РІВНЕНЩИНА

24 унікальних храмів світу, від вигляду яких захоплює дух

15.11.2014, 14:38      adme.ru      Переглядів: 2683

Собор Лас-Лахас, Колумбія. Фото flickr

Деякі з цих храмів зведені кілька століть тому, інші є витворами сучасних архітекторів. На реалізацію одних ідей ішли десятиліття і навіть століття. Іншим було потрібно всього кілька років. Всі ці будівлі об`єднує одне - їх архітектура унікальна, і це притягує мільйони людей незалежно від переконань.

«AdMe» представляє вам кілька найвидатніших з точки зору архітектури місць поклоніння зі всього світла.

Міланський собор, Італія

earthalacarte

Цей готичний собор - другий за величиною католицький собор в світі. Пізньоготичне чудо, яке містить цілий ліс шпилів і скульптур, мармурових гострокінцевих башточок і колон. Щоб завершити будівництво, знадобилося більше 500 років.

Церква Святої Трійці, Антарктида

flickr

Російська православна церква була побудована в Росії в 1990-ті роки, а потім була транспортована до російської станції в Антарктиді. Це одна з 7 церков на її території.

Такцанг-лакханг, Бутан

© Sami T

Це священне для буддистів місце знаходиться на висоті 3 тисячі 120 метрів. Назва монастиря перекладається як «гніздо тигриці».

Мечеть шейха Зайда, Об`єднані Арабські Емірати

extendcreative

Мечеть може вмістити близько 40 тисяч віруючих, має 82 куполи і 1000 стовпів. А ще тут знаходиться найбільший килим у світі.

Церква Хатльгрімскіркья, Ісландія

iceland24blog

Лютеранська церква в Рейк`явіку - четверта за висотою будівля в Ісландії. Вона знаходиться в центрі Рейк`явіка і видна з будь-якої частини міста.

Храм всіх релігій, Казань, Росія

okkarta

У цьому унікальному спорудженні чудесним чином поєднуються християнський хрест, мусульманський півмісяць, зірка Давида і китайський купол. Правда, ніяких обрядів тут не проводиться, тому що це не чинний храм, а просто будівля, всередині схоже на житловий будинок. Всього в проекті передбачені купола та інші знакові елементи культових будівель 16 світових релігій, у тому числі і зниклих цивілізацій.

Храм Лотоса, Індія

beauty-places

Для жителів Індії лотос означає чистоту і мир. Це одна з найбільш відвідуваних будівель в світі.

Мечеть Кул-Шаріф, Казань, Росія

© Вікторія Валькова

Проектувальники нової мечеті спробували відтворити головну мечеть Казанського ханства, зруйновану в 1552 році військами Івана Грозного.

Собор Лас-Лахас, Колумбія

flickr

Неоготичний собор побудований безпосередньо на 30-метровому арочному мості, що з`єднує дві сторони глибокої ущелини. Турботу про храм несуть дві францісканських громади: одна - колумбійська, інша - еквадорська. Таким чином, собор Лас-Лахас став запорукою миру і союзу між двома південноамериканськими народами.

Каплиця тиші Камппі, Фінляндія

euromag

Призначена вона для усамітнення і зустрічей. Служби у каплиці не проводяться. Тут можна сховатися від суєти, насолодитися спокоєм в одному з найжвавіших місць столиці і помедитувати в екологічно чистому просторі. Через зовнішній вигляд і матеріали каплицю тиші часто називають «сауною духу».

Церква Успіння Богородиці, Словенія

fwallpapers

Церква розташовується на єдиному острові у всій Словенії. Щоб потрапити всередину, необхідно переплисти озеро на човні і піднятися по 99 східцях.

Кадетська каплиця Академії ВПС, США

fwallpapers

Унікальний дизайн каплиці є класичним прикладом модерністської архітектури. У чудовому інтер`єрі об`єднані під одним дахом кілька різних областей поклоніння, включаючи протестантську, католицьку, іудейську та буддійську каплиці. Кожна з них має свою відмінну символіку, амуніції і власний вихід.

Церква Паоай, Філіппіни

wikimedia

Це одна з небагатьох збережених церков в стилі бароко.

Собор Святого Патрика, Австралія

flickr

Собор Святого Патрика - найвища і найбільша церква в Австралії.

Церква Преображення Господнього, Кижи, Росія

wikipedia

Церква побудована в традиціях російської теслярської справи, тобто без цвяхів. Вона увінчана 22 куполами, а висота її - 37 метрів.

Зелена церква, Аргентина

monkeyzen

Звичайнісінька католицька церква стала знаменитою завдяки багатому живому декору з плюща, котрий перетворив фасад в алюзію на біблійний Гетсиманський сад.

Андріївська церква, Україна

imgarcade

Церква розташована на крутому пагорбі, звідки відкривається прекрасний вид на Київ. За легендою, вона була побудована на місці, де святий Андрій Первозванний встановив хрест. Це лише одна з багатьох легенд, якими оповита Андріївська церква.

Каліфорнійський храм мормонів, США

templestudy

Величезна будівля виконано в сліпучо-білому кольорі. І таке колірне рішення невипадкове, адже білий колір традиційно сприймається як символ чистоти і непорочності. Всередину самого Храму мормонів туристи і просто цікаві не допускаються, входити в приміщення священного споруди можуть тільки члени громади.

Мечеть Кристала, Малайзія

panoramio

Вона розташована на штучному острові. Мечеть виконана із сталі і скла, тому створюється відчуття, що вона кришталева.

Голландська реформатська церква, Південно-Африканська Республіка

© Bencito the Traveller

Церква знаходиться в самому центрі міста, і це четвертий храм, побудований на цьому місці. Він вважається одним з кращих зразків раннього готичного стилю в архітектурі в Південній Африці.

Монастир Таунг Калат, М`янма

thedude

Монастир Таунг Калат знаходиться на вершині вулканічної пробки, яка піднімається на 737 метрів над оточуючими околицями біля згаслого вулкана гори Попа. До монастиря ведуть рівно 777 сходинок, і ті, хто досяг вершини, винагороджуються чудовим видом. Гора Таунг Калат відома у місцевого населення як обитель духів. Народ вірить, що в глибинах погаслого вулкана мешкають десятки духів, так званих натов.

Собор Василя Блаженного, Москва, Росія

© NaT Natto

Був побудований в 1555-1561 роках за наказом Івана Грозного в пам`ять про перемогу над Казанським ханством. Згідно з легендою, цар наказав осліпити архітекторів, щоб ті не змогли більше побудувати подібного храму.

Боргундська ставкірка, Норвегія

wikimedia

Ця церква, побудована близько 1180, є однією з найвідоміших дерев`яних церков Норвегії.

Церква Святого Сімейства, Іспанія

writework

Церква в Барселоні, що будується на приватні пожертвування починаючи з 1882 року, це знаменитий проект Антоніо Гауді. Незвичайний зовнішній вигляд храму зробив його однією з головних визначних пам`яток Барселони. Однак через складність виготовлення кам`яних конструкцій собор вдасться добудувати не раніше 2026 року.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору