РІВНЕНЩИНА

Студенти рівненського університету відкрито свідчать про побори, заниження оцінок та тиск викладачів

23.06.2014, 17:14      Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 8717

Колишній студдекан Настя Кутєпова звернулася до ректора з проханням розібратися в проблемах університету  та звільнити тих викладачів, хто порушує права студентів. Усі фото ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ

23 червня студенти факультету музичного мистецтва РДГУ звернулися до ректора університету з проханням розібратися в ситуації з поборами, котра склалася в університеті, та звільнити декана факультету  Станіслава Димченка із займаної посади.

Актова зала  факультету музичного мистецтва РДГУ зібрала понад півсотні студентів

Про конфлікт через пиятику викладачів на факультеті розповіла колишній студдекан Настя Кутєпова.

Студент 5-го курсу Вадим Демчук повідомив про побори, які збирали у його групі перед державними іспитами.

Настя Кутєпова (ліворуч) та Вадим Демчук розповіли про здирництво та пиятику в університеті

Також ініціатори зборів розповіли про випадки заниження оцінок студентам. Так, в заліковках кількох студентів оцінки замальовані коректором. Це зроблено, за словами студентів, щоб виправити, за вказівкою декана факультета, отримані оцінки на нижчі, з метою зменшення кількості студентів, що претендують на стипендію.

Присутній на зборах ректор університету Руслан Постоловський запевнив, що створить комісію, які вивчить озвучені звинувачення, допитає усіх зацікавлених. Ректор не зміг назвати приблизного часу, необхідного для висновку комісії.

Руслан Постоловський (праворуч) впевнений, що декан Станіслав Димченко не пив на робочому місці, бо має проблеми зі здоров`ям, однак обіцяє розібратися з усіма зверненнями студентів

Так само не зміг Руслан Постоловський дати відповідь, чи включать до складу комісії громадських активістів, сприяючи прозорості її роботи. Сказав, що мусить порадитися з юристами.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

21.07.2014, 08:42 176.241.157.*** Не депутат
To Сашко Невже: "Я, Івашинюта Олександр (Сашко Невже), депутат Рівненської обласної ради виступаю гарантом чесності..." Александр, я бы на вашем месте не был бы столь категоричен. Миллионы людей возлагают свои надежды на Путина, а он, сука, вон что делает... Как говорил Станиславский:"Не верю!"
20.07.2014, 23:37 213.179.252.*** Автор
Є Дуже хороший і рішучий ректор!!!!! Він працював у НУВГП! Пішов звідти сам! Він з Києва взагалі! Доктор наук і заслужений діяч науки і техніки України! Ви би побачили як він в водному всіх на місце ставив!!! З інтернет провайдерами розбирався і звільняв тих хто брав хабарі! Це екс-ректор НУВГП Корецький Микола Христофорович! Запросіть у свій університет працювати Корецького М.Х. і поставте його ректором! Він в одну секунду на місце поставить цього декана і весь ваш РДГУ. Корецький М.Х. у водному звільняв за хабарі і інші правопорушення викладачів. Він би і у вас порядок зробив! Тут можете прочитати про пана Корецького М.Х. http://4vlada.com/rivne/22892 http://4vlada.com/rivne/31093 вікіпедія http://uk.wikipedia.org/wiki/Корецький_Микола_Христофорович
20.07.2014, 23:18 77.120.92.*** студенту194.44.94.*** (там де*** іще циферки є)
Панове "студент 194.44.94.***" та "колишній студент 94.232.79.***", "Аспірант і Олександр2" - це я, у різні часи заходив, так що, як виходило, так і називався; "Випускник" -моя близька людина, що була в мене на той час (думаю, Ви дозволите їй висловитися?); всі інші-не знайомі мені люди. Частина ІР 77.120.92. *** такаж у сусідки праворуч, а токож у знайомого поверхом нижче (спеціально поцікавився). Не знаю, як це пояснити технічно, пояснюю Вам реальний стан справ (Ось, нагуглив: "Могут. Внешний ip-адрес может быть одинаковым. В моей подсети еще компов (хостов) 30-40. И у всех один и тот же внешний ip-адрес. То есть ip-адреса прописаны разумеется разные, а внешний один так провайдер сделал. У меня выделенная линия, а не модем и у провайдера небольшой диапазон ip-адресов" http://otvet.mail.ru/question/44763160). Але, при цьому, моя позиція ніяк не змінилась: на даний момент реальної альтернативи чинному ректору не бачу...
20.07.2014, 10:26 77.123.109.*** Сашко Невже
За роки мого навчання в університеті я переконався у його прагненні допомогти, порадити і спрямувати у вірному векторному напрямку всіх студентів, які звертаються за порадою. Мені особисто він дуже багато допоміг своїми практичними порадами та настановами за якими я звертався. Я впевнений в тому, що декан, як і будь – який керівник не може бути хорошим для всіх і всім подобатись. Він врешті-решт не долар. Я, Івашинюта Олександр (Сашко Невже), депутат Рівненської обласної ради виступаю гарантом чесності цієї людини з великої літери. Я переконаний в тому, що в наш складний час дуже просто облити брудом чесну, порядну людину. Мені соромно та огидно за сьогоднішніх студентів Інституту мистецтв, які так безпідставно несуть нісенітницю в бік людини, яка майже все своє життя поклав на виховання студентської творчої молоді та розквитку українського мистецтва.
20.07.2014, 10:26 77.123.109.*** Сашко Невже
Почувши та ознайомившись з наклепними матеріалами на мого декана факультету музичного мистецтва РДГУ, Заслуженого працівника культури України, відмінника освіти України, професора Димченка Станіслава Сергійовича, я був здивований і обурений. Як можна вірити неправдивим матеріалам, які паплюжать честь і гідність людини, що виховала цілу плеяду виконавців на музичних інструментах та диригентів оркестру, які успішно працюють у навчальних закладах, творчих колективах України? Серед них народні артисти України, заслужені діячі мистецтв України, заслужені артисти України тощо. Це відома в Україні людина, яка плідно займається науково-дослідною роботою із вивчення проблем розвитку сучасної методики диригування, методики інструментального, оркестрового виконавства, традиційної та професійної музики, відродження національної культури України. Станіслав Сергійович практично все своє життя тісно пов’язав з Інститутом культури і університетом.
20.07.2014, 06:49 216.58.116.*** Випускник 2012
Дуже добре памятаю викладачку зарубіжної та її екзамени і свою курсову роботу!!! Там більша частина викладачів корумповані! Було таке, що навіть з профільного предмету занижували оцінки, бо є певна кількість "5" на групу... ну і якщо хтось заплатив на непередбачувану оцінку то тут уже "вибачте". Досі пам"ятою ту іноземну філологію...
14.07.2014, 13:51 194.44.94.*** студент
77.120.92. *** Степан, Андрій, Михайло, Аспірант, Олександр2, Випускник ... СС, досить вже тут мильні бульбашки пускати)))
13.07.2014, 19:32 77.120.92.*** Випускник
Я, звичайно, надіюся, що пані Кутєпова ніколи не святкувала Дні народження в гуртожитку (що категорично заборонено), але я не про те... Я була студенткою РДГУ 5 років. Не знаю, як там інші факультети, але в нас, якщо людина хотіла вчитися, ніхто на хабарі навіть не нарікав. Навпаки, викладачі були до мене максимально відкриті, з деякими завязались дружні відносини, які продовжуються й до сьогодні. А на рахунок ректора, скажу, що він є порядною людиною, наші студенти до нього приходили без проблем і вирішували будь-які проблеми. В мене особисто був конфлікт з деканом, і після бесіди з ректором, все вирішилось на мою користь за один день. Так що, не мажте всіх одним миром.
13.07.2014, 17:00 77.120.92.*** Олександр2
"Всі винні" (десь про це я вже чув, можливо у звязку з вивченням революції 1917 р.), а тому "все відібрати і поділити". А рабська психологія підказує: найбільше "винний цар", він "все" знає і "нічого" не робить. Саме тому, його потрібно "звільнити" і, бажано, без "суда і слідства" (а то, не дай Боже, випливе, що "цар" не такий вже й поганий), а найкраще, якщо судитиме сам революційний плебс, просто, своїми вигуками і великим пальцем униз... Як на мене, то це все приурочено до перевиборів ректора РДГУ, комусь дуже не хочеться, щоб Постоловський не був переобраний на наступний строк. Ось і "уніженниє і оскорбльонниє" знайшлися, такі кутєпові всюди є, дєвочка явно з претензією на "я самая...". Питання одне: чи витримає країна випробування "на Шарикова", чи буде "все відбирати і ділити"???
04.07.2014, 16:08 5.58.60.*** Іван
Там шо Шевчук,що дим всі одним гімном мазані.треба це бидло розігнати і поставити нових людей,тоді буде толк,дим сидів 35 років деканом,уявіть собі скільки він набрав грошей,я закінчив у 2003.в мене та сама ситуація була що і у Кутєпової,але добрі люди,такі як Яремко врятували від тієї суки димченка!!!Бог йому суддя,але їх там треба гнати всіх!там один чоловік нормальний,це Воробйов,а решта все непотріб "проффесорський"!!!!!!!!!!!!!
04.07.2014, 15:42 176.118.55.*** Мария
думаю, что и Постоловский и Дымченко это все одна банда.....сколько лет они друг другу моют руку.........это настолько коррумпированная система, что там только правый сектор разбереться......в свое время (2000 год) мы Дымченка хотели тоже снести.......но как видно не получилось......там все завязанные.......но попробовать конечно можно......как говорится " где наша не пропадала"
01.07.2014, 21:08 93.73.49.*** Куб
РДГУ і без Сороки вже давно завалили, завалив гнилий колектив на чолі з ... Це хабарники, п` яниці, дебіли, ...
30.06.2014, 13:45 176.105.192.*** колишній студент
Сюжет з РТБ про проблеми ОСББ "Калина", в яких замішаний колишній декан РДГУ Димченко С.С. Як бачите, диму без вогню не буває: http://www.rtb.rv.ua/company/tele/video/5871/
29.06.2014, 23:19 178.94.172.*** Аноним
Цей випадок із РДГУ ще гучніший ніж те що робилося в НУВГП в 2013 році, тоді як на посаді ректора НУВГП був Корецький М.Х. Шановні студенти РДГУ!!! Запросіть у свій університет працювати пана Корецького М.Х. і поставте його ректором! Він в одну секунду на місце поставить цього декана. Корецький М.Х. у водному звільняв за хабарі і інші правопорушення викладачів. Він би і у вас порядок зробив! Тут можете прочитати про пана Корецького М.Х. http://4vlada.com/rivne/22892 http://4vlada.com/rivne/31093
29.06.2014, 22:43 93.73.49.*** Ука
Заказуха чи не заказуха? Хто вс...вся- Сорока? Сорока якраз викривав хабарників ,бив по руках тих хто перепродавав військову форму курсантам на 1000 грн дорожче, тих хто гилив за дипломні роботи, контрольні, заліки, ... І тому став поперек горла мафії Водника. Не встигла ця мафія знову повернутися до влади- перше, що зробила - повернула на посади хабарників та злодіїв. Болото далі буде і не тільки у Воднику. Вся система освіти та ті, хто до неї належить -гнилі. Як немає збройних сил, так і немає освіти. Що треба, щоб це зрозуміли.
27.06.2014, 12:50 94.232.79.*** колишній студент
77.120.92. *** Степан, Андрій, Михайло, Аспірант ... 77.123.109. *** Віка (Вікуся Лоза?), Юрист, Олег ... СС ти вже набрид, від тебе вже нудить
27.06.2014, 08:22 46.175.148.*** Гостю
Банальна помста. В умовах дерьмократії і гласності це дуже просто робиться. Виловлюєш "штришок", закидаєш в ЗМІ. І... прощай презумпція невинуватості і об"єктивності. Доводь, що не верблюд, а є середньостатистичним суб"єктом обстановки. Колись, в радянські часи від глобальних проблем люди відволікалися чергами за ковбасою, а тепер такими ось"сенсаціями". І, головне, що "пульсеризатори" лайна не несуть за це ніякої відповідадальності.
26.06.2014, 22:27 77.123.110.*** Гість
100% ЗАКАЗУХА. Тільки не зрозуміло ким і для чого? Мені цікаво, а як ця "студентка" буде вчитися далі в РДГУ? Чи може вона вже зробила свою справу? І скільки їй за це заплатили?
26.06.2014, 19:00 46.175.148.*** 222
ВІдносно заказухи... А в чому суть тоді таких "маневрів" студенти-декан? Чому не на пряму? Якось не логічно. Та, повірте, від перестановки доданків (ректорів) сума безладу у вузах не поміняється. Дуже вже глибоке коріння, яке не так просто викорчувати.
26.06.2014, 13:40 91.124.87.*** Я)
Від цієї акції аж за кілометр "смердить" заказухою. Певно, хтось спить і бачить себе на місці ректора. Кажуть, що то так старається пан Сорока, якого поперли з водного, тепер пан прохфесор пнеться в РДГУ. Але нічого у вас не вийде - є ще колектив, який, якщо треба буде, то і до Києва дійде. Завалити РДГУ, як водний, вам не дозволять.
26.06.2014, 11:58 62.244.26.*** Спудеї
Старого комуняку та хапугу- КОРСУНА С. варто наперти з Рівненського аграрного коледжу, а то складається враження, що в в області немає рівних 71-річному старому збоченцю!!! ГАНЬБА!!!
25.06.2014, 10:22 194.44.94.*** студент
77.120.92.***, визначтесь з Вашим ім`ям: Андрій, Михайло чи Степан? Потрібно вимагати повної МІНІСТЕРСЬКОЇ перевірки. Університетська внутрішня перевірка ні до чого не приведе - там всі пов`язані, рука руку миє, кругова порука. 47 років "педагогічного стажу" і сумісних застіль до цього призвели. Рівне - надто маленьке місто, щоб знайти незалежних людей, тут всі один одного знають і у керівництва університету кругом є зв`язки. Необхідно вимагати МІНІСТЕРСЬКУ ПЕРЕВІРКУ, у складі якої будуть незалежні люди з іншого міста, наприклад, Києва. Місцевих у комісії не можна допускати! Потрібні незалежні люди.
25.06.2014, 10:13 194.44.94.*** студент
Шкода, що всі претензії залишаються лише в коментарях новин і в соцмережах. Народ, невже вам це все подобається? Невже вам не набридло жити в таких умовах? Поки ми самі не почнемо діяти, не почнемо вимагати змін - нічого не зміниться... Всі наші обурення так і залишаться коментарями в інтернеті... Поодинці нас просто розчавлять. Тільки об`єднавшись разом, ми зможемо подолати цю систему і змінити своє теперішнє життя і майбутнє наших дітей. Як ми дивитимемося їм в очі, коли вони запитають у нас, де ми були і чому у нас така країна? Ці слизькі люди в університеті умудряються триматись на своїх місцях і зловживати своїми посадовими можливостями при будь-якій владі. Невже ми так і будемо сидіти, склавши руки, і дивлячись як керівництво університету в черговий раз притисне студентку, яка лишається наодинці проти всіх?...
25.06.2014, 06:41 37.57.114.*** ййй
это шоу-бизнес, крошка
24.06.2014, 23:10 46.175.148.*** Володимиру
Так, шановний Володимире, хтось замість миски похльобки обирає власні права і гідність. Звучить пафосно і красиво! Тільки пафос цей дітям на хліб не намажеш. І, якби ця жертовність справді призвела до змін, була б виправдана. Причини "задниці" не тому, що викладачі "не такі". Вища освіта в Україні є гвинтиком і коліщатком економічної системи, яка є прототипом загниваючого латино-американського капіталізму. Але, на жаль, влада цього визнавати не хоче. Можна наприймати самих прекрасних законів, та на камені ( економічне підгрунтя) трава не проросте. Поживете-побачите....
24.06.2014, 22:52 77.120.92.*** Михайло
Геогрій, я згідний з тобою на всі 100% ректор і проректори тут не причому, адже ректор з ранку до ночі загружений справами! На рахунок комісії було б не погано!
24.06.2014, 22:48 77.120.92.*** Андрій
Ректор нівчому не винний! В нас один з найкращих ректорів в Укра їні. Всі студенти будуть за ним! Люди добрі не робіть дурниць наш ректор дуже хороша людина!
24.06.2014, 22:44 91.124.13.*** Геогрій
На мою думку, тут треба робити комісію незалежну від університету і тоді хай розбираються, а щодо ректора і проректорів так тут вони ні до чого вони не причетні тут гнати таких деканів в шияку!!!Треба просто знати місце і час для всього, а от адміністрація університету у нас одна з найкращих у випадку коли треба допомогти студенту у будь-яких питаннях!!!На ректора наклепувати не потрібно!!!
24.06.2014, 22:14 213.174.12.*** Володимир
А хочете змін - підтримуйте законопроект Про вищу освіту 1187-2 - тут: http://profspilka.kiev.ua/publikacii/novyny/3454-yak-zakonoproekt-1187-2-zmnit-vischu-osvtu.html
24.06.2014, 22:10 213.174.12.*** Володимир
Відповідь на: "А ви знаєте, що такке контрактна форма, яка превуалює у більшості вузів?" - А ви знаєте, що якщо за миску похльобки переживати більше ніж за власні права і власну гідність - то немає чого дивуватися чому в такій задниці.
24.06.2014, 19:29 46.175.148.*** Володимиру
Не чули жодного страйку серед викладачів? А ви знаєте, що такке контрактна форма, яка превуалює у більшості вузів? Правдолюбці залишаться з тим, що будуть писати тут коменти, яких адресат навряд чи прочитає."низькі зарплати не привід для хабарництва", саме так і хабарі беруть далеко не всі, а в очах громадськості всі одним миром мазані. Казала одна моя знайома, доцент одного із Рівненських вузів, що коли її питають про зарплату, то вона ухиляється від відповіді, бо не повірять, "Потрібна серйозна реформа в освіті," + 10000. Тільки хто її буде робити табачники, кремені і іже з ними? Ті, хто розвалив цю освіту? Та й РДГУ сидів би як вош в бороді,якби не інтрига перевиборів.
24.06.2014, 16:23 185.26.182.*** Володимир
Потрібна серйозна реформа в освіті, яка з одного боку створить серйозне сито для неуків, яким аби диплом получити, а з іншого боку так само відфільтрує викладачів безтолкових і непорядних. І обовязково має головною бути думка споживача - тобто студентів і їх батьків. А то зараз в універі адміністрація і викладачі мають значно більше прав ні ж ті, на кого виділяється фінансування (чи ті хто самі платять за навчання). І взагалі навчання має бути платним, а для здібних студентів держава мала б давати пільгові кредити на 10-20 років. Тоді б туди не пхався хто попало, а той хто заплатив гроші вимагав би толкових викладачів, а не всяку пянь і наволоч корумповану.
24.06.2014, 16:19 185.26.182.*** Володимир
Для 46.175.148.*** - низькі зарплати не привід для хабарництва. Щось я не чув жодного страйку викладачів і жодних потужних спроб самоорганізуватись і відстоювати свої права. Зате про бійки і інтрига за місця у ВНЗ чув не раз.
24.06.2014, 12:19 46.211.128.*** Аріна
Постоловський в будь якій ситуації, створює комісію, лише проблема в тому що користі від неї 0000000000000....
24.06.2014, 12:19 46.211.128.*** Аріна
Постоловський в будь якій ситуації, створює комісію, лише проблема в тому що користі від неї 0000000000000....
24.06.2014, 10:37 46.175.144.*** Денис
Очевидно, що Постоловський кришує неподобства. Значить має піти.
24.06.2014, 09:21 95.135.56.*** Петро
Зміни в РДГУ треба починати із зміни Постоловського. Засидівся на ректорському місці уже.
24.06.2014, 09:20 95.135.73.*** ірина
Студенти МОЛОДЦІ !!! Підтримую
24.06.2014, 08:34 46.164.180.*** Чювак
222 правильно сказав! А ще після того як дадуть викладачам людську заробітну плату в 3 шиї будуть летіти ті в кого не вистачає здібностей вчитись і ніхто не буде жаліти. Будуть як закордоном по 5 років магістра захищати, але перед тим як іти на магістра ще 10 раз подумають!!!! Попривикали за пакети вчитись, а потім ще жаліються що їм роботи немає!
24.06.2014, 07:55 46.175.148.*** 222
Коли мова йде про хабарництво вузах, то варто світ інформувати про розмір зарплати викладачів, особливо у приватних вузах Рівного. Тільки не середньої, а саме викладачів та іншого обслуговуючого персоналу, без ректорату. Коли порівнюєте процедуру навчання на Заході, то порівнюйте і рівень заробітних плат вчених, які відрізняються як мінімум в 10 разів. А Постоловський уже "упакувався" і йому все "по-барабану"
23.06.2014, 23:41 5.104.224.*** вадим
кажу вам ректор тут нідочого, це все путін і москалі. спецоперація кремля
23.06.2014, 23:36 188.226.199.*** Петро
Наступну перевірку зробіть у "Швейцарії", де "поважний активіст", "борець з корупцією і бандитами" та й просто "зірка майдану" відмовляє колективу в офіційному працевлаштуванні. Люди працюють як у плантатора на пташиних правах і без будь яких гарантій.
23.06.2014, 23:09 176.8.13.*** клава
Погоджуюсь з паном Володимиром. Глобальна перевірка в РДГУ потрібна і не тільки мінестерська. Думаю що потрібно залучити прокуратуру, оскільки хабарі беруть і на інших факультетах і кафедрах. Все сходить з рук. А студентка молодець. Побільше б таких.
23.06.2014, 22:35 95.135.28.*** Юрко
А Пустоловський іще ректор??? Знайшли кому скаржитись. На цьому хабарнику клейма ніде ставити. Міцно він тримає студентів та викладачів.
23.06.2014, 22:32 95.135.20.*** Вадим
РОман. Це черновий варіант заяви випадково сфотографували і виклали. Але суть залишається.
23.06.2014, 21:00 77.123.11.*** 111111
Постоловського вже давно пора на пенсію!! от яке миленьке обличчя від"їв. нічого людського не зробив для університету при моїй пам"яті (випустилась в 2012)! зате пригрів своїх людей і кармани набив
23.06.2014, 20:36 188.0.74.*** РОман
Ну з викладачами то все ясно! Але студенти не кращі. Судячи з того як цей студент заяву пише, я можу тільки уявити як він грає на духових інструментах! Попав би закордон вчитись - винали б на першому семестрі і не панькались би!!! Бо там проходить тільки один номер - вмієш - отримуєш 5 і допобачення! Там навіть знання теорії не допомагають здавати екзамени, там цікавить тільки практика!
23.06.2014, 19:22 77.123.8.*** 25
Перевіряти потрібно всі вузи Рівненщини, але коли перевіряють корумповані менти - корумпованих чиновників, то надіятись на справедливість не можна...Зрозуміло, що якщо батько відчув що вуз - це ласе місце, то й синочка туди пристроїв...А якщо проаналізувати скільки родичів працює в одному вузі, то все зводиться до великої корупційної шайки, коли рука руку миє...і у всіх котеджі повибудовувані навколо рівного..
23.06.2014, 17:20 213.174.12.*** Володимир
Судячи з вялотєкущої реакції ректора - потрібно організовувати Міністерську перевірку всіх зловживань в РДГУ із опитуванням сотень студентів та фірм, які давали відкати ректорату.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору