РІВНЕНЩИНА

Як українці допомагають один одному в біді через оголошення в Інтернеті

30.10.2014, 13:36      портал «Четверта влада»      Переглядів: 1968

Ілюстрація report.if.ua

Ніщо так не об’єднує людей, як спільне горе. Надія є, поки є добрі люди, котрі готові допомогти й нічого не просити взамін. Українці не втомлюються перераховувати грошові кошти на рахунки благодійних фондів та волонтерів, щоб допомогти переселенцям, постраждалим мирним жителям та солдатам у зоні АТО.

Чим іще готові поділитися жителі України зі співгромадянами, вивчили в OLX.ua.

Багато бояться виїжджати із зони бойових дій через відсутність житла в інших регіонах. У розділі «Потрібна допомога» на майданчику OLX.ua понад 400 прохань допомогти знайти житло. Однак є люди, котрі готові безкоштовно віддати переселенцям кімнату, квартиру і навіть будинок. Такі оголошення можна знайти з усіх куточків України. Наприклад, у Конотопі переселенцям віддають будинок. Будинок знаходиться в самому місті. Автор просить: «…просто напишіть трохи про себе: місто, з ким приїдете (і скільки років)». Подібні пропозиції можна знайти в Черкаській, Дніпропетровській, Одеській, Чернігівській і Миколаївській областях.

Усі скрін-шоти із сайту olx.ua

Деякі господарі готові прийняти до себе в будинок переселенців і виділити окрему кімнату – також абсолютно безкоштовно. Житло пропонують в Одеській, Дніпропетровській, Київській областях.

Ще одна важлива проблема переселенців – відсутність роботи. Деякі роботодавці у своїх вакансіях прямо вказують, що готові надати роботу людям, що переїхали із зони АТО. В основному, це робочі спеціальності. Чоловіків кличуть працювати малярами, штукатурами, фасадниками, покрівельниками. Жінкам пропонують позиції продавчинь, доглядальниць. На підприємства потрібні торгові представники, агенти та фахівці по роботі з клієнтами. У більшості випадків, згідно зі статистикою OLX.ua, роботу для переселенців пропонують київські роботодавці. Можна знайти також пропозиції «2 в 1»: безкоштовно жити в помешканні й одночасно його ремонтувати.

Залишаючи свої домівки, у жителів Донбасу не було можливості взяти багато речей. Найбільш актуальними для переселенців зараз є теплий одяг та взуття. Це підтверджується кількістю оголошень у категорії «Речі» в розділі «Потрібна допомога» на OLX.ua. Їх більше 500. Просять одяг, взуття, перш за все – для дітей. Користувачі з різних регіонів України охоче допомагають, пропонуючи свої товари в розділі «Віддам безкоштовно». Близько 1,5 тисяч пропозицій стосуються одягу та взуття для дорослих. Понад 1,2 тисяч оголошень містять інформацію про дитячі товари, котрі можна отримати безкоштовно. Це одяг і взуття, меблі, іграшки, візки, суміші для годування, товари для школярів.

Людям, котрі побували в зоні бойових дій, часто необхідна психологічна, інформаційна чи юридична допомога. Компанії та некомерційні організації в різних регіонах України готові надати такі послуги безкоштовно. Юридичні фірми й приватні фахівці пропонують консультації в Полтаві, Дніпропетровську, Києві, Житомирі, Сумах. Безкоштовну психологічну допомогу постраждалим у зоні АТО та їх сім’ям надають компанії в Києві. Послуги автоелектрика переселенцям пропонує житель Чернігова.

Небайдужі кияни готові надавати гостям столиці інформаційну допомогу, адже людям буває досить складно зорієнтуватися в чужому місті. Автор оголошення Олексій пише, що недорогий одяг у столиці можна придбати на Даринку чи Куренівці. Знайти роботу досить легко, «дивіться очима навколо – роботи море. Найдешевші варіанти житла – це скооперуватися з іншими адекватними людьми й зняти кімнату, або навіть у хостелах – у районі 600-800 грн. / місяць у загальній кімнаті на ліжку». Олексій розповідає, у яких продуктових супермаркетах і в який час є знижки, щоб зекономити на їжі, а також попереджає про шахраїв. Безкоштовні речі киянин радить шукати на OLX.ua у розділі «Віддам безкоштовно» або «Обмін». Головна порада, котрою ділиться Олексій: «Допомагайте одне одному – командна робота найбільш ефективний метод взаємодопомоги. Уникайте обману будь-яким шляхом – отримаєте дурну славу, і можете забути про Київ як культурне місто».

Тим, хто знаходиться в зоні АТО, захищаючи батьківщину, також необхідна допомога. Майстри продають свої вироби, щоб передати кошти волонтерам. Користувачі продають свої дорогі брендові речі, аби допомогти захисникам. Киянка Ольга продає на OLX.ua фіалки, щоб придбати термобілизну своєму чоловікові, котрий знаходиться в зоні АТО: «Квіти будуть радувати вам око, а гроші, котрі ви заплатите за квітку, будуть гріти Героя України на полі бою і у вологій землянці».

У кінці липня 2014 року на майданчику OLX.ua був створений розділ «Потрібна допомога», де можна попросити про допомогу, розмістивши безкоштовне оголошення. З моменту запуску розділу було розміщено понад 6,5 тисяч оголошень. З них понад 4,5 тисяч закриті. Це значить, що авторам оголошень була надана допомога і в даний момент прохання неактуальне. Сьогодні в розділі активні біля 2 тисяч оголошень, автори яких просять поділитися їжею, одягом, взуттям, допомогти з пошуками житла та роботи. Допомогти може кожен небайдужий.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору