РІВНЕНЩИНА

Янукович фінансує диверсантів завдяки поліському бурштину, - депутат Рівнеради

06.05.2014, 18:30      портал «Четверта влада»      Переглядів: 3815

Усі фото з засідання круглого столу поширені Олександром Лащуком

6 травня у Рівному шукали засоби, завдяки яким можна буде з мародерства бурштину перейти до легального видобутку цього каменю.  В Рівненській ОДА відбулося засідання круглого столу  з цього приводу.

Повідомляє депутат Рівнеради Олександр Лащук.

В процесі обговорення було вироблено головні механізми боротьби з незаконним видобутком бурштину:

- Прийняття законодавчих актів щодо врегулювання бурштиновидобутку, які упродовж десятиліть ВРУ відкладала на до вивчення і не розглядали депутати.

- Посилення кримінальної відповідальності до 8 років позбавлення волі за незаконний видобуток і скупку бурштину.

- Забезпечити допуск до бурштиновидобутку приватні структури на конкурсній основі (на невеликі за площею земельні ділянки) за участю органів місцевого самоврядування з попередньою геологорозвідкою, з подальшою рекультивацією земель і залісненням територій; забезпечити прозоре ліцензування з передоплатою коштів на відновлення екологічного балансу.

- Налагодження легальної скупки державою бурштину.

- Використання новітніх технологій видобутку бурштину з дотриманням природоохоронних заходів.

- Розробити чітку послідовність відпрацювання земельних ділянок за розробленою науковцями МЕГУ системою.

- Застосувати досвід Польщі і інших країн з метою легалізації бурштиновидобутку.

- Притягнути до кримінальної відповідальності посадових осіб владних та правоохоронних структур, котрі забезпечували незаконний бурштиновидобуток і суддів, котрі при розгляді справ виносили неправосудні рішення.

- Створити громадське формування «екологічний патруль» з метою захисту Полісся від мародерів і криміналітету.

- В першу чергу ми хочемо вивести зазначену проблематику в публічну площину, оскільки ця сфера завжди була вотчиною для обраного криміналітету, високопосадовців, місцевих удільних князьків та представників силових структур. Потрібно змінити підходи і бурштиновидобуток легалізувати, - пояснює Олександр Лащук. - Стверджую, що особисто цей бізнес контролювали Янукович і Пшонка, і навіть зараз через криміналітет і політиків ці покидьки по своїм каналам отримують в Росію з Полісся величезні кошти, які використовують в подальшому для оплати послуг диверсантів. Зараз ми повинні разом з громадськими активістами створити силове формування «екологічний патруль», для того щоб зупинити мародерів.

Круглий стіл був організований обласною організацією НРУ і Міжнародним економіко-гуманітарним університетом.

У круглому столі взяв голова Рівненської облдержадміністрації Сергій Рибачок, професор Андрій Калько, декан юридичного факультету Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем`янчука Андрій Матвійчук, перший проректор Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем`янчука Віталій Дем`янчук., представники СБУ, УМВС, прокуратури та громадські активісти.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

16.05.2014, 13:50 94.153.242.*** Валентин
Є дуже простий і надійний спосіб як побороти незаконний видобуток бурштину - прийняти закон, який зробить незаконний видобуток законним :) Закон на 1 стрічку: "З 01.06.2014 року незаконний видобуток бурштину вважати законним. Амінь" А далі згідно п.3 Статті 324 Конституції "Кожен громадянин має право користуватися природними об`єктами права власності Українського народу відповідно до закону."
10.05.2014, 16:26 94.178.191.*** вася
чомусь після наради почали просити більше, певне не всім вистачало
07.05.2014, 00:47 78.111.186.*** Діма
Таким способом ви повністю нелегалізуєте незаконий видобуток бурштину, вам потрібно просто зробити державні точки прийму, і забирати вітсоток на налог.
06.05.2014, 22:26 195.114.155.*** оберст
негоже голові ОДА ходити на такі "заходи". Лащук, МЕГУ...несерйозно. Такі питання повинна рішати тільки влада, а не дешеві піарщики
06.05.2014, 21:36 37.52.99.*** Боом
Вижу вездесущего Мусевича. Он тоже бороться с бурштыновой мафией будет? Не смешно...
06.05.2014, 19:20 46.175.144.*** Денис
Думаю Лащук переборщив. Яник має кращі канали, які працюють і понині через людейу владі.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору