РІВНЕНЩИНА

Рівнянин взяв участь у створенні фільму про сучасних кобзарів-лірників (ФОТО)

09.10.2014, 09:49      Лілія Процишина, «Четверта влада»      Переглядів: 2654

Андрій Ляшук з Рівного - один із п`яти сучасних кобзарів-лірників, що знімалися у документальному фільмі «Вільні люди». Усі фото Андрія Ляшука

14 жовтня 2014 року у рамках фестивалю «Лірницька Покрова в Рівному» відбудеться презентація документального фільму «Вільні люди» режисера Ганни Яровенко.

Фільм про те як п’ятеро сучасних кобзарів-лірників погодились на декілька днів стати мандрівними співцями і спробувати заробити на життя мандруючи селами та співаючи для людей на ярмарках, біля церков, у дворах, у полі.

Місце проведення: місто Рівне, Палац дітей та молоді, зал театру студії «Від ліхтаря».

Зі зйомок докуметального фільму «Вільні люди»

Журналістам ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ вдалося поспілкуватися із рівненським лірником, який знімався у фільмі «Вільні люди», Андрієм Ляшуком.

Як довго тривали зйомки фільму «Вільні люди»?

Фільм знімався в 2013 році. Почали знімати весною, а закінчили в листопаді. Відзняли багато матеріалу. Приблизно, наскільки мені відомо десь біля ста годин. І з цього матеріалу авторка мусила зробити фільм на 50 хвилин.

У яких місцях проходили зйомки?

На Рівненщині знімали в Корці, Пересопниці та Рівному.

У Корці були в майстерні музичних інструментів у Сергія Ткача. Це теж лірник і бандурист, але останній час він більше майструє та ремонтує інструменти. На жаль, те що знімали в Корці не ввійшло до фільму.

У Рівному знімали в моєму офісі, так як у режисера був задум показати чим займаються її герої поза кобзарством. От вона й хотіла показати хто ці люди: рекламіст з Рівного, Художник-іконописець з Києва, архіваріус з міста Боярка, вчитель зі Львова та дяк зі Львова.

А в Пересопниці знімали як у місці, яке енергетично підходить для кобзарювання.

Основні зйомки відбувались на Черкащині. Це було таке ніби реаліті як люди реагуватимуть на кобзарів.

Що було легко, а що складніше?

Все було дуже цікаво і легко, співати та грати серед людей я звик. Але були всякі ситуації.

Під час зйомок працювало декілька камер і декілька операторів. І от я з одним оператором поїхали до клубу в село Танське, а всі інші залишилсь в селі Легедзене, це Черкащина.

Така ситуація, дискотека:  дівчата танцюють в клубі, хлопці курять та п`ють пиво під клубом. І помічник режисера мені ставить таке завдання: йди з лірою до цих хлопців, поговори з ними і домовся щоб їм щось заграти.

Ну я йду, знайомлюсь, показую ліру. Розповідаю хто я і що хочу. Ну всі сміються жартують. Але тут виясняється що в одного з них «клікуха» - «Лірник». Виявляється в селі їх родину давно називають «лірники», бо його прадід був лірником.

Хлопець просить в мене інструмент і починає грати. Уявляєте, перший раз взяв до рук інструмент. Я розставався з хлопцями як кращий друг.

Які побажання чи рекомендації запропонуєте глядачам?

Я просто всіх запрошую :) Прийдіть подивіться, підтримайте українське кіно.Афіша заходу


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору