РІВНЕНЩИНА

Запит на доступ до копій декларацій чиновників, суддей, прокурорів: зразок

07.08.2014, 16:33      портал «Четверта влада»      Переглядів: 4320

Зразок запиту щодо доступу до копій декларацій.

 Голові Рівненського міського суду Рівненської області

вул. Шкільна, 1
м. Рівне
33028
Тел.: (0362) 26-59-17
 
журналіста інформаційно-аналітичного порталу «Четверта влада» (4vlada.com)
Горбача Юрія Анатолійовича,
а/с 197, вул. Кривий Вал, 19, м. Луцьк
43025
Тел. 095 15 97 813
 

Запит щодо доступу до публічної інформації

На підставі ст. 34 Конституції України та ст. 5 Закону України “Про інформацію” кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.
 
Згідно ст. 5 Закону України “Про доступ до публічної інформації” доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію, при цьому згідно ст. 19 цього ж закону запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
 
Згідно із п. 1 статті 1 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції» особи, зазначені у пункті 1підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону (судді Конституційного Суду України, інші професійні судді зокрема) зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону. Ці ж особи за тією ж статтею є суб’єктами відповідальності за корупційні правопорушення.
 
Згідно із ст. 16 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» ця інформація не може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом. Крім того, згідно із п. 2 ст. 16 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції» не може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом інформація про розміри, види оплати праці осіб, зазначених у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, а також одержані цими особами за правочинами, які підлягають обов`язковій державній реєстрації, дарунки (пожертви).
 
Згідно із п. 6 ст. 6 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» не належать до інформації з обмеженим доступом відомості, зазначені у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, оформленої за формою і в порядку, що встановлені Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції", крім відомостей, зазначених в абзаці другому частини другої статті 12 цього Закону. Обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.
 
Також зазначимо, що згідно із п.4 ст. 21 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» при наданні особі інформації про себе та інформації, що становить суспільний інтерес, плата за копіювання та друк не стягується.
 
Зважаючи на вищенаведене прошу надати:
 
1) відомості із декларацій про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за 2013 рік голови Рівненського міського суду, решти суддів суддівського корпусу Рівненського міського суду (прошу надати запитувану інформацію в електронному вигляді).
 
Вказану інформацію прошу надіслати на електронну адресу:[email protected]
           
Звертаю Вашу увагу, що згідно ст. 20 Закону України “Про доступ до публічної інформації”, розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.
 
09 липня 2014                                                                                                                        Горбач Ю.А.
 

КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору