РІВНЕНЩИНА

Скарга Уповноваженому з прав людини щодо порушення права на доступ до інформації: зразок

29.12.2014, 15:55      irrp.org.ua      Переглядів: 7252

Наразі скаржитися на перешкоджання в доступі до публічної інформації варто Уповноваженому ВРУ з прав людини Валерії Лутковській. Фото ombudsman.gov.ua

Інститут Розвитку Регіональної Преси опублікував новий шаблон скарги щодо порушення права на доступ до публічної інформації.

ІРРП зертає увагу журналістів, що у законодавстві України відбулися зміни, згідно з якими скарги (заяви) на відмову у наданні інформації з вимогою притягнення до адміністративної відповідальності подаються не до прокуратурури, як це було раніше, а до офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Презентуємо новий шаблон скарги щодо порушення права на доступ до публічної інформації.

Довідка: згідно з п. 8-1 частини 1 статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) у справах про правопорушення, передбачені статтею 212-3 КУпАП (крім порушень права на інформацію відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»), протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені особи секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Завантажити зразок скарги.

Подібну скаргу 25 грудня 2014 року  журналістка інтернет-порталу ЧЕТВЕРТА ВЛАДА надіслала Уповноваженому ВРУ з прав людини з приводу порушення прав на доступ до публічної інформації,  журналісти вимагають в Антимонопольного комітету оприлюднити доходи прокурора Рівненщини.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору