РІВНЕНЩИНА

Секретар Рівнеради протиправно приховує інформацію про доходи депутатів

10.12.2014, 14:41      Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 1803

Секретар Рівнеради Андрій Грещук про доступ до декларацій депутатів: «Я такого не дозволю»

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА поцікавилася, чим живуть депутати Рівнеради та Луцькради. Для цього надіслали відповідні запити на ім`я міських голів. Адже антикорупційні українські закони визначають, що депутати місцевих рад повинні подавати свої майнові декларації за місцем роботи, а безробітні, пенсіонери та особи, які працюють на себе, - безпосередньо в канцелярію місцевої ради.

Згідно Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» відомості із цих декларацій не можуть бути віднесені до інформації з обмеженим доступом.

У Луцькій міськраді ми без зауважень отримали копії декларацій 24-х із 50-ти нинішніх депутатів Луцької міської ради та одного обранця громади, який нещодавно склав повноваження.

Однак секретар Рівнеради Андрій Грещук вирішив порушити закон, створивши перешкоди в отриманні цієї інфоромації.

Журналістка ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ звернулася до Андрія Грещука додатково, запропонувавши, як це передбачає закон «Про доступ до публічної інформації», що вона прийде і відфотографує ці документи власноруч. Адже міська рада зобов`язана «визначати спеціальні місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями, а також надавати право запитувачам робити виписки з них, фотографувати, копіювати, сканувати їх, записувати на будь-які носії інформації тощо».

Однак Андрій Грещук, у своєму намірі приховати інформацію залишився непохитним. Зазначив, що зможе надати лише 10 копій, за інше вимагає платити (хоча у письмовій відповіді не зазначено навіть такого варіанту - авт.)

- Я такого не дозволю [відфографувати документи]

- Але це прямо передбачено законом «Про доступ до публічної інформації»

- В цих документах міститься інфоромація, захищена законом про персональні дані. Так що вибачайте, шановні.

- То ваш працівник може закрити ці дані (реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номера паспорта громадянина України, місце проживання та реєстрації, місцезнаходження об’єктів - авт.)

- Ви не будете з ними працювати. Надсилайте ще запит, я вам дам 10 копій, за решту - платіть гроші.

Медіа-юрист Олександр Бурмагін вважає таку відмову в наданні інформації незаконною.

Медіа-юрист Олександр Бурмагін вважає відмову Рівнеради протиправною

- В статті 22-й закону про «Доступ до публічної інформації» серед переліку відмов у задоволенні запиту немає такого, що відсутність електронної версії документа може бути причиною відмови в наданні інформації, - каже юрист. - Розпорядник інформації зобов`язаний створити умови для роботи з документами, адже, згідно цього ж закону, обмеженому доступу може підлягати інформація, а не документ. Зрештою, чиновники можуть створити робочі копії декларацій із заретушованими персональними даними, щоб їх надавати для ознайомлення.

Окрім цього, згідно із п.4 ст. 21 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» при наданні особі інформації про себе та інформації, що становить суспільний інтерес, плата за копіювання та друк не стягується. А гідно із ст. 26 ЗУ «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» журналіст має право на безкоштовне задоволення запиту щодо доступу до офіційних документів.

Нагадуємо, у 2012 році, після візиту в США з метою ознайомлення з тамтешнім досвідом місцевого самоврядування, Андрій Грещук стверджував, що в нас необхідно ламати систему.

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА оскаржуватиме цю відмову в органах прокуратури, а, за потреби, і в суді.

Що ще намагається дізнатися ЧЕТВЕРТА ВЛАДА через суд

Нагадуємо, у Вищий адмінсуд подана скарга щодо приховування міським головою Рівного Володимиром Хомком і його заступниками доходів членів своїх сімей. Рівненські журналісти звернулися в Європейський суд за допомогою в отриманні інформації про доходи нардепів. Також у Євросуді перебувають справи журналістів ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ стосовно приховування ЦВК біографій кандидатів у нардепи, та стосовно небажання Рівненського окружного адмінсуду розглядати справу по суті щодо приховування чиновниками Рівненської ОДА (старої влади) своїх надбавок та премій.

Завдяки судовому позову головного редактора ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ, Рівненський місквиконком у 2009 році вперше оприлюднив список черговиків на отримання земельної ділянки в Рівному. Також завдяки позову журналіста нашого порталу стало відомо, як оминають тендери в Рівненській облраді та адміністрації, купуючи дороге обладнання. Також журналісти змусили Рівнераду розповісти, на що йдуть мільйони, надані Євросоюзом.

Якщо таку діяльність журналістів ви вважаєте важливою - підтримайте її.

Як підтримати«ЧЕТВЕРТУ ВЛАДУ»:

Кожен бажаючий творити незалежне громадське інтернет-ЗМІ за такими редакційними правилами може долучитись своїми коштами, послугами, волонтерською діяльністю. Можливість перерахувати кошти:

ЄДРПОУ 26406610 МГО «Рiвненський прес-клуб» р/р 26002141976, МФО 380805. Призначення платежу: «Безповоротна фінансова допомога для виконання статутних завдань».

Не встаючи з-за столу, це можна зробити з картки Приватбанку, зареєструвавшись «Приват-24»:


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

12.12.2014, 20:04 176.241.156.*** читачка
Його, Грещука, і Штати не навчили. Може, замало там пробув? Але таким демократія та закони до дупи - їм бабло та вигода понад усе.
10.12.2014, 23:32 213.174.12.*** Володимир
Обмеження доступу до інформації або віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом, якщо це прямо заборонено законом, - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від шістдесяти (1020 грн.) до вісімдесяти (1360 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
10.12.2014, 21:55 213.174.12.*** Володимир
Для Семена - поки в країні буде корупція і правитимуть корупціонери - доти немає смислу в тому, що ви говорите. Корупція нівелює будь який закон. І активно процвітає в темряві, яку, зокрема, створюють ось такі чиновники, які намагаються все приховати. Якщо ви цього досі не зрозуміли - знач мені вас шкода. Або ви, власне, один з депутатів чи чиновників і тоді мені шкода не вас, а тих, хто вас утримує на податки. А якщо ви настільки неуважний, що не бачите, що цей матеріал підготовлений не за грантові кошти - то швидше за все варіант другий.
10.12.2014, 21:46 176.105.213.*** Семен
Скільки вже можна писати про одне і теж. У Торбічів вже криза жанру. В кожному номері пишуть, як вони тяжко виборюють інформацію про доходи. Та краще запропонуйте щось толкове для налагодження сільського господарства чи виробництва, щоб підняти в державі ВВП, запропонуйте людям інтерв`ю з фахівцями для виходу держави з кризи. Скільки можна друкувати лише штучно вами створені конфлікти. Хороше писати не хочеться? У нас що в житті лише суцільні конфлікти і одвічна боротьба один з одним. Ви просто деструктивне видання, бо від вас ніякого толку для держави. У вас просто йде боротьба за виживання з такими ж конкурентами на фоні відшукання чергового штучно вами створеного скандалу. Порада: знайдіть у двох областях толкових спеціалістів, візьміть інтерв`ю, зробіть добрим людям рекламу, нехай їх помітять, допоможуть розвивати гарні ідеї. Від вашого видання враження про величезне бажання відпрацювати кошти, отиримані, як іноземний грант. Успіхів вам!!!
10.12.2014, 21:25 213.174.12.*** Володимир
Невігластво совкового чиновника можна вилікувати тільки через копняка, на жаль. Доведеться так і зробити. Шкода, Андрію Васильовичу, що вас не навчив ні досвід 2004 року і взагалі не навчив досвід що таке відкритість, демократія і право громадян і суспільства на інформацію. А червоніти, зрештою, доведеться не вашим юристам-радникам, а саме вам.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору