РІВНЕНЩИНА

Директором Рівненського економіко-технологічного коледжу НУВГП може стати заступник Станкевича (ФОТО)

11.06.2014, 14:05      Світлана Калько, портал «Четверта влада»      Переглядів: 4688

Віктор Дем`янюк отримав найбільше голосів конференції трудового колективу економіко-технологічного коледжу. Фото з архіву

Обрання претендента на заміщення вакантної посади директора закладу відбулося без особливих суперечок і неочікуваних сюрпризів. Більшість прогнозовано отримав кандидат, якого називають ставлеником нинішнього виконувача обов`язків директора коледжу Віталія Станкевича.

Авторитетний за радянських часів текстильний технікум, пізніше — технології та дизайну, - а тепер економіко-технологічний коледж нині “прославився” скоріше скаргами студентів на утиски та скандально відомою історією з агітматеріалами за Партію регіонів, аніж успіхами у підготовці молодих кадрів. 

Відтак, ще перед початком конференції трудового колективу, яка мала схвалити і подати на затвердження керівництву Національного університету водного господарства і природокористування двох найбільш підтриманих кандидатів, деякі працівники закладу скаржилися на те, шо їх не допускають до участі у конференції.

Зокрема, представники господарських підрозділів коледжу нарікали, що на конференцію делеговано “правильних” учасників, які проголосують за “правильного” кандидата. Таким називали заступника  директора з виховної роботи Віктора Дем`янюка, мовляв, у такому разі коледжем фактично й надалі керуватиме Віталій Станкевич. А тим, хто має іншу думку, погрожують звільненням. Саме через це ніхто із скаржників не захотів назвати свого імені.

Це ж сказав у телефонній розмові з журналістом і екс-керівник цього закладу та один із кандидатів на директорство Віталій Тарасюк. Він зазначив, що, хоча формально ніби й дотрималися закону щодо квот на участь у конференції (75 відсотків педагогічного складу, 15 — інших працівників, 10 — студенства), однак щодо “якісного” складу, то, наприклад, на членів колективу, які підтримують його кандидатуру, чиниться тиск і погрози зі сторони адміністрації коледжу.

Один із кандидатів на директорство Віталій Тарасюк

За словами Віталія Тарасюка, заступники нинішнього керівника всіляко втручаються у засідання комісій, підказуючи прізвища “неблагонадійних” делегатів конференції, яких треба викреслити зі списку. До речі, автор цих рядків перед початком конференції випадково стала свідком цікавого короткого діалогу двох працівників коледжу, один з яких потім увійшов до лічильної комісії.

(чоловічий голос)  - Ну, що, є зайві у залі?

(жіночий голос) — Та є...

(чол.) - Ну, нічого...давайте...

Хто ті “зайві”, виходячи з вище наведеного, можна лише припустити. Загалом, на думку Віталія Тарасюка, у виборах мав би брати участь увесь колектив, який налічує трохи більше 100 осіб. А посилання адміністрації на те, що, мовляв, зала маленька, не є обгрунтованими, бо вона вміщає 250.   

У свою чергу, в. о. директора економіко-технологічного коледжу Віталій Станкевич категорично заперечив будь-які звинувачення на адресу адміністрації у тиску чи погрозах. Водночас, не зміг пояснити, за яким же принципом, окрім кількісних квот, обиралися делегати на конференцію й намагався “забалакати” цю тему. Пан Станкевич пояснив, чому не подавав свою кандидатуру на посаду — бо не відповідає критеріям призначення. Адже директор повинен мати стаж роботи 5 років у вищому навчальному закладі, а він, попри свій 25-річний педагогічний стаж, у “виші” відпрацював лише три з половиною роки.

В. о. директора економіко-технологічного коледжу Віталій Станкевич

Відтак, на посаду директора коледжу претендувало четверо кандидатів:  Гуровська Тетяна Валеріївна, Тарасюк Віталій Володимирович, Саранчук Оксана Іванівна, Дем`янюк Віктор Володимирович. На конференції були присутні 72 представники трудового колективу, з яких 54 — педагоги, 8 студентів, 10 — інші працівники. Також були присутні виконуючий обов`язки заступника ректора НУВГП Валерій Сорока та заступник начальника управління освіти і науки Рівненської ОДА Петро Коржевський.

Кожен із претендентів представив своє бачення подальшого розвитку коледжу, хоча декотрих із них можна було б скоріше віднести до так званих технічних кандидатів. Наприклад, Тетяна Гуровська одразу заявила, що розуміє, що її не оберуть, тим паче, що “є такий сильний кандидат, як Віктор Дем`янюк, але не боїться ризикувати”, тому бере участь власне заради участі. Така позиція кандидатки наразилася на критику з боку заступника начальника управління освіти і науки  Петра Коржевського, який закликав кандидатів не агітувати за інших, а озвучувати власні концепції розвитку закладу.

Тетяна Гуровська

Серед пріоритетів у програмі кандидата Віктора Дем`янюка були, наприклад, сприяння розвитку високоосвіченості і індивідуальності кожного зі студентів, наукова діяльність. Він також пообіцяв у відповідь на запитання Петра Коржевського про благодійні внески, що останні збиратимуть “чисто і прозоро, і з погодженням батьківського комітету”. На запитання із зали, чому він подав документи в останній момент і раніше заявляв, що через стан здоров`я не балотуватиметься на посаду директора, а тут змінів думку, відповів, що “нічого не казав про своє здоров`я, а коли подавати — це його право”.

Найбільш яскравою (утім, це особиста думка журналіста, -  авт. ), була програма кандидатки Оксани Саранчук. Основою стратегії розвитку коледжу вона назвала підготовку конкурентноспроможних фахівців. А один із пунктів її програми (нічого подібного не було у інших кандидатів) — створення здорової морально-етичної атмосфери у колективі — викликав схвальне підтакування у декотрих присутніх, що, вочевидь, може красномовно свідчити про ситуацію у закладі. 

Оксана Саранчук

Найбільше дісталося кандидатові Віталієві Тарасюку, який серед мотивів кандидування на пост директора назвав зокрема те, що він шукає роботу, щоб забезпечити сім`ю, адже відколи у 2011 році звільнився за власним бажанням, не викладав і не займався науковою діяльністю. Тут панові Тарасюку “підмочив”  репутацію представник колегіального органу самоврядування закладу Анатолій (так він назвався журналістам), який запитав кандидата, з яких підстав закрили щодо нього порушену кримінальну справу про вимагання і отримання ним хабара у розмірі 500 доларів США. На це кандидат відповів, що у нього є офіційна довідка (підняв угору папір), згідно з якою він не притягався до кримінальної відповідальності й не має судимості. На це пан Анатолій зазначив:

- Ви заявили клопотання про це у суді, бо Ви визнали свою вину і повернули кошти.   

На це кандидат ще раз показав довідку. Пан Анатолій показав журналістам Постанову міського суду Рівного, згідно з якою клопотання Віталія Тарасюка щодо закриття кримінальної справи щодо нього про вимагання і отримання хабара у розмірі 500 доларів США задоволено, “у зв`язку із зміною обстановки”.  

У результаті голосування найбільше голосів — 39 — отримав Віктор Дем`янюк. За Віталія Тарасюка віддали 16 голосів, за Оксану Саранчук — 17. Тетяну Гуровську не підтримав ніхто. Як зазначив Петро Коржевський, це голосування має дорадчий характер. Відтак, кандидатури двох претендентів, які набрали найбільше голосів — Віктора Дем`янюка та Оксани Саранчук — подадуть на затвердження ректорові НУВГП Віктору Мошинському.

У свою чергу, тепер уже екс-директор коледжу Віталій Станкевич уникнув прямої відповіді на закиди щодо того, що й надалі керуватиме закладом через свого ставленика Віктора Дем`янюка, у призначенні якого ніхто не сумнівається: 

-   Я з учительської родини, тому, чим займатимусь далі, будемо вирішувати на сімейній раді. Претенденти на посаду директора - люди, які хочуть себе самостійно реалізувати. Вони всі різного віку, але з однаковими амбіціями. Кожному керівнику хочеться довести, що саме він зробить щось краще за свого попередника, і я це вітаю. Я намагався зробити все, щоб наш коледж став сильним і конкурентноздатним навчальним закладом, попри все те, що про мене писали.

А ще пан Станкевич заявив, що щасливий від того, що працював з такими людьми як Василь Берташ, Анатолій Юхименко, Микола Сорока, бо “бачив позитивні зрушення”. А щодо інцинденту зі зберіганням агітаційної продукції Партії регіонів, яку знайшли у приміщенні коледжу, то пан Станкевич почав розлого розмірковувати, що, мовляв, це “провокація, і вони за єдину Україну, і ніколи не переслідували інакомислячих, і не утискували студентів”.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

17.09.2014, 15:35 94.153.242.*** джон
спфвілопфтм флжвм
13.06.2014, 11:10 46.175.148.*** А-ля журналісту
МЕГУ готує журналістів? З етичних міркувань їх прізвища на царині рівненської журнсталістики називати не буду. Просто зайдіть на рівненські сайти і почитайте суцільну безграмостність.
13.06.2014, 11:02 46.175.148.*** 222
PS Не напише про це "4 влада", як і про те, що почесними докторами у цьому внз є В. Берташ та М. Сорока. У все схвачено і за все заплачено? А як по-іншому розуміти?
13.06.2014, 10:37 46.175.148.*** 222
З приводу підняття рейтингу "4 влади". Чесно. Спостерігається упередженність. Багато аналогічних проблем є і у в інших вузах, але їх не зачіпають. Не знають? Не хочуть. Ось тут озвучую документна адаптація санітарних норм в МЕГУ. Відвідайте в 615 і 616 аудиторію в 2-му корпусі, де навчаються без кисню і світла сліпнуть студенти і викладачі за гроші. Не знаєте? І промовчите? Обрали об"єкт - "водник"?
13.06.2014, 10:14 77.123.86.*** А-ля журналіст
1.Люстратори це хто??? Звідки вони взялись? Хто надав їм право? З яких бюджетних коштів вони отримують гроші? Це не є авторитетно. 2. Юрисконсульт повинен бути у будь-якому навчальному закладі. 3. 4влада-молодці, понабирал "журналістів" без освіти, які являються у ВНЗ без належного зовнішнього вигляду та професійних якостей журналістів, а справжні спеціалісти без роботи. Круто! Україна - вже європейська країна)))) Редактори сайту, прошу вас займіться підготовкою кадрів або створіть для них спеціальні курси. Це ж ваше обличчя. Розпочніть з себе, а тоді уже вказуйте на помилки інших.
13.06.2014, 09:58 46.175.148.*** Опольському
"Збори якраз і проходили шляхом таємного голосування " Текст статті свідчить про те, що це була коференція. Виникає питтання: чому коференція, а не збори. Є згода з приводу анонімного коментування... Погоджуюся, воно має певний негатив. Але з іншого боку, для чого вам моє ім"я, якщо я ніяковісінького відношення не маю до вашого закладу. Просто погляд зі сторони.
13.06.2014, 08:19 188.230.116.*** Особистий стиліст з Острога
ВІТЯ! ПЕРЕСТАНЬ СЕБЕ ВИХВАЛЯТИ! ІДИ ГАРНО ВИСТРИЖИ ЩОСЬ НА ГОЛОВІ, ОДЯГНИ ПЕРЧАТКИ І КОСУХУ, І , ГОТУЙСЯ ДО РОБОТИ.
12.06.2014, 19:38 37.55.251.*** Студент
Дем`янюк самий найкращий і всі це знають;всі його люблять та підтримують.Студенти будуть просто щасливі,якщо він стане директором РЕТК. А 4 влада просто піднімає собі рейтинг цим навч.закладом. Я щаслива,що Віктора Володимировича підтримав його ж колектив,це ни аби що значить,задумайтесь. Він не йшов по стопах Саранчук І Тарасюка-не телефонував всім і не казав"голосуй за мене". одумайтесь.
12.06.2014, 12:44 77.123.86.*** Опольський
Так давайте і далі будемо реагувати на анонімки, це саме легше написати. Той хто це пише нехай все скаже в обличчя. Прийде і скаже. "Не пройшов люстрацію", а Закон про люстрацію вже є офіційний? Хто входить до так званого люстраційного комітету Рівного? З нього ж уже вийшло двоє осіб, які пояснили, що всі в комітеті хапуги і т.д. Той хто пише про віагру і вазелін очевидно сам це і робить. Так Демянюк точно не знаходився в партії регіонів. Знову неправда в анонімному коменті. Збори якраз і проходили шляхом таємного голосування і ним же було знято всі сумнівні питання. Мені шкода тих, хто займається анонімними коментами. Треба бути вище своїм культурним "Я" і не падати на рівень "плінтуса". Ганьба.
12.06.2014, 00:39 188.230.116.*** ПРАВА І ЛІВА
Бачила, чула і переконана, що найкращою і найпоряднішою серед того г.... була і залишилася Саранчук!!! Ваше обличчя і гідність ще стане візитівкою коледжу, інакше ми дарма стояли на Майдані. Вітя, - пий віагру і носи вазелін.
11.06.2014, 22:45 194.44.172.*** Коля
Анатолій, який "підмочив" репутацію Тарасюка - є юристом В.Г. Станкевича!!!В дійсності це є Анатолій Перетятко, який не пройшов люстрацію, а також йшов на посаду прокурора міста, однак.... його не затвердили, а ще й в Млинові він не добув свій 5-річний термін - зняли. ХММ...а чому? Зараз він з позабюджетних коштів навчального закладу (оплата за навчання) отримує зарплату, хоча звичайно ці кошти потрібно було б використати на потреби коледжу, а не на захист БРУДНИХ справ Станкевича. Крім того, Перетятко в гуртожитку коледжу має свій кабінет... а може наш коледж - це є юридична контора...?? Думаю - НІ!! Просто "хтось" дуже боїться і захищає себе... Цікаво від чого?
11.06.2014, 22:33 77.123.13.*** що ще
4влада завдяки коледжу підняла собі рейтинги. Молодці, для себе працюють в правильному руслі. Цікаво, з яких це пір такі джерела дозволяють собі вирішувати хто буде директором того чи іншого закладу? Працівники самі розберуться. Тим паче, в теперішньому часі, є для цього важелі впливу. І кому як не журналістам про це знати? Тип паче 4владі.
11.06.2014, 20:01 77.123.1.*** для друзів
Дем`янюк регіоналом ніколи не був(до речі не ригіонал а регіонал),він взагалі політикою не займається.Вчив мене в МЕГУ ,він чудовий викладач і хороша людина.
11.06.2014, 18:21 46.211.128.*** dryzi
Хочемо детальніше дізнатись від ригіонала Дем`янюка про :путінську пенсію та орден особисто від окупанта, "проффессорське" звання, участь у гарячих точках росії та досвід роботи в міській раді.......
11.06.2014, 16:59 46.175.148.*** 111111
Видно із фото, що у залі зовсім не тісно. Чому б тоді не провести загальні збори трудового колективу за участю делеглваних студентів та шляхом таємного зняти всі сумнівні питання. Структурні підрозділи "водника" просто приречені на "войнушку"? А що скаже ректор? Як кажуть у нас:"Далі буде":))))))
11.06.2014, 15:36 77.123.86.*** небайдужий
Дем`янюк не ставленик Станкевича ,дізнайтеся про нього більше а тоді щось пишіть...А на рахунок утисків тут відзначилась пані Саранчук, яка зі своїми прибічниками телефонувала та переслідувала працівників коледжу, щоб голосували за неї...а 4 влада нехай залишить коледж у спокої і не створює ту скандальну ситуацію яка наразі постійно і однобоко висвітлюється у цьому виданні

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору