РІВНЕНЩИНА

Комунальна газета Рівнеради друкує «джинсу» від «Батьківщини», яку очолює заступниця мера

25.09.2014, 20:20      Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 2577

Газета Рівнеради «7 днів» поширила приховану рекламу про кандидата в нардепи. Фото Святослава Дубова

Комунальна газета Рівнеради «7 днів» в сьогоднішньому випуску розмістила приховану рекламу (джинсу) кандидата в народні депутати.

«Переглядаю я сьогоднішній номер комунальної газети «7 днів», доходжу до 11 сторінки, а там... сюрприз: на 11-14 сторінках тупо «вшили» інформаційний бюлетень «Комбат Капінос», - пише керівник інформаційного відділу РОГО КВУ Святослав Дубов у групі «Рівненщина політична» на фейсбуці.

Микола Капінос, командир 1-го механізованого батальйону 51-ї ОМБР, йде на вибори в мажоритарному округу №152 (м.Рівне) від ВО «Батьківщина».

«Мало того, що виглядає це якось не дуже, так ще й не знайшов жодної позначки про те, що це «передвиборча агітація». А кандидат-то вже офіційно зареєстрований ЦВК. Крім того, ще й наліпками тепер по місту стовпи завалили, без жодних вихідних даних. Ну не робіть так», - додає Святослав Дубов.

«Я знайомий з Капіносом, ми його батальйону передали 2 машини, тепловізори, форму більше 100 рацій. Він мужик хороший, до нього претезій нема. претензії до тих хто з нього такою агітацією знущається», - коментує координатор групи волонтерів «Допомога армії - Рівне» Юрій Дюг.

- Як мінімум, тут може йтися про порушення закону "Про рекламу", - коментує медіа-юрист Інституту розвитку регіональної преси Олександр Бурмагін (у випадку якщо газета була опублікована раніше, ніж прізвище кандидата з`явилося на сайті ЦВК - авт.) . - Відповідальність в подібних випадках лягає на ЗМІ, яке може бути оштрафоване за таке у розмірі п`ятикратної вартості розповсюдження реклами. Як тільки кандидат вже зареєстрований, і про нього подається немаркована реклама, до порушення закону про рекламу додається порушення Кодексу України про адмінастративні правопорушення.

Медіа-юрист Олександр Бурмагін 

Згідно Закону України «Про рекламу» «Інформаційний, авторський чи редакційний матеріал, в якому привертається увага до конкретної особи чи товару та який формує або підтримує обізнаність та інтерес глядачів (слухачів, читачів) щодо цих особи чи товару, є рекламою і має бути вміщений під рубрикою "Реклама" чи "На правах реклами"». Згідно цього ж закону, прихована реклама забороняється.

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА звернулася до головного редактора газети «7 днів» з проханням прокоментувати, як так вийшло, що комунальне видання надрукувало джинсу. Людмила Мошняга підтверджує, що за друк цього матеріалу оплатила міська партія «Батьківщини», однак за злочин це не вважає.

Головний редактор комунальної газети Рівного Людмила Мошняга. Фото із сайту газети 7 днів

- Коли нам замовляли цей матеріал, Капінос ще не був зареєстрований, і якщо ви вважаєте це джинсою… Йдеться про людину, яка воює, захищає нас з вами. Якщо ви вважаєте це джинсою – будь ласка. Матеріал оплачений, як і належить.

- Якщо матеріал оплачений, а немає позначки реклами, то це – джинса – прихована реклама.

- Нам передали готові пдф-ки, в які ми не могли втрутитися. Передала міська організація партії «Батьківщини». Хочете, можете запитати про це ще в Галини Кульчинської. На всіх законних підставах воно у нас надруковане.

- Закон говорить про те, що реклама має маркуватися.

- Ви прекрасно знаєте, що Капінос тільки сьогодні появився на сайті ЦВК. Вчора, коли ми здавали друк, цього ще не було. Якщо ви вважаєте, що зловили мене на дуже великому злочині, то будь ласка. 

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА поспілкувалася також з керівником міської «Батьківщини», заступником міського голови Рівного Галиною Кульчинською. У відповідь на питання, чи дійсно партія наполягала на друці прихованої реклами Галина Кульчинська розкричалася на журналіста та звинуватила у «безсовісності».

ДИВІТЬСЯ і СЛУХАЙТЕ ПРО ЦЕ В МАТЕРІАЛІ

Заступник мера Рівного розкричалася у відповідь на питання про «джинсу» від «Батьківщини»: аудіо 


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

25.09.2014, 21:47 37.115.175.*** Читач
Джинса-джинса. Якщо є постанова ЦВК, то вже кандидат зареєстрований, а те, що є на сайті, чого немає, то інша справа. Те, що воно оплачене, то немає сумніву, а от, що не з виборчого фонду, то це дуже ймовіно. І питання не в тому, коли було оплачене, а в тому, коли оприлюднене. Так, що пані Мошняга підтвердила, що вони порушують закон

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору