РІВНЕНЩИНА

Приховування посадовцями доходів членів своїх сімей - протизаконне, - прокуратура Рівненщини

19.08.2014, 12:40      Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 2355

Прокуратура визнала, що у відповіді Рівненської ОДА, за підписом її голови Сергія Рибачка, неправомірно приховали інформацію

Прокуратура Рівненської області, у відповідь а звернення ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ, визнала, що приховування посадовцями доходів членів своїх сімей - протизаконне. Рівненську облдержадміністрацію прокуратура зобов`язала надати повну інформацію про доходи своїх екс-керівників та членів їх сімей.

Про це свідчить відповідь з прокуратури Рівненської області.

Нагадуємо, в червні журналісти ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ звернулися в облдержадіністрацію з проханням надати копії декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язанні фінансового характеру колишнього голови Рівненської облдержадміністрації Василя Берташа та його заступників.

У відповіді, підписаній головою РОДА Сергієм Рибачком, в копіях декларацій Василя Берташа, Володимира Новака та Олексія Губанова - закриті відомості про майно членів їх сімей. 

Журналісти попросили втрутитися в ситуацію прокурора. У зверненні просили змусити надати запитувану інформацію та оштрафувати, згідно вимог законодавства, відповідальних чиновників. 

- Якщо прокуратура бачить, що може усунути порушення вимог законодавства за допомогою подання, то подальші кроки для усунення цих порушень не використовуються, - пояснює прес-секретар прокурора області Людмила Суржук відсутність штрафних санкцій з боку прокуратури. - Якщо ж за 20 днів, які відведені для реагування на прокурорське подання, порушення не будуть усунені, а винні не притягнені до дисциплінарної відповідальності, тоді прокуратура вдасться до наступних кроків.

- Але думаю, що подання буде задоволене, - додає Людмила Суржук.

Нагадуємо, тривалий час приховував доходи членів сімей своїх заступників і голова Рівненської міської ради Володимир ХомкоУ квітні цього року Вищий адмінсуд України відкрив касаційне провадження за скаргою головного редактора «Четвертої влади» Володимира Торбіча до Рівненського міського суду та Житомирського апеляційного суду стосовно їх рішень щодо декларацій міського голови Рівного та його заступників. 

Діяльність ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ у сфері аналізу декларацій високопосадовців відбувається за підтримки Transparency International Україна. Юридичну підтримку надає Інститут розвитку регіональної преси


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору