РІВНЕНЩИНА

Вищий адмінсуд визнав право Рівнеради розірвати оренду землі на пагорбі Слави

14.07.2014, 11:05      портал «Четверта влада»      Переглядів: 1925

Рівняни неодноразово власноруч зупиняли незаконне будівництво на Пагорбі слави, однак досі там залишаються деякі будматеріали, земля розрита. Дві фірми намгаються через суд отримати там дозвіл на будівництво

12 червня Вищий адміністративний суд України скасував попередні рішення Рівненського міського суду та Житомирського апеляційного суду, котрими заперечувалося право Рівнеради розірвати договір оренди з ППФ «Офіс-дизайн».

Нагадуємо, через несплату орендної плати 22 березня 2012 року Рівненська міська рада прийняла рішення №1756 «Про припинення права оренди земельної ділянки на вулиці Київській (в районі меморіалу Слави) та розірвання договору оренди землі». В свою чергу приватне підприємство - фірма «Офіс-Дизайн» звернулося до Рівненського міського суду з позовом, в якому просило визнати нечинним це рішення Рівнеради. Постановою Рівненського міського суду від 28.02.2013 року позов Приватного підприємства - фірми "Офіс Дизайн" задоволено. Рішення Рівненського міського суду прийняте суддею Ігорем Ковальовим, щодо якого 21 червня 2012 року вийшла постанова Верховної Ради України про звільнення з посади судді Рівненського міського суду у зв’язку з порушенням присяги судді. Однак суддя оскаржив це звільнення до Вищого адміністративного суду.

Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 28.05.2013 року постанову Рівненського міського суду від 28.02.2013 року залишено без змін.

Вищий адмінсуд став на бік Рівнеради, ухваливши рішення, яким скасував згадані вище рішення судів.

Таким чином рішення міської ради №1756 «Про припинення права оренди земельної ділянки на вулиці Київській (в районі меморіалу Слави) та розірвання договору оренди землі» з 12 червня 2014 року  є чинним. Воно, зокрема, передбачає:

1) припинення права оренди земельної ділянки площею 830 м.кв. на вул. Київській (в районі меморіалу Слави), яка рішенням Рівненської міської Ради від 30 листопада 2005 року №1756 "Про проведення конкурсу з надання в оренду земельної ділянки на вулиці Київській" була надана в оренду на п`ятдесят років Приватному підприємству - фірмі "Офіс-Дизайн" для будівництва та обслуговування закладу громадського харчування.

2) розірвання в судовому порядку договір оренди земельної ділянки від 20 травня 2008 року №040858300089, укладений між Рівненською міською Радою та Приватним підприємством - фірмою "Офіс - Дизайн".

4) віднесення цієї земельної ділянки до земель запасу Рівненської міської ради.

Нагадуємо, наразі дві фірми домагаються через суд дозволу на забудову Пагорбу Слави у Рівному. Обидві фірми посилаються на угоду про оренду, на розірваня якої наразі є дозвіл з Вищого адмінсуду України. 20 червня 2014 року Рівненський міський суд в особі того ж таки судді Ігоря Ковальова, за одне судове засідання, став на бік ТзОВ «Зелений дуб» - однієї з фірм, яка домагається права будувати на Пагорбі Слави.

Житлово-будівельний кооператив «Домо-Буд» (фірма через засновників прямо пов`язана з "Набережним кварталом" - авт) захопив, обгородив і почав забудовувати близько 68 соток землі парку на Пагорбі славиЗгідно договору оренди, ще у 2008 році Рівненська міськрада надала для ППФ «Офіс-дизайн» в районі Пагорбу Слави 8,3 сотки для будівництва закладу громадського харчування. Рівняни власноруч зупинили незаконне будівництво на Пагорбі Слави.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

15.07.2014, 11:08 77.123.85.*** Юра Док
За вирублені дерева хто відповідатиме? платитиме штраф?

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору