РІВНЕНЩИНА

Комунальна газета Рівнеради лояльно ставиться до самозахоплення землі на Пагорбі Слави

05.05.2014, 13:03      Володимир Торбіч, Антоніна Торбіч, «Четверта влада»      Переглядів: 2122

Фото з групи Типове Рівне Вконтактє

Газета Рівненської міської ради «7 днів» не бачить проблеми у захопленні близько 60-ти соток землі на Пагорбі Слави. Через коментарі міського голови Рівного Володимира Хомка припускає, що це «примітивний політичний піар»

Минулотижневу публікацію в газеті під заголовком «Ситуація навколо будівництва поблизу пагорба слави: боротьба за справедливість чи примітивний політичний піар?» сьогодні поширив серед журналістів відділ інформаційно-аналітичної роботи Рівнеради.

Офіційний друкований орган Рівненської міської ради пише:

«Щойно біля підніжжя пагорба Слави по­руч із зупинкою «Обласна лікарня» на вулиці Київ­ській зрізали старезні за­ражені омелою тополі, які всю східну околицю засмі­чували своїм пухом, та по­ставили тут будівельний паркан і кран, як містом пішли ширитись усілякі не­гарні чутки. І про те. що це в парку будують нову чергу Набережного кварталу (автори статті, схоже, не знають, що цю інформацію поширила заступник міського голови Галина Кульчинська - ред.) і будуть продавати те елітне житло втридорога, і навіть про те, що це буде котедж для самого міського голо­ви. Ніж слухати шушукання по закутках та тролейбу­сах. ми пішли до влади і з’ясували, що насправді в цьому місці мають збуду­вати сучасну зупинку, туа­лет та кафе.»

Міський голова Рівно­го Володимир Хомко, коментуючи газеті своє ставлення до будівництва, запевняє, що його вини в тому немає, адже конкурс був проведений у 2005 році, і, на його думку, всі питання - до попередніх керівників, які й уклали договір.

«Десять років тому угоди були складені таким чином, що відсудити ці ділянки практично немож­ливо.» - коментує газеті Володимир Хомко.

Газета "7 днів" виділяє в копії рішення Рівнеради за 2005 рік прізвище тодішнього її секретаря Юрія Бідюка, хоча фактично він як посадова особа підписав рішення сесії. 

І ні слова про те, що договір про оренду 8-ми соток підписав у 2008 році в.о.міського голови Юрій Торгун. А в цьому договорі обов`язки фірми прописані таким чином, що сплачувати за оренду вона повинна прплачувати лише в період будівництва.

Також Володимир Хомко, судячи з його коментаря газеті, впевнений, що «фірма, яка нині вже розпочала будівництво на Київській, юридично права»:

«За підсумками конкурсу було підписано угоду, яку ми свого часу намагались розірвати. Але на правово­му полі ми виграти цю спра­ву не зможемо, бо з юри­дичної точки зору все тут зроблено бездоганно. То якщо комусь ця ситуація не подобається, нехай спитає з того, хто передавав цю ділянку в оренду. Як можна через вісім років після події цей документ скасувати? Ми намагались. Подали в суд, подали апеляцію. Очевидно, що програли. Адже фірма, яка нині вже розпочала будівництво на Київській, юридично права.» (в коментарі ні слова про те, що огороджена в рази більша, ніж 8 соток ділянка, як з`ясували за один візит громадські активісти - близько 68 соток землі - ред.)

Також Володимир Хомко в коментарі вважає, що скандал роздмухує місцевий політик (маючи на увазі Дмитра Якимця - ред.), який кілька місяців тому організував ходу до маєтку міського голови.

«Найбільше галасу чути від однієї людини, яка точно знає всі обставини справи... Ми ще багато брехні почуємо від цієї люди­ни, бо це її спеціалізація. По­літик без моралі. Нічого не вдієш.» - каже міський голова. (міський голова знайшов, куди перевести акценти з реальної проблеми, котра збурила десятки громадсько активних рівнян - активістів громадського руху «Захистимо Рівне». Знайшовши серед тих, кому небайдужа доля землі Парку, прізвище одного зі своїх опонентів, Володимир Хомко таким чином намагається звинуватити усіх громадських активістів в упередженості. Забуває чи не хоче згадати при цьому, що лише завдяки активності руху «Захистимо Рівне», фактично при бездіяльності міського головивдалося звільнити землю парку Шевченка від протиправних амбіцій ректорану «Ліон» - ред.).

А ось відповідь Дмитра Якимця з мережі Фейсбук:

Всі надії на вирішення проблеми міський голова покладає на прокуратуру, яка «досконально розбе­реться у всіх нюансах і вине­се адекватний вердикт».

Чи то Володимир Хомко, чи то автор статті робить висновок, що «в країні стало правилом вести політичну боротьбу лише брехнею та опльовуванням опонентів, а не конструктивними справа­ми. Це надзвичайно небез­печно, особливо в ситуації, у якій опинилась Україна.»

Нагадуємо, сьогодні, 5 травня о 14.00 стартує акція громадського спротиву незаконній забудові на Пагорбі Слави у Рівному.

P.S. від ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ:

Міський голова Рівного у ситуації із захопленням ділянки у парку Шевченка рестораном «Ліон» теж казав, що не в силах щось зробити. Виявилося, що три-чотири десятки активних громадян змогли зробити те, що нібито не зміг зробити міський голова. Не зважаючи на те, що Володиимир Хомко, замість того, щоб посприяти - заважав і оббріхував громадських активістів. Називав їх такими, що роблять це виключно для політичного піару.

Тепер ситуація повторюється. Мер каже, що судиться і нічого не може зробити. Тобто фактично розписується в тому, що будь-хто може захопити землю міста. Ще й неправдиво стверджує, що фірма робить все законно. За один день вимірів сертифікованою лазерною рулеткою журналісти ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ з’ясували що:

1) Фірма, прикриваючись договором на оренду 8 соток землі під будівництво закладу громадського харчування, захопила близько 68 соток землі і вже вирила клтлован розміром 12 соток для будівництва багатоповерхового будинку.

2) Фірма порушила умову договору, передбачену пунктами 15-17 - умови використання земельної ділянки. А це вже дає міському голові привід негайно звертатися до суду з метою припинення дії договору і повернення ділянки місту. Також міський голова мав би написати заяву про злочин передбачений статтею 197-1 Кримінального кодексу України - Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво. А прокуратура, на основі цієї заяви, має негайно подати судовий позов щодо припинення будівництва до закінчення розслідування.

3) Фірма будується не маючи на це належних дозволів від інспекції ДАБК. Не має паспорту будівництва, який, згідно закону мав би бути на паркані. Не має проекту виконання робіт.

4) В договорі передбачено, що на земельній ділянці немає жодних обєктів нерухомого майна (пункт 3 договору). Однак на ділянці, захопленій фірмою, було приміщення громадського туалету, яке фірма зруйнувала. Отже виникає питання: а чи справді це саме та ділянка про оренду 8 соток?

5) В генплані Рівного ця ділянка позначена як Р-2, тобто рекреаційна зона. Будувати багатоповерхівку в рекреаційній зоні заборонено.

6) Фірма, згідно договору, має право приватизувати цю земельну ділянку і зробити їй буде це легко, коли там вже буде нерухоме майно, яке належатиме фірмі. А оскільки фірма продасть квартири у цьому будинку і потім відійде, то всі подальші конфлікти вже її не стосуватимуться - це вже будуть конфлікти мешканців будинку з громадою міста.

7) Судячи зі слів прораба, людини, яка заявила журналістам, що вона ставила паркан, вже з усіма договорилися: «із прокуратурою, і з СБУ, і з містом, і з телебаченням...».

8) З усього з’ясованого виникає запитання чи справді міський голова зробив усе що міг і чи справді він готовий захищати землю рівнян? А також виникає питання чи не тому фірма так відверто і нахабно захопила цю ділянку, що про все було домовлено з міським головою? Чи не тому прокуратурі треба кілька місяців проводити розслідування, щоб з’ясувати факти, які громадські активісти і журналісти з’ясували за 1-2 дні?

Рівняни, поряд з іншими громадянами України, три місяці відстоювали на Майдані зміну не лише влади, але й правил життя, боролися проти корупції та розкрадання. Однак, судячи з подій, що продовжують відбуватися в Рівному, не всі корупціонери зрозуміли, що тепер має бути все по іншому. І якщо влада й надалі продовжує сприяти корупціонерам та брати участь в корупційних схемах, а правоохоронні органи охороняти не права громадян, а права правопорушників, то знову залишається громаді владу брати безпосередньо в свої руки.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

05.05.2014, 20:14 77.123.18.*** Карамболь
Цілком підтримую 4 владу...Молодці!!!Треба обовязково вивести їх на "чисту воду"!!
05.05.2014, 13:47 95.132.234.*** Ровенчанин
Это тот люстратор Бидюк решение подписывал? Ай как неудобно получилось. Интерестно,ему сколько отлистали?
05.05.2014, 13:17 213.174.12.*** Володимир
Ще додам особисто від себе: Ось вам і дії комунальної газети, яка замість розібратися в ситуації просто виступає тетранслятором міського голови за гроші громади.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору