РІВНЕНЩИНА

Статки суддів Рівненського апеляційного господарського суду налякали голову суду

15.09.2014, 18:48      Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 6041

Голова Рівненського апеляційного господарського суду Григорій Савченко злякався відкритості і не хоче ідентифікації своїх підлеглих

Голова Рівненського апеляційного господарського суду Григорій Савченко переймається за безпеку своїх суддів і тому відмовився ідентифікувати своїх працівників на фото, щоб ці фото не були оприлюднені.

З розмови із головою суду наразі до кінця не зрозуміло про яку безпеку суддів йдеться. Припускаємо, що про безпеку перед притягненням до відповідальності суддів за те, що задекларовані ними статки значно менші за справжні.

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА отримала у відповідь на запит копії декларації суддів Рівненського апеляційного господарського суду. Щоб оприлюднити повну інформацію про доходи цих служителів Феміди, ми звернулися до прес-секретаря суду Наталі Яцюк.

Попросили ідентифікуватити суддів на фото, зроблених нами під час виборів голови суду у квітні цього року. Однак прес-секретар, хоч спершу і погодилася це зробити, отримавши фото, відмовилася. 

- Для чого вам треба ці фото? - допитувалася прес-секретар. Пояснення, що для виконання наших професійних обов`язків при підготовці публікацій, її не переконали.

- Ось як будете готувати по якомусь судді, то і звертайтеся. А якщо це з приводу оприлюднення доходів, то я нічим не зможу допомогти. Звертайтеся до голови суду.

Голова суду Григорій Савченко також виявився категоричним.

- Ця інформація може зашкодити безпеці суддів, - вважає Григорій Савченко. -  Конституція гарантує їм захист. Ми надали вам копії декларацій, як ви і просили. А публікація фото може тепер їм зашкодити. Тим паче, там такі ракурси суддів...

Чим саме фотографії суддів, яких може побачити будь-який громадянин, відвідавши будь-яке відкрите засідання суду, можуть загрожувати безпеці суддів, голова суду не зміг пояснити.

Так само не зміг Григорій Савченко послатися на закон, який забороняє оприлюднювати фотографії суддів.

Відмовся надавати фото суддів і в кращих, на його думку, ракурсах.

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА готує інформаційний запит щодо надання фото і в разі відмови готова оскаржити відмову.

Також звертаємось до адвокатів та інших громадян взяти участь у квесті ідентифікації суддів «Покажи слугу народу» за цим посиланням: Рівнян просять ідентифікувати суддів у квесті «Покажи слугу народу».

Також розшукуємо волонтерів, які зможуть відвідати Рівненський апеляційний господарський суд (згідно закону, відкриті судові засідання можуть відвідувати усі хочі громадяни України - авт.) та сфотографувати і зняти на відео суддів, які так бояться оприлюднення своїх фото.

Щодо дозволу на фото, відео зйомку в Господарському суді. Оскільки Господарський процесуальний кодекс України не містять положень про отримання дозволу на проведення фото - та відео зйомки, необхідно керуватись загальним правилом, закріпленим в частини 2 статті 9 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Вказана правова норма передбачає право на проведення в залі судового засідання фото - кінозйомки, теле -, відео -, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання, які допускаються з дозволу суду, в порядку, встановленому процесуальним законом. Умови, за яких суд має право/повинен на дати дозвіл на проведення вказаних дій законодавством не визначені.

Ключовий момент: «...із застосуванням стаціонарної апаратури». Отже, оскільки мобільний телефон - це не стаціонарна апаратура - сміливо знімайте. Якщо суддя зробить вам зауваження - просіть її винести ухвалу про те, що ви щось порушуєте із зазначенням що саме. Ми допоможемо оскаржувати цю ухвалу. А в цей час фотографуйте чи знімайте відео поведінки судді - це стане також доказом.

Наявні фото будуть використані для ось такої інфографіки. Суспільної значимості до повноцінного оприлюднення цієї інформації додає той факт, що саме в господарських судах розглядаються справи на мільйони. Вважаємо, що чесним суддям немає чого приховувати свої обличчя.

Від редакції. Прикро, що новий голова суду Григорій Савченко, якого вибрали, значною мірою, саме завдяки відкритості цього процесу і участі в ньому громадськості (фактично результат голосування забезпечив один голос - 14 голосів за Григорія Савченка проти 12 голосів за екс-голову Юрія Дем`янчука - авт.), наразі став на шлях перешкоджання в отриманні відкритої інформації.

Водночас адміністрація Рівненського апеляційного господарського суду вже показала наскільки керівництво суду і спецпідрозділ «Грифон», який охороняє суд, погано розуміються на законодавстві. Подробиці в публікації: 

Як журналіста хотіли обшукати, не пускали в рівненський господарський суд, а потім провели екскурсію


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

31.03.2015, 16:35 91.124.8.*** 1
Віктор. Ви почали брати хабарі, щоб ваші колеги не казали, що їм соромно за вас? Що у вас в голові? При чому тут Савченко, він що перший день працює? Яким гвинтиком системи він "став" якщо він вже надцять років суддя і себе не обмазав в тому Г, таких людей одиниці. В чому ви його звинувачуєте хоч самі зрозуміли? Торбічі продажні просто і це якраз Г.
06.01.2015, 22:20 94.178.55.*** Віктор
Прочитав ваші коменти та настільки здивованов врежений вашою критикою іменно журналістів, а не запрпонованою ними темою.Хтось їх хоче в АТО відправити, хтось ще кудись. А ви що за 23 рокі не натерпілись тієї зухвалості державного судійського апарату, ви забулись напевно що кожен із них до 20 лютого 2014 р. боявся в руки взяти Державний прапор України, по тій причині що не знали хто дальше буде царем в нашій державі. Нажаль для нас із вами сьогодні не так Луганськ, Донецьк страшний як страшний внутрішній ворог це "корупція". І зокрема чому Савченко не відважується надати інформацію по суддях тому, що після обрання його він став таким же самим гвинтиком цієї системи. Він своє отримав, тому що йому соромно слухати що можливо його колегина про нього говорять "чайник" так як не брав хабарів. І якщо в апеляцію попадає справа із мілліонами так за неї судді бються, не вірте байкам що електронна система розподіляє справи.Це блєф. І як приклад на сторінках "Рівне вечірнє" опубліковані статки суддів апеляц.госп.суду.Як там сказано молодий заступник Михайло Пєтухов задеклараував лиш
18.09.2014, 19:51 188.138.9.*** Справедливісь
торбічі! для нас важливо спокій в країні, хоча дивлячись на ваші статті, вам вкрай важко це зрозуміти, жару вам подавай, щоб рушити все а не будувати
18.09.2014, 19:40 95.130.9.*** Рівнянин
порівняти конюшню з людською долею може лише особа з низьким інтелектом))) ганьба))) а ще прагнемо до європи)))
17.09.2014, 22:29 91.124.21.*** собеседнику
"одним из главных признаков счастья и гармонии является полное отсутствие потребности кому-то что-то доказывать":))))ти,прям,як "сонячна людина",весь такий щаслівий:))з тих же конюшень,де вирішують людські долі,за немаленькі гроші?:)))
17.09.2014, 22:13 176.105.213.*** Представник
Взагалі Торбіч-це нормальна і повністю адекватна людина, правильно намагається піднімати гострі теми для суспільства, але ця тема є повною нісенітницею, краще б звернув увагу, які конкретні справи розглядає цей суд, чи не криються там в конкретних питаннях інтереси "сильних цього світу" і як з точки зору патріотизму та інтересів нашої держави ці судді приймають рішення щодо захисту національних економічних інтересів. Опишіть наприклад чи дружить цей суд з братньою, сусідською державою...
17.09.2014, 18:22 77.123.84.*** Люцифер
Люди, чому ви на цих торбічів так налетіли, просто вони показали, що хоробрі та відважні особистості, бо навіть за 30 срібняків не бояться, що їхні язики за таке в пеклі на пательні будуть смалити. А взагалі радію за здоровий глузд громадськості, в якої виникає більше питань до авторів ніж до висмоктаних з пальця "фактів" цієї "статті".
17.09.2014, 16:49 93.183.243.*** собеседник
Варя. Ты умничка, газетка не фонтан, одним из главных признаков счастья и гармонии является полное отсутствие потребности кому-то что-то доказывать.
17.09.2014, 13:55 176.241.156.*** Анатолій
Гера и Варя..... я Вас підтримую, написали правду
17.09.2014, 12:37 95.135.41.*** tu alex
не веселих....тупих...
16.09.2014, 23:45 82.145.209.*** alex
Гера и Варя два веселых тролля)))
16.09.2014, 22:36 94.232.76.*** Георгий
як від своїх статків відвернути увагу))))а треба згадати про інших))) у 4 влади нема скелета у шкафу)))) як казав станіславський - не верю!!!!!!!!
16.09.2014, 22:26 94.232.76.*** Варя
4 влада жовтенька газетка на замовлення для зароблення грошенят, краще б торбичь журналістом в зону ато їхав для викриття запроданців-чи там стільки не платять
16.09.2014, 16:19 185.26.182.*** Журналіст
Більше того - диплом юриста, на жаль, часто не допомагає добре знати законодавство.
16.09.2014, 16:18 185.26.182.*** Журналіст
Для "правового дебіла" 176.101.201.*** - Ще раз переконуюся, що наявність вищої юридичної освіти і юридичної практики багатьом не допомагає діяти в правовому полі і дотримуватись прав інших.
16.09.2014, 15:00 91.124.1.*** тіпа Совісті
якась ,ти така вся...в блювотинні...і тож не люди,то-судді:)))
16.09.2014, 13:02 5.153.180.*** правовой дебил
Для Миколаса, журналисты тоже публичны, для начала можно у них спросить выполняют ли они "заказы" , типа начни с себя, можно ли у этой журналистки попросит декларацию о доходах, портрет и информацию об имуществе?????
16.09.2014, 11:33 46.211.143.*** Юрист
Савченко - це дійсно чесний суддя і порядна людина. Нещодавно почув новину, що він усю свою відпустку провів у військовій частині, ремонтуючи військову техніку для АТО. Для автора : " не рівняйте всіх під один лад, навіть серед цих слуг народу є нормальні, не знахабнілі судді
16.09.2014, 10:24 194.44.93.*** Миколас
людина, що йде на публічну службу, повинна бути готова до прискіпливої уваги суспільства, інколи навіть такої, яка видається настирливою і нахабною. кому не подабається - гайда на фабрику чи картоплю в село копати, а як назвались слугами народу і за рахунок народу живете, то і повинні поводити себе відповідно і бути відкритими. Читайте практику Європейського Суду. А щодо безпеки, то... шановні, той хто захоче комусь "напакостити", то фото й так знайде або без фото знайде.
16.09.2014, 07:01 46.202.94.*** Совість
"Журналісти" . Ви вже стільки на робили зла для України , що сепаратисти відпочивають. Не суньте свого грязного носа в особисте життя людей.
16.09.2014, 01:15 37.54.203.*** Василь
Люструвати треба на майдані в центри міста!
15.09.2014, 21:47 176.101.201.*** правовой дебил
Еще раз убеждаюсь, что всем без исключения журналистам необходимо второе юридическое, без него трактование закона на уровне собственной наглости и "обостренно-извращенного чувства справедливости".

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору