РІВНЕНЩИНА

Які найпопулярніші спеціальності в державних університетах Рівненщини серед вступників-2014

21.07.2014, 16:00      Дмитро Бондар, «Четверта влада»      Переглядів: 4147

Приймальна комісія в корпусі НУВГП. Технарів-абітурієнтів найбільш приваблюють комп’ютерні знання

З 11 липня стартувала вступна кампанія, продовжуватиметься вона до 1 серпня. ЧЕТВЕРТА ВЛАДА поцікавились ходом подачі заяв, та найбільш популярними напрямами підготовки у трьох вищих державних навчальних закладах Рівненщини. 

Національний університет водного господарства та природокористування (НУВГП), Рівненський державний гуманітарний університет (РДГУ) та Національний університет «Острозька академія» (ОА). У всіх цих ВНЗ зазначили зростання кількості абітурієнтів, що використовують інтернет мережу для подачі документів.

Електронна система подачі документів це ресурс Міносвіти, за допомогою якого абітурієнти можуть, не виходячи з дому, надіслати до будь-яких ВНЗ заяви на вступ.

– Реєстрація в системі вимагає мати номер сертифікату ЗНО. Тобто ті хто сертифікату не мають відповідно не зможуть зареєструватись. Абітурієнт отримує персональний кабінет в системі, з якого виконує операції з завантаження документів в електронному вигляді і їх подачу. Системою не передбачена подача пільгових документів, – розповідає заступник голови приймальної комісії НУВГП Руслан Жомирук.

Наводимо короткий огляд подачі заяв на вступ у трьох державних ВНЗ. Дані станом на 17 липня.

Правознавство, філологія, міжнародні відносини найпопулярніші в ОА

Фронтальний вигляд корпусу НУ «ОА»

Острозька академія поки що прийняла 2 тисячі 500 заяв на вступ, дві третини з них через електронну систему подачі.

Безперечним лідером з поданих документів є напрям підготовки «правознавство» за ним далі «філологія» та «міжнародні відносини». Про це ЧЕТВЕРТУ ВЛАДУ повідомила відповідальний секретар приймальної комісії НУ «ОА» Галина Пастушок.

Комп᾽ютерна інженерія та інформатика – НУВГП

Вестибюль НУВГП під час всупної кампанії

До Національного університету водного господарства та природокористування подано близько 4 500 заяв, з яких 40% через електронну систему подачі.

Набільшим попитом користуються напрями: «комп’ютерна інженерія», «інформатика».

Вже традиційно популярні економічні напрями «облік і аудит», «економіка підприємництва», «фінанси і кредит».

На тому ж рівні, що й в попередні роки «геодезія, картографія і землеустрій». Про це ЧЕТВЕРТІЙ ВЛАДІ розповів відповідальний секретар приймальної комісії НУВГП Олег Кухнюк.

Дошкільна освіта, початкова освіта, психологія – РДГУ

Прийом документів в РДГУ

Рівненський державний гуманітарний університет користується найбільшим попитом серед рівненських державних ВНЗ.

Зі слів відповідального секретаря приймальної комісії РДГУ Клавдії Джеджери до ВНЗ надійшло близько 6 тисяч 100 пакетів документів, з яких трошки більше 40% електронним способом. Найпривабливіші в очах всупників «дошкільна освіта», «початкова освіта», «психологія», оскільки на ці напрями подано найбільше заяв.

Також цього року багато заяв на «історію», каже відповідальний секретар.

Станом на 16 липня в електронній базі з питань освіти зареєстровано 813 тисяч 753 заяви вступників з усієї України. Третя частина з них подана через електронну систему подачі документів, а саме 268 тисячі 444.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

22.07.2014, 12:07 185.26.182.*** Головний редактор
Дякуємо
21.07.2014, 21:34 194.44.158.*** Хороша людина))
Відповідальний секретар приймальної комісії НаУ ОА - Пастушок ГАЛИНА!!!

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору