РІВНЕНЩИНА

«Ріверсайд» через ЗМІ продовжує вводити в оману рівнян про наявність дозволів на будівництво

03.07.2014, 19:41      портал «Четверта влада»      Переглядів: 4376

Забудовники «Ріверсайду» в рекламних статтях та прихованій рекламі ("джинсі") у рівненських ЗМІ визнали свій прямий зв`язок із «Набережним кварталом»

Кілька інтернет-видань поширили у рівненських ЗМІ  рекламу та приховане рекламу (джинсу) з неправдивою інформацією про те, що забудовники житлового комплексу «Ріверсайд» у Рівному мають усі дозволи на будівництво багатоповерхівки.

Статті вийшли під заголовками «Сузір`я Рівного: "Набережний квартал" та "Ріверсайд"» (сайт ВСЕ) та «Чи можна довіряти «Ріверсайду»?» (сайт газети «Рівне вечірнє»). Також «Ріверсайд» активно рекламують на місцевих радіостанціях.

Ось приклад реклами, яка порушує Закон України «Про рекламу»:

Стосовно запевнень у цих рекламних статтях «Ми будуємо за законом» та того, що роботи ведуться у відповідності до Декларації: декларації на будівництво багатоквартирного будинку немає.

Отже речення "на сесію винесене рішення" і "роботи ведуться у відповідності до Декларації" суперечать одне одному. Бо Декларація подається тоді, коли вже є рішення міськради про землю.

Як рекламодавець, так і ЗМІ порушують Закон України «Про рекламу».

Зокрема статтю 25-1. Реклама об`єктів будівництва: 1. Реклама об`єктів будівництва з метою продажу житлових або нежитлових приміщень, в тому числі пов`язаних із залученням коштів населення, дозволяється лише за наявності ліцензії (дозволу) на здійснення будівельної діяльності та дозволу на виконання будівельних робіт на конкретному об`єкті, що рекламується. Така реклама має містити номер ліцензії (дозволу), дату її видачі та найменування органу, який видав цю ліцензію (дозвіл).»

Голова Асоціації працівників будівельної галузі Рівненщини Ігор Мічуда також наводить ряд аргументів, які свідчать про неправду від забудовників "Ріверсайду":

«По — перше, проект який починається з обману це вже проект який заслуговує на перевірку. Коли для реклами пишуть, що проект поданий на відведення землі до міської ради під забудову, ми піднімаємо документ і бачимо що проект відведення земельної ділянки поданий “для обслуговування хлібзаводу №1 для побутових приміщень, будівель лабораторії” - відповідно це неправда №1.

Що стосується землі - неправда № 2. Пишуть що всі будівельні роботи до декларації відповідно. Виникає питання чому декларація подана в м. Києві, а не по місцю, в м. Рівне - ? Отже, це вже люди наперед хочуть приховати недоліки будівництва які по місцю дуже легко виявити. 

Неправда №3: містобудівні умови та обмеження видані на реконструкцію приміщення прохідної (літ.Б-ІІ) з надбудовою 3-го поверху. Це приміщення має площу забудови 234м.кв. та гранично допустиму висоту 13.5м. Виходячи з простих фактів ми бачимо що на даний момент рекламується повітря без єдиного дозвільного документу на будівництво житлового кварталу тобто декілька десятків бігбордів та натягнутий банер на весь забор працюють на збирання з людей грошей за повітря. Є народне прислів`я “без лоха и жизнь плоха ”, питання, невже ці “лохи” рівняни, які несуть гроші за повітря -?»

Голова Асоціації працівників будівельної галузі Рівненщини нагадує, що наразі «навіть ДАБК не може знайти об`єкта містобудування , більш того звертається до МВ УМВС в Рівному щоб вони познаходили тих “будівельних чоловічків” які в даний момент працюють та території колишнього хлібзаводу при цьому не маючи дозволів , не сплачуючи податків, не проходячи атестацій та що саме головне, не відповідаючи за свою роботу в майбутньому.»

На думку Ігоря Мічуди, це можливо завдяки “кришуванню” міської влади, органів прокуратури та міліції.

«Тілька громадянське суспільство та повна люстрація зможуть щось змінити в цій крані, інакше через певний час ми будемо жити ще в гіршому стані ніж були до цього.», - робить висновок активіст.

Дозвіл маємо на реконструкцію триповерхових будівель, - працівник «Ріверсайду»

Ми зателефонували за одним з номерів телефону, вказаних в рекламі. Працівник «Ріверсайду», який представився Віталієм, підтвердив ЧЕТВЕРТІЙ ВЛАДІ, що товариство «Хліб-Пром», яке викупило будівлі хлібзаводу і залучає кошти на будівництво 11-поверхового будинку, отримало дозвіл на лише реконструкцію одного приміщення з надбудовою третього поверху.

- Декларації на будівництво будинку в нас зараз ще немає. В нас є декларація на реконструкцію будівель. 

- Яких будівель?

- Ну тих що в нас, Хлібзаводу належать.

- Але ж рекламується будівництво багатоквартирного будинку. То що ви будуєте?

- Ця декларація дозволяє нам будувати будівлі до трьох поверхів.

- А на скільки будівель у вас декларація?

- Я не знаю ,скільки там будинків. У мене немає документів.

- Тобто це будуть триповерхові будинки?

- Ну да, реконструкція триповерхових будинків (насправді одного - ред.).

- То ви залучаєте кошти для будівництва квартир у триповерхових будинках?

- Ні, ми залучаємо кошти для будівництва квартир в 11-поверхових будинках.

- Але декларація є тільки на триповерхові будинки.

- Декларація на 11-поверховий будинок буде оформлена тоді, коли буде оформлена оренда землі на нашу фірму. Поки немає оренди землі, ми не можемо виготовити таку декларацію. Сьогодні на засіданні міської ради мало розглядатися питання про передачу земельної ділянки від «Концерну Хлібпром» на новостворене товариство «Хліб-Пром». Орієнтовно через тиждень, на першому засіданні не встигли, думаю. на другому будемо, мати договір оренди.

- Реклама об`єктів будівництва з метою продажу житлових або нежитлових приміщень, в тому числі пов`язаних із залученням коштів населення, дозволяється лише за наявності ліцензії (дозволу) на здійснення будівельної діяльності та дозволу на виконання будівельних робіт на конкретному об`єкті, що рекламується. А у вас цих дозвоів немає.

- Це питання вже не домене ,а до юриста. Його зараз немає на місці.

ТАКОЖ ДИВІТЬСЯ:

КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

20.08.2014, 15:59 144.76.174.*** Орест
Забудовники усе нажертися не можуть. За декілька років вже не один млн. баксів наварили. Усе мало - конкурентів випихають.
05.07.2014, 15:55 93.183.226.*** Ольга
Я ось вже давно спостерігаю за цією бійкою "Ріверсайд" - Четверта влада. Вже починає напрошуватись питання. А чому таких негативних статтей не має ні на одному сайті крім Четвертої влади? Ви гроші відпрацьовуєте?
04.07.2014, 21:03 213.174.12.*** Володимир
Для 93.183.226.*** той Віталій - ви навмисне маніпулюєте? Спеціально для вас цитата зі статті 25-1 Закону України Про рекламу: "...та дозволу на виконання будівельних робіт на конкретному об`єкті, що рекламується".
03.07.2014, 21:21 93.183.226.*** той Віталій
Так вот, указывать реквизиты лицензии или/либо разрешения на выполнение строительных работ для объектов строительства возможно только для объектов, относящихся к IV и V категориям сложности.
03.07.2014, 21:20 93.183.226.*** той Віталій для ОПС
відповідно до 446 Порядку та ч. 4 ст. 34 ЗУ "Про Регулювання містобудівної діяльності" є перелік будівельних робіт для виконання яких наявність документів на землю не обовязкова!
03.07.2014, 21:17 93.183.226.*** той Віталій
не подлежат. Получение лицензии на осуществление строительной деятельности и разрешения, на выполнение строительных работ для объектов I — III категорий сложности действующим законодательством не предусмотрено. С учетом изложенного указывать реквизиты лицензии или/либо разрешения на выполнение строительных работ для объектов строительства возможно только для объектов, относящихся к IV и V категориям сложности. Заместитель директора Департамента государственных программ и развития жилищного строительства В. Высочин
03.07.2014, 21:16 93.183.226.*** той Віталій
Щодо можливості в тексті реклами зазначати реквізити ліцензії на проведення будівельної діяльності та дозволу на виконання будівельних робіт Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Лист №8/17-476-13 від 16.04.2013 Постановлением Кабинета Министров Украины от 27 февраля 2012 года №148 внесены изменения в постановление Кабинета Министров Украины от 5 декабря 2007 года №1396 «О лицензировании хозяйственной деятельности, связанной с созданием объектов архитектуры». С учетом внесенных изменений Порядок лицензирования хозяйственной деятельности, связанной с созданием объектов архитектуры, устанавливает общие требования к лицензированию хозяйственной деятельности, связанной со строительством объекта архитектуры, который по сложности архитектурно-строительного решения и (или) инженерного оборудования относится к IV и V категориям сложности. Таким образом, внесенными изменениями предусмотрено, что лицензированию подлежат только строительные работы для объектов IV и V категорий сложности. При этом проектные работы лицензированию
03.07.2014, 20:44 188.230.91.*** орс
Новий начальник архітектури підписав містобудівні без наявності земельної ділянки. В документі зазначено, що земля в оренді у ВАТ, а містобудівні видані ТОВ. Ці дві різні комерційні структури. Протокол про корупцію треба складати.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору