РІВНЕНЩИНА

Рівнерада - найзакритіша в питанні оприлюднення доходів свого керівництва

28.05.2014, 13:55      портал «Четверта влада»      Переглядів: 2253

Міська рада під керівництвом голови Володимира Хомка приховує найбільше інформації про доходи свого керівництва, порівняно з облрадою та облдержадміністрацією 

Якщо порівнювати Рівненську міську раду, обласну раду та адміністрацію, то найбільш відкритою серед цих структур у плані оприлюднення декларацій свого керівництва є обласна рада. Найзакритіша - міська рада.

Про це 22 травня у Рівному розповіли громадські активісти, презентуючи результати моніторингової кампанії «Декларації без декорацій».

- Зайшовши на сайт обласної ради, можна легко скачати копії декларацій голови та його заступників, розповідає заступник головного редактора Рівненського агентства журналістських розслідувань Антоніна Торбіч. -  В цих копіях відкрита уся інформація, передбачена законами, як керівників облради, так і членів їх сімей. Натомість на сайті Рівненської облдержадміністрації оприлююднені лише відомості з декларацій, тобто не копії документів, а виписки з них.

Як оприлюднюють доходи керівників на сайтах облради та облдержадміністрації

Заступник голови Рівненської ОДА Юрій Приварський пояснює, чому в його декларації не зазначене жодне майно:

Але значно більшою проблемою оприлюднення доходів керівництва Рівненською ОДА активісти моніторингової кампанії називають те, що тут відмовилися оприлюднювати доходи членів сімей екс-керівників.

- В цьому ми переконалися, подавши запит в кінці квітня цього року, - каже Антоніна Торбіч. - В запиті попросили копії декларації про доходи колишнього керівництва адміністрації за 2011-2012 рік. Нас бентежило те, що в раніше оприлюдненій інформації про доходи екс-голови РОДА Василя Берташа не оприлюднювалася інформація про доходи його дружини. Також не було оприлюднено, кому належить будинок на у Рівному на Дачній, адже за В.Берташем з житлових площ офіційно обліковувалася тільки квартира 69 кв.м. Але в адміністрації, за підписом пана Приварського, нам надали знову ж таки лише відомості з декларацій Василя Берташа ,без доходів сім’ї. 

Як Юрій Приварський пояснює чергову відмову надати передбачену законом інформацію:

Рівненська обласна рада, на відміну від адміністрації, вважає інформацію про доходи членів сімей високопосадовців абсолютно відкритою і не бачить законодавчих перешкод для її оприлюднення 

Керуючий справами Рівненської облради Василь Харчук пояснює, чому облрада вирішила максимально відкрито подавати інформацію про доходи своїх працівників:

На думку активістів моніторингової кампанії, за закритістю інформації щодо доходів керівництва, обласну раду та адміністрацію "перевершила" міська рада.

- Якщо за 2012 рік мер Рівного В.Хомко дав вказівку не оприлюднювати доходи членів сімей своїх заступників, але оприлюднив принаймні доходи членів своєї сім’ї, то за 2013 рік Володимир Хомко, схоже, вирішив не заморочуватися грою у відкритість, і доходи своєї дружини, а також суму її рахунку в банку, мер приховав, - каже Антоніна Торбіч. - Так само мер не відображає в декларації будинок, де він тривалий час проживає з сім’єю, судячи з усього, через те, що він досі, вже понад 3 роки зареєстрований на сім’ю сестри. Ні мер, ні його заступники не вказують в деклараціях жодної інформації про фінансові зобов’язання.

Таке приховування інформації, на думку активістів кампанії, може спричинити внесення недостовірних даних до декларацій або ж приховування частини інформації.

- Проблема недостовірного декларування доходів можлива через існуючі до сьогодні прогалини в законодавстві, де взагалі відсутній контроль за майновими деклараціями службовців, відсутні механізми виявлення недостовірності даних, не передбачено санкцій за неправдиві дані, - каже менеджер Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) Максим Корявець. Максимальний розмір штрафу за неподачу декларації становить смішні 435 грн.(25 неоподаткованих мінімумів громадян).

 Моніторингову ініціативу координує Transparency International Україна, а в коаліцію входять більше 40 громадських організацій, журналістських агенцій та індивідуальних розслідувачів з усієї країни. Перевірці підлягали декларації міністрів, голів ОДА, мерів обласних центрів, а також усіх їхніх заступників. Активісти зібрали дані в єдину базу та створили он-лайн мапу декларацій за 2011-2012 роки


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

30.05.2014, 18:53 91.124.53.*** 123
ну рожа у бідового хамка-хапка,з прокуром Кірюшою фоміним може змагатись:))це в них,бідових-як візитна карточка:)))))))))))
29.05.2014, 13:28 37.54.97.*** Сусид Петро
Все сиротки. Голи й боси. Зачем им доходы декларировать?
28.05.2014, 21:17 95.135.53.*** Рівне вставай,Хапка проганяй!!!
навіщо місту мер ,який відверто надсміхається над вимогами громадськості,приховуючи інформацію про доходи сім,ї,перешкоджає Майдану,ховається на *лікарняному* в найвідповідальніші для країни дні громадянської непокори, а також роками дерибанить в повний ріст землю та комунальну власність рівнян,знищує історичні місця Рівного,імітує видимість роботи,роз,їзджаючи по Канадам та до Гройсмана,вирішуючи свої приватні інтереси та хамить ,як останній швець(в поганому змісті цього слова)????

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору