РІВНЕНЩИНА

В яких ВНЗ Рівненщини найжорсткіший конкурс для вступників

29.07.2014, 11:41      Дмитро Бондар, «Четверта влада»      Переглядів: 2717

Абітурієнти подають документи. Приймальна комісія

1 серпня закінчується термін подачі документів для вступу до вузів України. Залишився тиждень і портал ЧЕТВЕРТА ВЛАДА наводить проміжні підсумки вступної кампанії у державних вишах Рівненщини. Проаналізовано державні університети IV рівня акредитації. 

Жорсткий конкурс зустрічає абітурієнтів. Згідно оприлюднених даних, абітурієнтів, що вступають на перший курс в Національний університет водного господарства та природокористування (НУВГП) - 10,21 осіб на одне місце державного замовлення, в НУ «Острозька Академія» (НУ «Острозька Академія») - 22,84, а в Рівненському державному гуманітарного університету (РДГУ) - 10,05 осіб.

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА проаналізувала, згідно статистики інформаційної системи “Конкурс”, показники процесу подачі заяв до державних ВНЗ Рівненщини:

- конкурс на місце ліцензійного обсягу, тобто відношення кількості поданих заяв на усі кваліфікаційні рівні (бакалавр, молодший спеціаліст, спеціаліст, магістр, державна та платна форма, денна та заочна) до максимального числа студентів, яких може підготувати вуз згідно ліцензії міносвіти;

- конкурс держзамовлення – обсяг усіх поданих заяв у відношенні до загальної кількості державних місць (включає бакалаврів, молодших спеціалістів, спеціалістів та магістрів);

- конкурс на державні місця за рівнем підготовки бакалавра, тобто для випускників школи, які вступають на перший курс.

Тож згідно системи «Конкурс»:

Назва показника
Назва ВНЗ
НУВГП
НУ «ОА»
РДГУ
Загальна кількість поданих заяв
13155
6183
13732
Конкурс на:

одне місце ліцензійного обсягу

1,11
3,02
1,37
одне місце державного замовлення
7,63
13,58
9,39
одне місце державного замовлення на ОКР бакалавр (для першокурсників)
10,21
22,84
10,05

Фактично найжорсткіший конкурс в  «Острозькій академії» - майже 23 заяви на одне місце дерзамовлення на перший курсДані станом на 28 липня.

З приводу обсягів держзамовлення ми поспілкувалися з відповідальними секретарями приймальних комісій вузів. У «воднику» та РДГУ відмітили незначні зміни в порівнянні з минулим роком. Відповідальний секретар приймальної НУ «ОА»  Галина Пастушок каже, що їх суттєво обрізали, на деяких спеціальностях з 30 до 3 місць, тобто на 90%. Наразі  надіслали лист до міносвіти, очікують на роз’яснення.

Про рейтинг вузів Рівненщини дивіться ТУТ


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору