РІВНЕНЩИНА

Рівненські судді ховають майно і доходи своїх родичів, порушуючи відразу два закони

06.08.2014, 17:30      Юрій Горбач, портал «Четверта влада»      Переглядів: 6193

Діяльність місцевих суддів неодноразово викликала обурення рівнян. Ілюстраційне фото

Судді Рівненського міського суду вирішили не показувати у своїх деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік членів своїх сімей, їхнє майно та доходи.

Такий висновок напрошується із відповіді Рівненського міського суду на запит порталу «Четверта влада» та оприлюднених на сайті суду декларацій про доходи суддів.

9 липня журналіст порталу «Четверта влада» звернувся до Рівненського міського суду із запитом, в якому просив надати відомості із декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік голови Рівненського міського суду та решти суддів суддівського корпусу Рівненського міського суду.

Працівники суду порушили вимоги ЗУ «Про доступ до публічної інформації» і надали відповідь лише на 13 робочий день з дня подання запиту.

Більше того, у відповіді зазначили, що запитувану інформацію журналіст може отримати із декларацій, які оприлюднені на сайті Рівненського міського суду. Така відповідь – теж суперечить нормам ЗУ «Про доступ до публічної інформації», де зазначається, що відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

З цього приводу редакція надіслала скаргу в прокуратуру.

Менше з тим, журналіст проаналізував декларації суддів Рівненського міського суду, які оприлюднені в інтернеті і побачив, що працівники суду порушили вимоги Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», в якому сказано, що оприлюдненню підлягають усі відомості, зазначені в декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, крім відомостей, що віднесені цим Законом до інформації з обмеженим доступом.

Такою інформацією є відомості щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта громадянина України, а також щодо місця проживання та реєстрації декларанта, місцезнаходження об’єктів, які наводяться в декларації.

Натомість же в Деклараціях, які оприлюднені на сайті Рівненського міського суду вилучена інформація про членів сім’ї декларантів.

Зокрема, в Деклараціях

Герасимчука Миколи Костянтиновича,

Головчака Мар’яна Михайловича,

Діонісьєвої Наталії Миколаївни,

Долі Володимира Анатолійовича,

Ковальова Ігоря Миколайовича,

Крижової Оксани Григорівни,

Кухарця Віктора Миколайовича,

Куцоконя Юрія Петровича,

Ореховської Кристини Едуардівни,

Рогозіна Святослава Вікторовича,

Сидорука Євгенія Івановича,

Харечка Сергія Петровича.

заретушована, або частково заретушована інформація про склад сім’ї декларанта, сукупний дохід членів сім’ї декларанта та пункти, які складають дохід членів сім’ї декларанта.

Як видно із сканованих копій Декларацій оприлюднених на сайті Рівненського міського суду, ця інформація вилучалася методом комп’ютерної обробки зображень.

  

Фото 1: сторінка 7 із декларації судді Бердія М.А.: видно, що заретушована інформація про автомобіль членів сім`ї. Фото 2: сторінка 2 із декларації голови суду Герасимчука М.К.: видно, що заретушована інформація про доходи членів сім`ї

  

Фото 3: сторінка 1 із декларації судді Головчака М.М.: заретушована інформація про склад сім`ї. Фото 4: сторінка 5 із декларації судді Кухарця В.М.: прихована інформація про квартиру членів сім`ї

  

Фото 5: сторінка 7 із декларації судді Куцоконя Ю.П.: схоже, що зникла інформація про автомобіль членів сім`ї. Фото 6: сторінка 7 із декларації судді Ореховської К.Е.: аналогічна ситуація - із документу зник автомобіль членів сім`ї

Фото 7: дві перших сторінки із декларації судді Ковальова І.М.

Фото 8: перші дві сторінки із декларації судді Харечка С.П.

Крім того, в деклараціях оприлюднених на сайті Рівненського міського суду після комп’ютерної обробки не зрозуміло ряд відомостей із них.

Зокрема, в декларації Бердій М.А. видно, що на сторінці 7 був вказаний якийсь легковий автомобіль членів сім’ї декларанта, однак не зазначено року його випуску. Це не дає змоги підтвердити наявність транспортного засобу в членів сім’ї декларанта, його марки, об’єму двигуна тощо.

Подібне приховування інформації наявне й в інших деклараціях:

голови суду Миколи Герасимчука,

заступника голови суду Володимира Долі,

судді Мар`яна Головчака,

судді Наталії Діонісьєвої,

судді Ігоря Ковальова,

судді Оксани Крижової,

судді Віктора Кухарця,

судді Юрія Куцоконя,

судді Наталії Кучини,

судді Кристини Ореховської,

судді Святослава Рогозіна,

судді Євгенія Сидорука,

судді Сергія Харечка.

Таке приховування інформації ускладнює об’єктивне сприйняття інформації зазначеної в деклараціях суддів Рівненського міського суду, а також унеможливлює громадський контроль за майном і статками суб’єктів відповідальності за корупційні правопорушення.

Аналогічна ситуація склалася і з деклараціями про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру суддів Господарського суду Рівненської області.

Там хоч і надали відповідь належним чином і у передбачені законом терміни, проте в усіх деклараціях суддів також заретушована інформація про членів сімей декларантів, їхнє майно і доходи.

З огляду на це, журналіст порталу «Четверта влада» звернувся зі скаргами до голови Рівненського міського суду, голови Господарського суду Рівненської області та до прокуратури Рівненської області з вимогою провести перевірку на предмет вчинення корупційних правопорушень та притягнути до відповідальності посадових осіб Рівненського міського суду та Господарського суду області у зв’язку з приховуванням інформації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру членів сімей та інших відомостей із декларацій суддів;

надати запитувану інформацію на запит журналіста та оприлюднити на сайтах судів копії декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік суддів в належному вигляді та з усією інформацією, яка є відкритою за Законом.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

26.05.2015, 12:14 77.123.82.*** Рівнянин
А тепер можна дані декларації порівняти із деклараціями, які надали судді відповідно до закону "Про очищення влади" http://rvm.rv.court.gov.ua/sud1715/ochushchennya_vladu/jud_info/
15.09.2014, 14:19 77.123.82.*** місцевий мешканець
Люструвати треба його та всю їх компанію.
15.09.2014, 11:25 77.123.82.*** Громадський контроль
Який бідний суддя Головчак М.М. немає ні квартири, ні автомобіля. Хоча вчора у супермаркет "Фоззі" прийшов не пішки, а приїхав на автомобілі. Мабуть дружина добре заробляє, чи можливо взяв в оренду?
20.08.2014, 21:25 77.123.33.*** Законнослухняний
Які бідні наші місцеві судді, завдяки тому, що повністю віддаються роботі всі, як один самотні....
06.08.2014, 21:11 185.26.182.*** Володимир
Transparency International Україна, юридична служба Інституту розвитку регіональної преси, прокуратура, ЦВК - їм всім теж треба підучиться? Бо вони бачать ці норми в законах, а в Рівненському суді не бачать. Нічого - після сплати 400 грн штрафу людина, яка відповідальна за доступ до публічної інформації вивчить належним чином законодавство.
06.08.2014, 21:06 185.26.182.*** Володимир
Коментатору Дзвону треба підучиться - в статті чітко зазначені посилання на закони - цими законами чітко передбачено що в декларації НЕ оприлюднюється - ВСЕ ІНШЕ має бути відкрите.
06.08.2014, 18:55 77.52.107.*** Дзвін
Автор трохи претензіозний чи "не в курсі" , судді надають всю інформацію, а коли її викладають на широкий загал, то згідно законів України, потрібна згода членів сім"ї на публікування іх доходів, мабуть тому хто друкував їх на сайті і "замазав" ці данні (щоб не порушувати законів). Та і суддів у нас в місті здається 24, то там не всі... Автор молодий і вводить в оману читачів...Хоча тема правильна, треба автору підучитися...
06.08.2014, 17:44 62.244.26.*** Гість
Нехай перевірять деяких сддів синків-мажорів господарського суду, які по суміцництву "викладають" для набуття викладацького стажу. Можливо деякі судді синки-мажори хочуть здобути професорське звання і чи в натурі вони викладають чи для галочки???

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору