РІВНЕНЩИНА

Журналісти вимагають в Антимонопольного комітету оприлюднити доходи прокурора Рівненщини

25.12.2014, 19:45      Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 2189

В.о.голови АМКУ Микола Бараш приховує доходи прокурора Рівненщини за той час, поки той працював у структурах АМКУ. Журналісти, посилаючись на закон, вимагають штрафу для чиновника, який перешкоджає в доступі до публічної інформації. Фото nefterynok.info

25 грудня журналістка інтернет-порталу ЧЕТВЕРТА ВЛАДА звернулася до Уповноваженого ВРУ з прав людини з приводу порушення прав на доступ до публічної інформації. Саме сюди, у зв`язку зі змінами в законодавстві, слід подавати відповідні звернення.

Нагадуємо, Антимонопольний комітет України протиправно відмовив у наданні копії декларації про доходи прокурора Рівненської області Сергія Кубрака, за час його роботи у цій структурі - з вересня 2011 року до травня 2013 року.

В той же час аналіз декларацій чиновника з 2000-го року показує, що вочевидь, для придбання і утримання задекларованого майна прокурор і його рідні не відпочивали, не оновлювали гардероб, не пили й не їли. Інакше не зібрали б грошей навіть на три свої авто.

Можливо, він добре заробляв в Антимонопольному комітеті? Бо саме тоді у пана Кубрака із сім’єю з’явилися два позашляховики Ауді. Та декларацію чиновника за цей період керівник цієї держструктури приховав від журналістів із абсурдним поясненням: «у нас ця посадова особа більше не працює».

Така відмова у наданні відкритої за режимом доступу інформаціє не ґрунтується на законі, переконана медіа-юристка Інституту розвитку регіональної преси Людмила Опришко:

Медіа-юристка Людмила Опришко вважає відмову АМКУ незаконною

- Зокрема, частина 6 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», частина 3 статті 5 Закону України «Про захист персональних даних», частина 2 статті 12 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», пункт 3 Порядку зберігання документів і використання відомостей, зазначених у деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, та відомостей щодо відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2012 року № 16 визначають, що відомості, зазначені у декларації, крім відомостей, зазначених в абзаці 2 частини 2 статті 12 цього Закону, не належать до інформації з обмеженим доступом.

Звільнення особи із займаної посади не змінює режиму доступу до відомостей з Декларацій, які вона подавала в період роботи (служби) в органах державної влади. Жоден нормативний акт України не надає право обмежити доступ до інформації з Декларацій, яка законом України визнається відкритою, після звільнення декларанта з роботи.

- Якщо слідувати логіці, яку застосував Антимонопольний комітет, то тоді треба визнати що не можна оприлюднювати декларацію пана Януковича, пана Азарова, - додає Людмила Опришко. - Тобто сам факт звільнення чиновника начебто робить інформацію, яка є в декларації, закритою. Але це нонсенс.

Наразі, відповідно до змін в законодавстві про прокуратуру, згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення протоколи про правопорушення (серед них і порушення в доступі до публічної інформації) мають право складати уповноважені особи секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Тому журналісти, окрім вимоги, щоб АМКУ таки оприлюднив приховувану інформацію, вимагають оштрафувати винного в цьому приховуванні (відповідь з відмовою підписав в.о.голови АМКУ Микола Бараш - авт.). Згідно статті 212-3 КУпАП, неправомірна відмова в наданні інформації, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 425 гривень до 850-ти - авт.).

ЗРАЗОК СКАРГИ

Від редакції:

Вважаєте таку діяльність важливою?

Бажаєте підтримати сторожових псів демократії?

ЄДРПОУ 26406610 МГО «Рiвненський прес-клуб» р/р 26002141976, МФО 380805. Призначення платежу: «Безповоротна фінансова допомога для виконання статутних завдань». 

Звіти редакції

Нагадуємо, у Вищий адмінсуд подана скарга щодо приховування міським головою Рівного Володимиром Хомком і його заступниками доходів членів своїх сімейТакож у Євросуді перебувають справи журналістів ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ стосовно приховування ЦВК біографій кандидатів у нардепи, та стосовно небажання Рівненського окружного адмінсуду розглядати справу по суті щодо приховування чиновниками Рівненської ОДА (старої влади) своїх надбавок та премій

Завдяки судовому позову головного редактора ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ, Рівненський місквиконком у 2009 році вперше оприлюднив список черговиків на отримання земельної ділянки в Рівному. Також завдяки позову журналіста нашого порталу стало відомо, як оминають тендери в Рівненській облраді та адміністрації, купуючи дороге обладнання. А Рівненська міська радазмушена оприлюднити дані щодо коштів Євросоюзу, виділених на підтримку її проектів (ця інформація зараз опрацьовується журналістами - авт.)


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору