РІВНЕНЩИНА

Батько-декан і син-викладач РДГУ організовують тиск на студентів через відео про пиятику

23.06.2014, 14:44      ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань»      Переглядів: 8883

 Колишній студдекан Настя Кутєпова поспілкувалася зі своїми однокурсниками, щоб з᾽ясувати чому вони підписали дивну заяву, яка порочить її і вигороджує декана. Виявилося, що на них тисли

Після того, як набув розголосу скандал з пиятикою декана Факультету музичного мистецтва РДГУ батько і син організували тиск на інших студентів, щоб ті вигороджували декана через публічне звернення до журналістів.

Студентка Настя Кутєпова зателефонувала своїм колегам по навчанню і запитала чому вони підписались під заявою проти неї, яка вигороджувала декана Станіслава Димченка. Виявилося, що на це студентів підбив син декана Сергій Димченко, який працює викладачем на факультеті батька.

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА має зафіксовані свідчення спілкування з трьома студентами, яких змусили підписатися під цією заявою. Судячи з цих свідчень, студенти під страхом зниження оцінок та перешкоджання навчанню підписали фейкового листа на підтримку декана.

Ось деякі свідчення студентів, коли з ними спілкувалась Настя Кутєпова. Студенти не знали, що ці свідчення стануть комусь відомі, а тому говорили відверто. Малий Димченко, якого згадують студенти – це син декана і викладач на його факультеті Сергій Димченко.

Розмова №1 Всі просто бояться

– Розкажи, будь ласка, що ви це за заяву підписували?

– Та карочє, це така х-ня получилася. Нас зібрав малий Димченко, поняла? Того я до тебе дзвонив щоб зустрітися поговорити. Він карочє нас зібрав і сказав тіпа: добровільно-примусово ви маєте підписати цю х-ню… Там в контакті Олега Зозулюка сторінка, але це не Олега, а це Димченко створив цю сторінку (фейкова сторінка з якої поширили це звернення нібито від студентів – ред.). То він дзвонив до Олега і казав – дай мені пароль від свого Контакту, а Олег сказав тіпа – ніфіга. І він тоді створив цю х-ню (фейкову сторінку – ред.).

– А хто ще підписував, тільки ці вісім чоловік?

(Студент перераховує всіх, хто підписував – ред.) Я з ними спілкувався, то там іншого варіанта не було. Він сказав лібо так, лібо вас піз…ц!

– Ти підпишешся під заявою, що тебе змусили підписати?

(Студент починає вагатися – ред.).

– Ми говорили з журналістами і нам сказали, що він може полетіти з роботи за таке.

– Ну якщо до цього діло дійде – я підписуватиму все, що треба. Це підпишуть 90% факультету, але просто всі бояться.

Розмова№2 Попросив, щоб я дав пароль від Контакта

– Скажи будь-ласка, що ти там сьогодні підписував?

– Ні. Він просив, щоб я йому паролі свої дав, але я не дав.

– Він, це хто?

– Димченко малий.

– Скажи, підписали всі під тиском?

– Ну тіпа да, карочє.

Розмова№3 Толком заяву не читала

– Розкажи, що це за заява?

– Ну він мене сьогодні визвав.

– Сам декан?

– Да. Він мене почав питати чи він був «гатовий» і тому подобне. Ну я сказала, що він «гатовий» не був. Ну він і не був «гатовий». То він мені каже – напиши заяву, що ти мене бачила такого то числа і я був нормальний, адекватний. Він каже почекай хвилинку, якраз його син приходив, підпишеш заяву. І получається так, що я хочу прочитать цю заяву. Син його (декана – ред.) каже – то хай прочитає. А він (декан – ред.) – там нічого такого немає, вона проінформована уже. Я ніби як пройшлася очима по заяві, але толком її і не читала. Я підписала по типу – відстань від мене. Как би так.

– Ну согласись, що він був випивший.

– Я його толком так і не побачила. Я його побачила тільки мєльком. Всьо.

– Ніхто йому не казав про те, що він п᾽яний і «гатовий». Мова йде про те, що він випивший. І ти ж бачила Світлану Йосипівну. В якому вона стані була? Вона була в адекваті?

– Ну, Світлана Йосипівна, можу сказати, що була така… чуть «поддатенька». Але не хочеться цю бучу перекалачувать, бо зараз екзамени і всьо на світі на носі.

Наразі громадські активісти Євромайдану взялися допомогти студентам відстояти свої права і добитися звільнення викладачів, які здійснюють на студентів тиск, порушують професійну етику і зловживають службовим становищем. Далі справа за рішенням ректора університету Руслана Постоловського. Якщо він не зможе вирішити справу – активісти обіцяють звертатися в Міністерство освіти і проводити громадські акції під Рівненською облдержадміністрацією.

Сьогодні ЧЕТВЕРТА ВЛАДА спробує поспілкуватися з ректором, так само як і зі студентами та громадськими активістами, які наразі пішли до ректора.

А ось і сам цей фейковий лист, який з᾽явився після оприлюднення відео на сайті ЧаРівне:

ЯК ЧАСТО ФЕЙК ЗАМІНЮЄ РЕАЛЬНІСТЬ!!!

Як редакція шанованого порталу ЧаРівне. Інфо може друкувати неперевірені дані про визнаних людей України, які за своїми плечима мають 47 років педагогічного стажу і 38 років стажу вищої школи? Як в один момент можна облити брудом і звести наклеп на надзвичайно кваліфікованого спеціаліста, визнаного в Україні диригента, який виростив не одне покоління лауреатів та професійних фахівців? Як людина, яка особисто не знайома з Димченко Станіславом Сергійовичем - Ілля Кутєпов може безпідставно стверджувати такі непристойні речі? Все, що так нагло «вилито» в статті - не відповідає дійсності абсолютно.

Ми студенти Інституту мистецтв можемо з впевненістю стверджувати, що Станіслав Сергійович – це керівник, який знаходиться на своєму місці. Це людина, яка турбується про кожного студента.

Якщо студент чи студентка впродовж навчання знаходить своє кохання він, навіть, вболіває як допомогти їм з сумісним проживанням в гуртожитку. Станіслав Сергійович настільки любить своїх студентів, що навіть знає в кого коли день народження, звідки він родом та ім’я, по-батькові. Він завжди всіх до одного вислухає і допоможе, оскільки не може залишитись байдужим.

Ми студенти Інституту мистецтв не могли навіть уявити, що Настя Кутєпова здатна на такі підступні вчинки. Вона ж нещодавно була студентським деканом… І зняли її, до речі, за те що півроку не бачили ні на студентських зборах, ні на заняттях (начебто по стану здоров’я, а насправді вона займалась особистим життям; хай буде вдячна, що її взагалі не виключили за стільки пропусків).

Як ми могли довіряти такій людині вирішувати студентські проблеми? ЇЇ ж Станіслав Сергійович і затверджував на цю посаду... Хіба ж він знав, що п’ючи чай (не в своєму кабінеті, як зазначається в статті, а в зовсім іншій аудиторії, куди його запросили колеги) в обідню перерву (нікого з студентів не цікавить, коли вона насправді розпочалася у декана, тому що їм терміново потрібно підписати «бігунок»), може себе наразити на таку небезпеку…

Як, Анастасія Кутєпова бере на себе відповідальність висловлювати думку, “начебто”, всіх студентів, що вони занепокоєні “таким” станом речей у вищому навчальному закладі і звертатися незрозуміло до кого за допомогою у вирішенні питань ”начебто” всього студентства. Цікаво, на який п’єдестал себе поставила Настя, щоб вирішувати такі ”глобальні” проблеми студентства… Ми дуже раді, що Анастасія зараз вже не студентський декан, оскільки людина, яка так професійно оббріхує таких чудових керівників, не показує себе з позитивної сторони.

В наш складний воєнний час, коли масово вбивають людей, інші не цураються уподібнюватись негативним вчинкам. Вони не звертають увагу ні на імідж людини, який складався роками, ні на вік, ніщо не стоїть на їхньому шляху - кривдити невинних людей. Кожен в цьому житті відповість за свої вчинки….

Ми студенти Інституту мистецтв пишаємося, що навчаємося саме в Рівненському державному гуманітарному університеті. Тому що окрім отримання професійної освіти ми завжди можемо завітати до нашого любого декана за батьківською порадою. І впевнені в тому, що він нам не відмовить!!!!

З повагою студенти Інституту мистецтв (музичне мистецтво) РДГУ:

Зозулюк О., Свіжинський В., Кардаш В., Кравець В., Савчук М., Орлов І., Демчук Р., Чернюк С.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

22.07.2014, 19:26 95.133.238.*** Гость
Антоніна Торбіч, навіть і в думках небуло вводити когось в оману.
22.07.2014, 08:44 213.174.12.*** Антоніна Торбіч
До 95.133.238.*** т.зв.Автор. Підписуйтеся ніком, який не вводить в оману інших коментаторів, бо покажу весь айпі
22.07.2014, 01:41 95.133.238.*** Автор
Сашко, ні це не стьоб! Прочитай тут про екс-ректора НУВГП Корецького http://4vlada.com/rivne/30331 Він навіть з інтернет-провайдерами навів порядок у НУВГП! Провайдери які були раніше то давали меншу швидкість інтернету, а брали більше грошей, кріб того вони як попало прокладали кабелі на даху! Крім того вай фай провайдери давали тільки в гуртожитку, а він потрібний і в аудиторіях і в бібліотеці, а його там не було. Подивись фото тут http://charivne.info/news/Skandal-naybilshiy-universitet-Rivnoho-proti-populyarnoho-internet-provaydera А ще прочитай як він звільняв викладачів і інших працівників.
22.07.2014, 01:01 193.106.147.*** Сашко
Сподіваюся, що то стьоб про Корецького.
21.07.2014, 08:42 176.241.157.*** Не депутат
To Сашко Невже: "Я, Івашинюта Олександр (Сашко Невже), депутат Рівненської обласної ради виступаю гарантом чесності..." Александр, я бы на вашем месте не был бы столь категоричен. Миллионы людей возлагают свои надежды на Путина, а он, сука, вон что делает... Как говорил Станиславский:"Не верю!"
21.07.2014, 01:10 77.120.92.*** Аlех
Не хочу плодити плітки, але, можливо, озвучена "Автор"-ом реклама "хорошого й рішучого ректора" й проливає якось світло на особливу зацікавленість сайту у пропаганді зміни ректора РДГУ? Це не звинувачення, просто, подумалось, дуже вже якось білими нитками. Очернити за методом "очевидно, що всі вони такі" одного ректора, а потім одразу (на всіх сторінках з проблеми) реклама: "поставте його ректором!", більше про продукт ви дізнаєтесь за адресою...
20.07.2014, 23:38 213.179.252.*** Автор
Є Дуже хороший і рішучий ректор!!!!! Він працював у НУВГП! Пішов звідти сам! Він з Києва взагалі! Доктор наук і заслужений діяч науки і техніки України! Ви би побачили як він в водному всіх на місце ставив!!! З інтернет провайдерами розбирався і звільняв тих хто брав хабарі! Це екс-ректор НУВГП Корецький Микола Христофорович! Запросіть у свій університет працювати Корецького М.Х. і поставте його ректором! Він в одну секунду на місце поставить цього декана і весь ваш РДГУ. Корецький М.Х. у водному звільняв за хабарі і інші правопорушення викладачів. Він би і у вас порядок зробив! Тут можете прочитати про пана Корецького М.Х. http://4vlada.com/rivne/22892 http://4vlada.com/rivne/31093 вікіпедія http://uk.wikipedia.org/wiki/Корецький_Микола_Христофорович
20.07.2014, 10:29 77.123.109.*** Сашко Невже
За роки мого навчання в університеті я переконався у його прагненні допомогти, порадити і спрямувати у вірному векторному напрямку всіх студентів, які звертаються за порадою. Мені особисто він дуже багато допоміг своїми практичними порадами та настановами за якими я звертався. Я впевнений в тому, що декан, як і будь – який керівник не може бути хорошим для всіх і всім подобатись. Він врешті-решт не долар. Я, Івашинюта Олександр (Сашко Невже), депутат Рівненської обласної ради виступаю гарантом чесності цієї людини з великої літери. Я переконаний в тому, що в наш складний час дуже просто облити брудом чесну, порядну людину. Мені соромно та огидно за сьогоднішніх студентів Інституту мистецтв, які так безпідставно несуть нісенітницю в бік людини, яка майже все своє життя поклав на виховання студентської творчої молоді та розквитку українського мистецтва.
20.07.2014, 10:28 77.123.109.*** Сашко Невже
Почувши та ознайомившись з наклепними матеріалами на мого декана факультету музичного мистецтва РДГУ, Заслуженого працівника культури України, відмінника освіти України, професора Димченка Станіслава Сергійовича, я був здивований і обурений. Як можна вірити неправдивим матеріалам, які паплюжать честь і гідність людини, що виховала цілу плеяду виконавців на музичних інструментах та диригентів оркестру, які успішно працюють у навчальних закладах, творчих колективах України? Серед них народні артисти України, заслужені діячі мистецтв України, заслужені артисти України тощо. Це відома в Україні людина, яка плідно займається науково-дослідною роботою із вивчення проблем розвитку сучасної методики диригування, методики інструментального, оркестрового виконавства, традиційної та професійної музики, відродження національної культури України. Станіслав Сергійович практично все своє життя тісно пов’язав з Інститутом культури і університетом.
07.07.2014, 22:53 95.135.46.*** Мешканець будинку
ЯК ЧАСТО ФЕЙК ЗАМІНЮЄ РЕАЛЬНІСТЬ!!! ) да да саме Чарівне це робить... втішайте себе Торбічи не вірив тому що писали про Вас в коментарях тепер переконався! створюйте альтернативну реальність як на Кісєльов тв .
30.06.2014, 13:45 176.105.192.*** колишній студент
Сюжет з РТБ про проблеми ОСББ "Калина", в яких замішаний колишній декан РДГУ Димченко С.С. Як бачите, диму без вогню не буває: http://www.rtb.rv.ua/company/tele/video/5871/
29.06.2014, 19:22 93.73.49.*** Рпг
Ректор НУВГП з проректорами вже не тільки 5 днів святкує та лохам співає , а взагалі пішов у відпустку, щоб як завжди ні за що не відповідати - ні за непроведену акредитацію( як її можливо проводити у вересні- жовтні, хто бачив того листа про перенос акредитації?), ні за вже зірваний набір студентів, ні за зменшення фінансування, ні за скорочення 230 співробітників. Для цього є дурники - Сорока В.С. та інші ...
27.06.2014, 15:30 46.175.148.*** 222
Хоч НУВГП вуз технічний, але інтуїція підказує, що "ноги" скандалу ростуть звідти. Досвід у них є....Які ж будуть кадрові зміни. Поживемо-побачимо......
27.06.2014, 12:50 94.232.79.*** колишній студент
77.120.92. *** Степан, Андрій, Михайло, Аспірант ... 77.123.109. *** Віка (Вікуся Лоза?), Юрист, Олег ... СС ти вже набрид, від тебе вже нудить
26.06.2014, 23:39 213.179.252.*** Аноним
Цей випадок із РДГУ ще гучніший ніж те що робилося в НУВГП в 2013 році, тоді як на посаді ректора НУВГП був Корецький М.Х. Шановні студенти РДГУ!!! Запросіть у свій університет працювати пана Корецького М.Х. і поставте його ректором! Він в одну секунду на місце поставить цього декана. Корецький М.Х. у водному звільняв за хабарі і інші правопорушення викладачів. Він би і у вас порядок зробив! Тут можете прочитати про пана Корецького М.Х. http://4vlada.com/rivne/22892 http://4vlada.com/rivne/31093
25.06.2014, 18:53 77.120.92.*** Аспірант
Це ще раз доводить, що революція зносить голови, а особливо у молодих студенток, у яких амбіцій повні штани, а знань, як показує практика на 3-ку. Але вони знають, що у них купа прав і всі, включаючи деканів їм винні... Це просто нонсенс... Скоро викладачі будуть ходити вишкалом перед студентами... Наскільки я знаю, декан взагалі хвора людина і не п`є. А, можливо, це взагалі обід, те, що "дєвочка" сказала, що "півтретього" ще нічого не означає...
25.06.2014, 13:45 46.175.148.*** Студенту
Це ще раз доводить, що вища школа деградує не по днях, а по годинах. І хто зна, в чому більше зло, в тому що викладач десь раз "перебрав", чи в тому що систематично тверезий своїм прикладом для студентів "карочє тіпа -є" під супровід матюка. А, що з нього взяти, якщо купив дисертацію та влаштуваввся по блату. Порада студентам: "Спасіння утопаючих..." Є інтернет, бібліотека, гризіть самостійно граніт науки. Бо, навіть маючи офіційну бумажку -диплом, ви вийдете на конкурентний ринок праці, де буде байдуже, як розмовляли ваші горе-закладачі. Кожен буде відповідати сам за себе.
25.06.2014, 10:26 194.44.94.*** студент
222, а яку риторику і сленг Ви очікували почути, якщо у них викладачі так спілкуються?...
25.06.2014, 09:27 46.175.148.*** 222
Вражає риторика та дикий сленг майбутніх представників української культурної еліти. Це плоди "тотальної" вищої освіти в Україні. Високоосвідчена людина повинна , в силу свого статусу,бути у всіх відношеннях на порядок вищою. І це "інтелектуальне" воно бере на себе сміливість бути жорстким критиком. А в зеркало подивитися слабо?????? А ви, активісти, допомагайте ось таким студентам. Закінчена бидлота сформується. Я ні в якому разі не захищаю і не виправдовую поведінку декана. Та ці місцеві "припарки" при хворобі цілого організму просто піар для декого, який "діє" за принципом: "Нало что-то делать...."
24.06.2014, 11:15 91.226.35.*** Колишній студент №2
Нічого в РДГУ за 8 років після мого випуску не змінилося! Студентів мають за бидло. Їх думка нікого не хвилює. Кумбрат сват син 37 років стажу. ... і тд. Хабарники , алкоголіки , роблять що захочуть і як захочуть а во главє дядько Постоловський
24.06.2014, 09:29 95.135.73.*** ок
Люстрація !
23.06.2014, 19:38 77.123.8.*** 25
От ми думали вибіжимо на Майдан і всн зміниться...Нічого подібного! Зміни потрібно, щоб відбулися в ГОЛОВІ...Треба усвідомити, що кожна особа має в своїх діях зважати на МОЖЛИВУ НЕГАТИВНУ РЕАКЦІЮ СУСПІЛЬСТВА, яке може позбавити набутих матеріальних благ....Спочатку такий громадський контроль мають забезпечувати активісти, якщо держава не в змозі...
23.06.2014, 19:34 77.123.8.*** 25
47 років стажу? Скільки з цих років він брав хабарі та творив злочинні діяння, мабуть всю незалежність....Якщо почав працювати з 22 та якщо додати 47, то матимемо 69 років.... Керувати потрібно призначати МОЛОДІ ЕНЕРГІЙНІ КВАЛІФІковані КАДРИ, а не "пердуна", який хвалиться досягненнями "сталінської епохи"...В нас куди не плюнь, то всі заслужені, великі господарники і т.д. А кругом розруха, нічого майже нормального не залишилось....Висновок - розруха в ГОЛОВАх (за проф. Преображенським)...А сина з батьком за такі діяння треба мітлою гнати - ЩОБ ІНШІ БОЯЛИСЯ повторювати подібне (і суворо заборонити під приводом звільнення будь-яке вживання спиртних напоїв на території студмістечка) ....СТУДЕНТАМ ПОРАДА: в універі треба вчитися (можливо в цих умовах навіть більше самостійно), а не "друшляти" і бігати в пошуках "халяви"... А те, що відбулося в РДГУ постійно відбувається й у інших вузах...
23.06.2014, 15:32 93.183.254.*** колишній студент
а потім - відпустка... відомий сценарій.
23.06.2014, 15:32 46.175.144.*** Денис
А мова у студентів РДГУ "тіпа" українська...
23.06.2014, 15:21 194.44.94.*** студент
подейкують, що славнозвісний декан з сьогоднішнього дня на лікарняному, що і варто було очікувати...
23.06.2014, 15:15 91.124.23.*** модест
все прогнозовано..що ,і варто було чекати..а ,тепер справа за молодими,нехай покажуть ,чи змінилася країна..
23.06.2014, 15:14 213.174.12.*** Володимир
Як на мене, то за РДГУ плаче серйозна міністерська перевірка із залученням громадскості - і не лише на цьому факультеті, а загалом - починаючи з ректорату.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору