РІВНЕНЩИНА

Якою мовою складали тести ЗНО у всіх областях України: інфографіка

18.08.2014, 15:57      портал «Четверта влада»      Переглядів: 5004

Як і минулого року, цьогоріч, для складання тестів ЗНО, абітурієнтам були доступні сім мов: українська, російська, угорська, молдовська, кримськотатарська, польська, румунська.

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) опублікував звіт із регіональними даними результатів ЗНО-2014, в якому й навів показники де і якими мовами складалися тести, - пишуть на сайті infolight.org.ua

89.09% тестів абітурієнти склали українською мовою, при цьому в 11 областях державною мовою скористалися понад 99% абітурієнтів. Найактивнішими в цьому плані були Рівненська та Тернопільська області - 99.97%, в яких по 4 із 8 предметів (українська мова та література, а також іноземні мови із зрозумілих причин не враховуються) здавалися виключно українською мовою.

В порівнянні із минулим роком показники використання української мови при здачі ЗНО істотно не змінилися, а говорити про Донецьку та Луганську області в зв`язку з АТО та Крим через його анексію варто дуже критично.
Серед інших мов традиційно популярністю користується російська (10.71%). До прикладу, фізику здавали російською мовою 14.03% абітурієнтів, математику - 12.48%.

Третьою стала угорська мова - 0.15%, якою на Закарпатті склали іспити 5.85% абітурієнтів, а з всесвітньої історії цей показник становив 19.61%.

Молдовською мовою іспити складалися переважно в Одеській області (0.51%), а також в Чернівецькій області (0.05%), Сумщині (0.02%) та Закарпатті, проте середня цифра - лише 0.03%.

Подібна ситуація із румунською мовою, яка була найпопулярнішою після української на Буковині - 1.42%, на Закарпатті - 0.13% (четвертий показник), а середнє значення, як і у молдовської - 0.03%.

Польська мова цьогоріч використовувалась дуже мало, середній показник не дотягує й до 0.01%, а найвищий - на Львівщині - 0.04%.

Кримсько-татарською мовою жодного іспиту ЗНО цього року не складено, на що є об`єктивні причини.

На карті показані середні значення використання української мови в регіоні. Області на карті  клікабельні - відкривається діаграма використання мов за предметами. Підписи внизу в дужках - це значення за 2013 рік. Скрін-шот з карти infolight.org.ua

Карта складання тестів ЗНО українською мовою (клікабельна)


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору