РІВНЕНЩИНА

Рівненський набережний «Ріверсайд» хоче, щоб журналісти спростували інформацію про його шахрайську схему

06.10.2014, 15:15      Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 2953

Маючи дозвіл від ДАБК лише на  на реконструкцію приміщення будівлі хлібокомбінату під офісні приміщення, забудовник «Ріверсайду» у ЗМІ рекламує продаж квартир у багатоповерховому будинку.

ЖБК «Набережний квартал - 1», ТОВ «Хліб-Пром» та Ігор Плейзор через суд вимагають спростоування інформації, оприлюдненої в публікації Офшорний «Ріверсайд» планує продавати квартири у Рівному в будинку, якого не має права будувати: документи

Забудовникам скандального житлового комплексу, який будується з рядом порушень, без необхідної документації, не сподобалися у згаданій публікації низка висловлювань:

1) «Офшорний Ріверсайд»;
2) «створений 2 квітня 2014 року псевдо клон ТзОВ «Хліб-пром»;
3) «журналістів у «Ріверсайді» обізвали»;
4) «шахрайська схема «Ріверсайду».

- Позивачі вважають недостовірною і просять спростувати інформацію, більша частина якої відноситься до оціночних суджень, - коментує юрист Інституту розвитку регіональної преси Людмила Опришко. - Але, такі вимоги суперечать законодавству України та статті 10 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.Зокрема, частини 1 та 2 статті 30 Закону України «Про інформацію» передбачають, що оціночні судження не підлягають спростуванню та доведенню їх правдивості. 

Юрист Людмила Опришко 

Юрист пояснює, що вирази «офшорний», «шахрайство», «псевдоклон» є класичними оціночними судженнями.

Зокрема, із тексту спірної публікації видно, що слово «офшорний» застосовано відносно ПАТ «Концерн «Хлібпром», який є орендарем земельної ділянки по вул. Кіквідзе, 66, м. Рівне. Про це, не тільки зазначається у вказаній статті, але й наводяться відповідні докази, які дають підстави для застосування такого виразу.

Зважаючи на те, що на момент оприлюднення спірної статті земельна ділянка за адресою вул. Кіквідзе, 66 у м. Рівне перебувала в користуванні (на правах оренди) у ПАТ «Концерн «Хлібпром» і саме на ній, як вказувалось на рекламних плакатах, мало відбуватись будівництво житлового комплексу «Ріверсайд», для оціночного судження «офшорний «Ріверсайд» існує необхідна фактична основа, а тому цей вираз не підлягає спростуванню.

Вираз «псевдоклон» також є оціночним судженням.Підставою для його застосування є дуже схожі назви 2-х юридичних осіб - колишнього та нинішнього власників нерухомого майна, що знаходиться за адресою вул. Кіквідзе, 66 у м. Рівне: ПАТ «Концерн «Хлібпром» та ТзОВ «Хліб-пром». Ці назви настільки схожі, що їх легко переплутати, що може вводити людей в оману. Їх сплутав навіть, даючи коментар журналісту, головний архітектор Рівного. Відповідно, для застосування вислову «псевдоклон» існує фактичне підґрунтя.

Висловлювання «шахрайська схема «Ріверсайду» також відноситься до оціночних суджень. Воно ґрунтується на тому, що позивачі не оформили належним чином земельну ділянку, на якій збиралися побудувати багатоповерховий будинок, але розпочали рекламну кампанію та будівельні роботи.

Оскільки будівництво житлового комплексу «Ріверсайд» почалось без оформлення прав на земельну ділянку, існують підстави думати, що особи, які куплять квартири в таких будинках можуть бути обманутими. Цю думку підтверджує і декларація про початок будівельних робіт ІУ 083141570214 (http://asdev.com.ua/dabi/list.php?sort=subgaluz&order=ASC), на яку посилаються позивачі, із якої видно, що її видано на реконструкцію приміщення будівлі хлібокомбінату № 1 літ. А-3 під офісні приміщення; Рівненська обл., м.Рівне, вул.Кіквідзе, 66. То ж він не надає права будувати багатоповерховий житловий будинок.

А той факт, що журналістів у «Ріверсайді» обізвали, підтверджується відеозаписом, який розміщений у тексті самої оспорюваної пулбікації і копія якого буде додана в суді.

Перше судове засідання у цій справі відбудеться в Рівненському міському суді 7 жовтня о 12.00. Суддя - Святослав Рогозін.

Нагадуємо, наразі проблеми із введенням в експлуатацію має інший проект «Набережного кварталу», - будинок на вулиці Чорновола у Рівному.

Рівняни, які заплатили за квартири в будинку 2-гої черги цього комплексу, скаражаться, що їх квартири досі не підключені до водо-, газо- та електропостачання, відсутній ліфт. І це - попри зареєстровану ще в червні 2014 року декларацію про готовність об`єкта до експлуатації.

Без відповідних дозволів пов`язаний з «Набережним кварталом» забудовник намагався, прихопивши комунальну землю, звести житло на Пагорбі слави у Рівному. Цим завдав збитку громаді міста на понад 100 тисяч.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

13.11.2014, 11:34 93.183.226.*** Коментатор
Володимир я так розумію Мічуда а розкажіть рівнянам як ви в міста землю вкрали в районі епіцентру та оформили на свого батька !!!!! У вас досвіду в крадіжках більше всіх, через таких мічуд рівнянам взагалі земельних ділянок небачити (до речі четверта влада свого часу вела розлідування про те як мічуда увірвав ласий шматок землі, але якось з рослідуванням несклалось мабудь поділився, продажний заказний сайт 4 влади !
10.11.2014, 13:53 213.174.12.*** Володимир
Коментатору з Ріверсайду. Якщо ви для того, щоб вам добре платили зарплату готові порушувати закон і сприяти крадіжці міської землі - знач ви нічим не відрізняєтесь від "тітушки", найомника і значно гірші за повію. Через таких курвалів, які сприяють шахраям вся країна живе в корумпованому лайні. Ідіть і далі працюйте на окупантів і корупціонерів - виродки безсовісні.
07.10.2014, 16:48 93.183.226.*** коментатор
ПОРАДА мічуді ЩОБ СТАТИ МЕРОМ МІСТА РІВНЕ ПОТРІБНО ПЕРЕСПАТИ З ХОМКОМ !
07.10.2014, 16:45 93.183.226.*** коментатор
Я будівельник який працює на ріверсайді, і скажу чесно гроші за виконану роботу платять вчасно, (в середньому 1 раз в тиждень, розцінки досить непоганні, в порівнянні навіть з РЄвробуд (там ми також працювали і там з/п 1 раз на місяць причому перша зарплата через 1.5 місяці від початку виконання робіт, да і ще директор на чолі з помічниками полюбляють підрізати за день до виплати). Почитаєш статті тай думаєш мабудь Мічуді, 4 владі і газеті ОГО просто незаплатили, або незахотіли платити, або забагато загнули, ну десь так ! Да ладно нам будівельникам шкода що недають працювати місцеві чинчиновники пока ріверсайд зними недомовиться поідемо в МОСКВУ ! нехай вам гівнюкам (мічудам) буде лекше ! (мічуда сука сам як упирь кров з міста смокче, мабудь мером хоче, асоціація будівельників - та що ти гандон зробив для простих будівельників ? Падло коли нажресся, чи тобі на життя чесним способом важко заробити? Приходь до нас кельма в руку і в перед 5-6 кусків заробиш
07.10.2014, 15:43 185.26.182.*** Володимир
Не прийшли Ріверсайдівці на суд
07.10.2014, 10:36 46.175.144.*** Денис
Фотка класна :)
06.10.2014, 16:18 176.121.3.*** Dee Em
От і прикольно їм судитися не маючи жодних козирів? Чи це просто нова лапша для покупців буде: "в нас все законно і подали в суд на брехливих журналістів". Суддя Рогозін - відомий продажний мудак, який без проблем прийме незаконне рішення. Будьте готовими потім через апеляційний суд скасовувати.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору