РІВНЕНЩИНА

В Автотранспортному коледжі у Рівному переобрали екс-директора

12.01.2015, 17:16      Дмитро Бондар, «Четверта влада»      Переглядів: 2004

Керівникцтво рівненського Автотранспортного не мінялося з 1993 року, і може залишитися таким на найближчі п`ять років. Такими є результати волевиявлення трудового колективу

12 грудня у колектив Автотранспортного коледжу Національного університету водного господарства та природокористування обрав директора. Другий тур виборів завершився на користь Віталія Герзеля, який отримав більшість у 52,2%, набравши 71 голос. Таким чином екс-директор, що перебував на посаді з 1993 року, має шанс керувати коледжом ще один термін.

Опонент переможця – викладач Олександр Марунич набрав 64 голоси, тобто 47%. У першому турі, при п`яти кандидатах трудовий колектив віддав першість Олександру Маруничу (59 голосів), друге місце – Віталію Герзелю (54 голоси) та по 5-7 голосів іншим трьом кандидатам.

Переобраний директор Віталій Герзель обурений ставленням керівництва НУВГП у процесі звільнення з посади після закінчення його контракта

Голова профкому Мирослава Ярощук запевнила, що під час виборів ні на кого тиск не здійснювався. Також претензій, до процесу не виникло і у заступника начальника обласного управління освіти Петра Коржевського. Навідміну від них проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи НУВГП Валерій Сорока наголосив, що зафіксував три порушення. «Я буду інформувати про це» каже пан Сорока.

– Три порушення було зафіксовано: перше – Солдак. Ви бачили, він дивився жартома чи не жартома на жінок, через кабінку (для голосування - авт.). Друге порушення – це Мельник, який знаходився з бюлетенем, за шторами і в нього був телефон в руках.

– Третє порушення, це були випадки, коли люди не заходили в кабінку і голосували напряму, кидали в урну бюлетені.

Окрім цього, проректор «водника» образився на критику вузу, яка звучала від працівників коледжу на початку трудової конференції. Віталій Герзель у виступі після оголошення результатів розповів, що обурений раптовим звільненням. Раніше його викликали на розмову, спілкувались, питали, чи планує працювати далі, каже пан Герзель.

– Що я преступнік якийсь чи балаган? Мене заділо, – каже Віталій Герзель.

Згідно із Законом України «Про вищу освіту» з особою, яка набрала більше 50 відсотків голосів осіб, які мають право брати участь у виборах, засновник укладає контракт строком на п’ять років не пізніше одного місяця з дня її обрання.

Також в Законі згадано, що «одна і та сама особа не може бути керівником відповідного вищого навчального закладу більше ніж два строки».


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

12.01.2015, 18:31 5.1.6.*** Наталія
Викладачі якраз і мають право обирати собі очільника, оскільки від цього залежить майбутня політика в керуванні вищим навч. закладом. Лишень проблема у тому, що кандадати на посаду повинні бути не технічні, бо за них якраз і голосувати не будуть. "Из двох зол вибирают меньшее". Але ті, хто дуже хоче пройти усе ж вміють та можуть домовитися із МОН. Проте бажаючі стати ректорами дуже бояться таємного голосування усього викладацького складу.
12.01.2015, 18:02 77.123.51.*** ржачно
ржачно
12.01.2015, 17:55 78.111.186.*** аспірант
Жоден колектив не повинен обирати собі керівника голосуванням,це прерогатива відповідних органів влади. Колективу ніколи не вгодиш,а при виборі канлидатури треба дивитися на досягнення попереднього керівника і,якщо робота була успішною значить переукладайте контракт на новий термін і все.
12.01.2015, 17:33 213.174.12.*** Володимир
Ось ще один доказ чому не має бути ніяких виборів директорів та ректорів викладачами

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору