РІВНЕНЩИНА

В Самообороні Волині розповіли як борються із нелегальними бурштинокопачами (ФОТО, ВІДЕО)

30.12.2014, 10:10      портал «Четверта влада»      Переглядів: 2608

Усі фото samooborona.volyn.ua

Бурштин – чи не найбільша приваба для місцевих зловмисників швидкого та протизаконного заробітку. У Житомирській та Рівненській областях ця бурштиноіндустрія йде повним ходом. Не оминуло це й Волинь. Декотрі зі зловмисників перекочували й на нашу територію та спільно із місцевими жителями започаткували собі такий вигідний бізнес. Накинули оком на це діло люди із вищих рівнів влади. Аби запобігати такому нищенню природних ресурсів держави Самооборона Майдану Волині взялася за спільне виявлення таких от горе-бізнесменів спільно із правоохоронцями.

Повідомляє Самооборона Майдану Волині.

Відео Самооборона Луцьк

Так, з квітня 2014 року Група швидкого реагування організації здійснює регулярні виїзди у Маневицький район (де найбільше «миють» бурштин), аби ловити зловмисників.

«Проблема бурштину в нас існує вже роками. Відверто кажучи, ще в 90-х були факти, що в нас той бурштин виявляли. В той час ніхто на нього не звертав уваги і на нього закривали очі. А от коли ми як міліція спільно з Самообороною почали працювати по даному питанню з виявлення осіб, які займаються цим, тоді виникло питання, що в нас є проблема бурштину. І коли ми почали на цю проблему звертати увагу безпосередньо, то почали виявлятися люди невдоволені, і їм не подобається, що їм не дають можливості незаконно видобувати бурштин. Якщо розібратися, то у області цього року було порушено 25 кримінальних проваджень по ст. 204 – незаконний видобуток бурштину. До цього в 2013 році було чотири кримінальні провадження. Я думаю, що є різниця», – повідомляє начальник УМВС у Волинській області Петро Шпига.

Більше десяти затримань відбулося за сприяння Самооборони Волині. Це підтверджує начальник Маневицького райвідділу міліції Ігор Ісаков.

«З початку року зареєстровано 24 факти видобутку бурштину. Порушені Кримінальні провадження за ч. 2 ст. 240. З цих 24-х проваджень п’ять було закрито за п. 2. ст. 284 (відсутніть складу злочину). Два було передано до органів прокуратури, тому що там були затримані працівники правоохоронних органів. Один був працівником ДАІ. А нещодавно піймали свого колишнього працівника. Ще раніше він працював у ДАІ, а зараз працює майстром лісу», – каже правоохоронець.

Ісаков підтверджує, що активісти Самооборони дуже допомагають міліціонерам і ця співпраця йде їм лише на користь. Проте бідкається, що лише одиниці спійманих доходять до суду.

Він підтверджує, що справа по одному з вище згаданих правоохоронців була закрита прокуратурою. «Я вже не знаю, як ще доводити. Є дирки, є знаряддя, є автомобілі», – каже Ісаков.

За його даними, по 6-ти кримінальних провадженнях ще триває досудове слідство. У провадженнях, які дійшли до суду закладено штрафів на загальну суму 183 тисячі 600 гривень із конфіскацією спеціального обладнання (помп). Також було доставлено на штрафмайданчик 22 одиниці транспортних засобів, за допомогою яких зловмисники пересувалися і возили свою спецтехніку. З них 16 у законному порядку повернуто власникам. Шість перебувають на території райвідділу.

Зараз, констатує головний міліціонер Маневиччини, на території району спокій. Проте правоохоронці далі патрулюють територію.

Активісти Самооборони Волині також продовжують виїзди на місця можливих дій зловмисників. Лише за листопад силами Самооборони було спіймано три помпові установки. Одиниця такої техніки коштує, приблизно, від 4 до 8 тисяч доларів.

«Треба людину зловити на місці злочину з помпою в землі, яка качає воду, миє і з бурштином в руках. Якщо без бурштина, то штраф набагато менший», – каже координатор Самооборони Майдану Волині Андрій Хведчак.

Ми поставлені в умови: повинні з міліцією зловити зловмисників на гарячому, щоб притягнути людей до відповідальності.

Тому групи активістів виїжджають на рейди. Група вирушає в розвідку уночі, і в разі виявлення порушників бере їх в оточення. Далі робота в руках міліції.

Дуже багато людей, особливо у вищих ешелонах влади зацікавлені у видобуванні бурштину. В Україні є лише одне підприємство «Бурштин України», яке має право видобувати бурштин на території нашої держави.

Тим не менше, колишній очільник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, депутат Волинської обласної ради Богдан Колісник на позаминулій сесії ради подав аж шість проектів рішень із надання дозволу на геологорозвідку покладів бурштину. Проте активісти Відділу протидії корупції Самооборони Волині виявили, що три підприємства із шести були зареєстровані минулого року ледь не в той самий день. А серед засновників цих трьох підприємств фігурують три одні й ті ж особи, які лише міняються місцями.

«Що таке геологорозідвка? Як воно виглядає, насправді? Якщо нелегальний зловмисник виїжджає в ліс на свій страх і ризик, запускає помпу і миє бурштин, то в будь-який момент його може затримати міліція і він відповідно позбудеться свого майна, і штраф там немаленький. В той же час геологорозвідка має діяти так: вони виїжджають на місце. В принципі, та сама апаратура, та сама установка. Миють шурф. Тільки вони після проведення розвідки мають дістати бурштин, який вони знайшли, описати (скільки, якої консистенції, розміри), легенько вкинути його назад в ямку (бо це геологорозвідка, а не видобуток) закидати земелькою і зарівняти. А як довести, якщо прийдеш і скажеш їм «тут три ями, а ви тут четверту миєте». Вони нам скажуть у відповідь: «Це не ми, це хтось там збоку прийшов. Я нічого не знаю». З такими шукачами боротися в принципі буде неможливо», – пояснює Андрій Хведчак.

Питання, що цікавить незаконні бізнес-інтереси різних груп людей, які хочуть на цьому нажитися, завше буде породжувати нездорові думки та заяви серед оточення. Більше того, серед затриманих груп зловмисників багато із них є місцевими жителями, які й самі можуть згодом звинувачувати самооборонівців, мовляв, вони собі хочуть забрати бізнес і покривати його. Тим не менше, активісти готові до таких провокацій та заяв, адже це боротьба інтересів: злочинців і правоохоронців, людей спраглих до легкого незаконного заробітку та ідейних. Так і виходить, що подібна мікровійна зводиться до боротьби добра і зла: бурштинового пекла чи бурштинового раю.

Фото, вилучені з електронних носіїв зловмисників

А ось і самі зловмисники (із одного рейду Групи швидкого реагування Самооборони Волині)


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

28.01.2015, 19:12 95.132.1.*** soko1
НЕ ВІР, НЕ БІЙСЯ, НЕ ПРОСИ В.П.Віценко Читай , думай, аналізуй, зміни на краще. ВІЦЕНКО ВІКТОР ПЕТРОВИЧ УКРАЇНА ПОВТОРЮЄ ШЛЯХ ВЕЙМАРСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ 30 РОКІВ 20 ст. МОСОВИМ ЗАХОПЛЕННЯМ ЗЕМЛІ, ЗЛОЧИННИМ РЕЙДЕРСТВОМ,ПРОДАЖНІСТЮ ЧИНОВНИКІВ, ПАРАЗИТИЗМОМ І РОЗБЕЩЕНІСТЮ "БИДЛО - ЕЛІТИ УКРАЇНИ" СПЕЦІАЛЬНИМ ВПРОВАДЖЕННЯМ У КЕРІВНІ СТРУКТУРИ ВСІХ РІВНІВ , ДЕГЕНЕРАТІВ , ЗБОЧЕНЦІВ , ПСИХІЧНО ХВОРИХ ЛЮДЕЙ І ОСІБ " НЕТРАДИЦІЙНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ ". ТОДІ ПРИЙШОВ АДОЛЬФ ГІТЛЕР. В ЧІЛІ ПРИЙШОВ АУГУСТО ПІНОЧЕТ. В ГРЕЦІЇ ПРИЙШЛИ ПОЛКОВНИКИ ХТО ПРИЙДЕ В УКРАЇНІ ??????????. ЗА УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО: КНЯЗЯ СВ*ЯТОСЛАВА, ІВАНА МАЗЕПУ , СТЕПАНА БАНДЕРУ , ПЕТРА ШЕЛЕСТА , ОЛЕКСАНДРА СКІПАЛЬСЬКОГО. Взяти все краще любої епохи: АДОЛЬФА — ДЖУГАШВІЛІ -ПІНОЧЕТА -ЛУКАШЕНКО, В ОДНІЙ ОСОБІ , В КРАЩИХ, НАЦІОНАЛЬНИХ , КУЛЬТУРНИХ , ІСТОРИЧНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ТРАДИЦІЯХ . Читайте мої статті: ВИЦЕНКО ВИКТОР ПЕТРОВИЧ набрати гуглі www.youtube.com/user/vicenkoinfo см

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору