти. Ми зробили висновки і випустили телецикл «Алея героїв», за що нас було відзначено на всеукраїнському рівні. Ми побували у всіх сім’ях загиблих героїв Майдану і робимо все можливе, щоб люди об’єктивно бачили, що відбулося», - зазначила Марія Андрушко.

Наприкінці дискусії ведучий програм ВОДТРК викладач-політолог Тарас Літковецьпрокоментував дискусію наступним чином: «В політичній орієнтації ми всі по одну сторону барикад. Крім того, всі присутні хочуть покращити якість Волинського телебачення і радіо. 90 % зауважень, звичайно, були слушними. Але ми забуваємо один маленький нюанс, що ця телерадіокомпанія – це державна структура, яка набагато більше позбавлена самостійності, ніж, скажімо, ТРК «Аверс». Ми всі уже живемо в іншій країні, в інший час. А тому я пропоную зробити висновки, створити громадську раду при ВОДТРК і поступово зміни на краще відбуватимуться».

Свої критичні зауваження щодо роботи керівництва ВОДТРК висловили також громадські діячі Ігор Дильов, Богдан Климчук, Дмитро Безвербний, Сергій Кичій та Михайло Наход. В дискусії також взяли участь представники журналістських спілок Валентина Куць, Мирослав Ватащук та Михайло Савчак, а також працівники телерадіокомпаніїМикола Генцеський, Костянтин Лоцман, Ольга Марчук та Вікторія Олещенко.

По завершенню заходу бажаючі підписали звернення до голови Державного комітету телебачення та радіомовлення О. І. Наливайка з проханням прийняти рішення щодо зміни керівництва Волинської обласної державної телерадіокомпанії. Текст звернення додаємо.

Натомість, керівництво ВОДТРК надало організаторам заходу лист від Програмної ради ВОДТРК під назвою "Деякі факти про творчість і співпрацю Волинської ОДТРК з громадськими організаціями". Текст цього листа надаємо для ознайомлення.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору