РІВНЕНЩИНА

Рейдерство киян чи самоуправство рівнян на спиртзаводі у Березнівському районі

07.11.2014, 17:07      Дмитро Бондар, «Четверта влада»      Переглядів: 3719

Така картинка не характерна для прохідної спиртзаводу. Проте 30 жовтня саме так виглядала спроба призначення нового директора «Зірненського спиртзаводу» на Березнівщині

Призначити нового керівника на «Зірненському спиртовому заводі», що у Березнівському районі Рівненщини не вдалося, як і зайти на територію підприємства. Чи «лівачать» там спиртом і чи законні дії київських перевіряючих у матеріалі ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ.

Минулого тижня на Державному підприємстві «Зірненський спиртовий завод» ледь не сталося бійки. Представники контрольно-ревізійної комісії Державне підприємство «Укрспирт» так і не змогли потрапити на територію підприємства. Метою візиту стало призначення нового керівника, зробити це не вдалося.

Концерн «Укрспирт» – монопольний виробник та продавець спирту в Україні. У склад компанії входить більше півсотні спиртових заводів.

Наразі Концерн «Укрспирт» зазначений в базі юридичних осіб як «у стані припинення». Згідно постанови від 28 липня 2010 Кабмін постановив ліквідувати концерн, а правонаступником призначив ДП «Укрспирт». У лютому 2011 року прем`єр Микола Азаров призначив ліквідатором Ігоря Якубовича, який на той момент був заступником Міністра агропрому.

Тривалий час у концерн «безбожно» обкрадали, про що йдеться у розслідуванні TVi. В липні на Всеукраїнському агрофорумі прем`єр Арсеній Яценюк анонсував масштабну приватизацію, у тому числі і концерну «Укрспирт». В кінці вересня керівництво звинуватили у присвоєнні майже мільярду гривень. 1 жовтня Міністр агрополітики Ігор Швайка заявив про реорганізацію підприємства. 

Представників «Укрспирту», що прибули на підприємство, «гостинно» зустріли на прохідній. Працівники заводу стояли по ту сторону металевих гратів

Директор заводу Олексій Сільченков: «Просто люди хотят посредством власти совершить рейдерский захват»

Представників «Укрспирту», що прибули на підприємство, «гостинно» зустріли на прохідній. Працівники заводу стояли по ту сторону металевих гратів. Коли оголосили, що директором призначають Романа Іванціва реакція присутніх робітників була негативною.

Зайти, нікому не дозволили, навіть коли прибули правоохоронці. Згодом на білій автівці приїхав директор заводу Олексій Сільченков. Зі своїм звільненням він категорично незгідний, а тим паче з призначенням нового керівника. Документи, очевидно, не переконали і тому пан Сільченков називав те, що відбувається «рейдерським захопленням»:

– У них нет полномочий на эти действия. Обвиняют завод, который проверялся правоохранительными органами неоднократно. Есть документальные подтверждения, нарушений никаких нет. Просто люди хотят посредством власти совершить рейдерский захват.

На фото директор ДП «Зірненський спиртовий завод» Олексій Сільченков

Пан Сільченков аргументув свою позицію тим, що накази на призначення/звільнення підписані Богданом Татарчуком, який не має на це прав. Єдиним уповноваженим на його думку є голова комісії з ліквідації концерну Ігор Якубович. Крім цього Олексій Сільченков повідомив, що завод підпорядковується напряму Міністерству Аграрної політики.

Чи має повноваження ДП «Укрспирт» призначати директора на Зірнеспирті?

В Мінагрополтики пояснюють, що «Зірненський спиртзавод» не підпорядковуєтсья ДП «Укрспирт» і останній не має повноважень призначати керівників. Керівників призначають посадові особи концерну «Укрспирт».

Посадовою особою, як зазначено в «реєстрі юросіб» і є ліквідатор концерну Ігор Якубович. На підставі довіреності від нього діє перший заступник голови ДП «Укрспирт» Богдан Татарчук.

Саме за підписом Татарчука, зі слів представників «Укрспирту», і було призначено директором Олексія Сільченкова. Останній так і не відповів, хто ж його призначив та відмовився показати наказ.

Заступник генерального директора ДП «Укрспирт» з питань безпеки Андрій Бабяр спробував переконати Олексія Сільченкова, але той не повірив документам

Чому ж сам Ігор Якубович не підпише документи про призначення/звільнення? Як повідомили у Державній продовольчо-зерновій корпорації, де пан Якубович був головою правління, з березня місяця він знаходиться на лікарняному. Джерела в ДП «Укрспирт» кажуть, що за чутками той зараз в «бігах».

«Хай та тисяча, але хоть щось...»

Коли прибув, чинний (зі слів представників ДП «Укрспирт» – авт.) директор Роман Іванців, робітники не приховували свою неприязнь і він просто пішов з прохідної заводу. Причина у тому, що будучи директором у минулому пан Іванців уже «зарекомендував себе», зі слів працівників, та не справно платив заробітну платню. Чи сяде саме він у крісло директора заводу покаже час.

Рівненський активіст «Волі» Євген Пупишев так і не переконав людей, у тому що буде краще

Протягом усіх потуг пройти на завод активісти, які прибули разом представниками «Укрспирту» намагалися переконати, що всі їх дії правомірні і спрямовані на благо працівників. Відлякувало працівників те, що контрольно-ревізійна група залучилася підтримкою кількох місцевих УНСОвців та кремезних охоронців Укрспирту.

Активіст партії «Воля» Євген Пупишев стверджує, що знає керівника безпеки «Укрспирту» Андрія Бабяра з «Майдану». Останній там був сотником, каже Євген. Саме це і стало причиною підтримки з боку Рівненського активіста.

Працівників заводу, які висловили позицію проти зміни керівництва зрозуміти легко. Тривалий час завод стояв. Зараз представники ДП «Укрспирт» кажуть, що завод не мав би працювати. Саме це і не влаштовує людей. «Хай та тисяча, але хоть щось...» – кілька разів ця фраза звучала від різних членів колетиву.

У те, що заробітня плата стане вищою, а завод працюватиме на повну потужність люди так і не повірили.

Чим займається завод і чи є там спирт?

Фіскальна служба, яка контролює обіг та оподаткування підакцизних товарів, проводила перевірки заводу у січні та травні цього ж року. Порушень на той час виявлено не було. Про це розповіла заступник начальника відділу за обігом «підакцизів» Людмила Пехотська. Також вона повідомила, що за інформацією фіскальної служби Зірненський завод не займається виготовленням спирту з 2012 року. Саме тому перевірки проводяться близько разу на рік.

При тому, що по 2012 рік спирт виготовлявся на законних підставах у базі юридичних осіб зазначено, що з 2006 року за судовим рішенням порушено справу про банкрутсво ДП «Зірненський спиртовий завод».

У тому ж реєстрі директором і досі значиться Олексій Сільченков, як тимчасово виконуючий обов`язки директора. Виявляється протягом шести років завод може спокійно виготовляти спирт при порушеній справі про банкротство.

З 5 жовтня спиртзавод мав би припинити будь-яку діяльність, кажуть укрспиртівці. Проте робітники все ж ходять на роботу, а дим йде з труб. В той час, як ревізори підозрюють, що на заводі «втемну» виготовляють спиртосуміші керівник запевняє, що нічого такого нема. Оскільки ліцензії немає підприємство веде господарську діяльність: виготовляє білкові добавки, які в народі називають комбікормом.

Технолог ДП «Укрспирт» Георгій Вергелес переконаний, що на заводі незаконно виготовляють спирт.

– 5-6 жовтня до нас було звернення СБУ бути присутніми як фахівцями на цьому підприємстві в зв`язку з тим, що є кримінальне провадження, – каже технолог «Укрспирту» Георгій Вергелес, – Будучи на цьому підприємстві ми подивилися, що процес підготування зерна до зброджування, тобто відбуваєтсья процес зброджування. Наповнені дріжжанки, наповнені бродильні апарати в кількості трьох штук і це все зафіксовано актом. На цьому все. Сьогодні ми, проїжджаючи, навіть, по непрямим ознакам бачимо, що «барда» – це відхід спиртового виробництва забирається людьми (приватниками), так як завше це робиться на спиртових заводах.

Олексій Сільченков каже, що ніякого спирту у них нема, а у якості відходів отримають лише «фугат зерна»:

– Отходом от производства лишь есть вода. Да, она не такая как из под крана, но она отвечает всем тем нормам, которым она должна отвечать. Она у нас проходит везде...

– Тобто спирту тут взагалі ніде нема?

– Взагалі. У нас заглушены спиртовые мощностя, которые опломбированы и поставлены, так сказать, преграждающие железные засувки, які не дають даже можлывости запустыть це оборудование.

Цистерна рідини затримана МВС біля Березного

Фото Євгена Пупишева з місця затримання цистерни

Згодом, вночі після описаних подій, поблизу Березного за повідомленням укрспиртівців затримали цестерну з рідиною, що запахом нагадує спирт. Зараз вміст перевіряється працівниками МВС і стане відомим після експертизи. Кому належить цистерна, звідки вона їхала і куди прямувала наразі не відомо. Є лише підозра, що таким чином з підприємства вивозили спирт.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

23.02.2015, 21:05 188.191.232.*** ів,ва
Слава богу,що лабутіна нема.
23.02.2015, 21:04 188.191.232.*** ів. ва
Не мішайте новому керівництву укрспирту .завод буде робити.
05.12.2014, 21:58 46.203.216.*** Михайло
Два спирт заводи (Зірне,Шпанів) працювали по одній схемі. Скоро настане кінець цим власникам державних підприємств
04.12.2014, 11:23 85.221.75.*** ГЕОРГІЙ
Зробили велику таємницю. Всім мешканцям Березно відомо , що завод працював по "чорному" і при Іванцеві і при наступних керівниках. Кришував це генерал, бувший начальник СБУ Рівного. Нікому не давали приблизитися до цієї тіневої теми. Все куплялося від району і до Києва. Всі були в курсі і нач Міліції і прокурори району- та отримавши хабарі покірно змовчували. Цей завод як і деякі інші став осередком тіньової діяльності і працює на кучку донецько-київських підарасів. Якщо держава не розрушить цю схему - то така і їй ціна!!! А народ не обдуриш - він знає все і про всіх діячів великого спиртового бізнесу. Сподіваємося , що народний гнів не підкупний.
03.12.2014, 23:58 93.72.4.*** Вася
А Георгій не бажає розповісти про свої " подвиги" та " тісне спілкування " з правоохоронцями?
09.11.2014, 14:46 78.111.187.*** небайдужий
Нехай Іванців розкаже про свої подвиги на заводі коли був керівником та про особняк у Рівному за мільйон. Відкати при йому були фантастичні. І це всі в районі знають. Як і те, що лівий спирт на заводі був завжди.
09.11.2014, 14:23 91.124.58.*** модест
Заводи Рівненщини захопили "тітушки" кривавого екс-міністра Читайте більше тут: http://expres.ua/news/2014/11/09/118701-zavody-rivnenshchyny-zahopyly-titushky-kryvavogo-eks-ministra
09.11.2014, 09:44 176.104.92.*** Ігор
Звідки виїхала цистерна та чия вона - добре відомо. Тягач і причеп зареєстровані на ДП «Зірненський спиртовий завод». Номера МАЗу добре видно на фото. 30 жовтня, приблизно у 23.00 ця машина виїхала з теріторії вищеназваного підприємства з залишками СПИРТОВОГО виробництва.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору