РІВНЕНЩИНА

Уже є три претенденти на посаду ректора РДГУ і ще один потенційний

13.01.2015, 12:30      портал «Четверта влада»      Переглядів: 3859

На фото Руслан Постоловський по центру у першому ряді, Максим Гон у другому ряді справа. Фото isf-rdgu.yolasite.com

Рівненський державний гуманітарний університет увійшов у період передвиборчої боротьби за посаду ректора, яка має завершитися 19 березня 2015 року обранням очільника ВНЗ.

Про це повідомляє інформаційний центр РДГУ.

Вибори стартували 26 грудня 2014 року на зборах трудового колективу університету. Вони пройшли згідно нового закону про процедуру висунення кандидатур на посаду ректора та виборів ректорів вищих навчальних закладів, що дуже нагадує вибори Президента держави.

Проте, як заявив головуючий на зборах голова профспілкового комітету вишу професор Олександр Мосієвич, присутні чотири з половиною сотні викладачів, працівників та студентів у залі засідань склали більше ніж 2/3 від кількісного складу трудового колективу (600) та визначеного законом відсотку представництва від студентства.

На час зборів було висунуто дві кандидатури - в.о.ректора, професор Руслан Постоловський та завідувач кафедри політичних наук професор Максим Гон. Першу кандидатуру висунув трудовий колектив університету, другу – очолювана кандидатом кафедра.

Проведене відкрите голосування за кандидатуру Руслана Постоловського, за підсумками якого четверо присутніх «утримались», усі інші проголосували «за». 

Нагадаємо, голосування проходило відкрито, тобто ректор мав можливість бачити хто за нього голосує. Разом з тим на засідання не запросили пресу та громадських спостерігачів. Також досі не має у публічному доступі процедури голосування, яка має бути виписана в статуті РДГУ. Цей статут, згідно із Законом України «Про вищу освіту», має ще з літа бути розміщеним на офіційному сайті РДГУ. На час написаня матеріалу цього статуту на сайті немає. 

Уже за декілька днів після святкування Нового року до двох внутрішніх кандидатів на посаду ректора долучився третій – професор РДГУ Микола Бордюк. 

У 1992-1994 роках Микола Бордюк очолював фізико-математичний факультет РДГУ, - про це зазначено на офіційній сторінці університету.

За інформацією джерел ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ у РДГУ, Микола Бордюк має напружені стосунки з ректором РДГУ.

Син Миколи Бордюка - заступник декана документальних комунікацій та менеджменту РДГУ, а також за сумісництвом ігумен монастиря у Берестечку (отець Софроній, в миру - Бордюк Володимир Миколайович, досить впливовий у регіональних колах УПЦ КП).

Є ймовірність висунення певної кількості кандидатур і ззовні.

У групі «Типовий РДГУ» у соцмережі Вконтакте опублікували допис із ще однією ймовірною кандидатурою Миколою Сорокою. І розпочали анонімне голосування серед відвідувачів групи:


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

06.03.2015, 14:27 193.104.16.*** Максим Гон
ПУБЛІЧНА ЗАЯВА Пані та панове! Коментарі щодо виборів ректора РДГУ, які дедалі частіше з’являються під різного роду публікаціями, спонукали мене до цієї публічної заяви. Якщо Ви, панове коментатори, з ім’ям чи без нього – “борці за демократію і справедливість” маєте свою громадянську позицію – демонструйте її толерантно і красиво, як це властиво освіченій людині. Не переходьте на особистісні образи чи то нинішнього ректора, чи інших кандидатів, чи будь-кого з моїх колег та однодумців.
06.03.2015, 14:26 193.104.16.*** Максим Гон
Вибори ректора РДГУ – це справа нашого колективу. Відтак кожний, хто обиратиме ректора, має можливість самостійно, критично та виважено оцінити ситуацію і зробити свій (а не такий, як це комусь бачиться) вибір. Принаймні, це демократична процедура. Якщо Ви той чи ті, хто буде безпосередньо обирати ректора – у вас є унікальна можливість продемонструвати “високий політ думки” відкрито (на зустрічах з кандидатами, потрапивши на особистий прийом, якщо це стосується ректора), а не пишучи непристойні речі. Тоді це набуває іншого забарвлення – а ви, як виборець, маєте всі шанси бути не лише почутим, а отримати конструктивну відповідь. Але якщо ви надумали компрометувати мене чи моїх колег, розміщуючи брудні коментарі – то у вас це, м’яко кажучи, невдалий “стратегічний хід”.
06.03.2015, 14:26 193.104.16.*** Максим Гон
Якщо ви “варяг” чи “місцевий”, “погляд з минулого чи сучасного”, “веселий” чи “сумний” і до виборчого процесу в РДГУ не причетні – оберіть інший спосіб впливу на процес. Це не політичні вибори (хоча виборчі процедури більшою мірою корелюють з такими), а виборцями є освітянська і наукова спільнота. А відтак “чорний PR” тут ні до чого! Я переконаний, що в освітянському середовищі такі брудні технології не затребувані. А якщо у вас виникло непереборне бажання включитися у виборчий процес – ви маєте всі шанси зареєструватися як спостерігач. Власне це передбачено рекомендаціями, що розміщені на сайті вишу. І жодних проблем: цивілізовано боретеся за демократію. Але маю підозру, що ви представник іншої категорії “демократів”, а прозорі механізми “не ваше амплуа”... Можна ще багато рефлексувати щодо людських чеснот, але не вбачаю у цьому доцільності.
06.03.2015, 14:26 193.104.16.*** Максим Гон
Я ВІДПОВІДАЛЬНО І ПУБЛІЧНО ЗАЯВЛЯЮ: ЦІ КОМЕНТАРІ, ЯКІ РОЗМІЩЕНІ ПІД МОЄЮ РЕФЛЕКСІЄЮ НА ПУБЛІКАЦІЮ ВЕЛЬМИШАНОВНОГО, АЛЕ МАЙЖЕ НІКОМУ НЕВІДОМОГО БЛОГЕРА ІВАНА БІЛОГО, ТА БУДЬ-ЯКІ ІНШІ, ЩО З’ЯВЛЯЮТЬСЯ В МІСЦЕВИХ ЗМІ, ЖОДНОГО ВІДНОШЕННЯ ДО МЕНЕ І МОЄЇ КОМАНДИ НЕ МАЮТЬ! Ми можемо відкрито і професійно сказати про проблеми і шляхи їх вирішення в контексті тих реформ, що започатковані МОН і як відповідь на ті виклики сьогодення, перед якими постав не лише наш університет, а й система вищої освіти загалом. Я переконаний, що разом з трудовим колективом ми зможемо сформувати реноме нашого університету як сучасного й потужного освітнього та наукового центру! З повагою, Максим Гон.
16.02.2015, 19:37 93.72.175.*** погляд з минулого
За роки незалежності, при теперішньому керівництві, РДГУ перетворився в болото.Не думаю, що коли ректором стане єврей Гон, то ситуація зміниться в кращу сторону. Ми маємо багато євреїв-керівників ВНЗ, містами і Державою в цілому. Результат керування- в першу чергу наповнення власних кишень! Потрібно обирати на посаду ректора молоду людину- патріота, котра своїми справами показала, що вона може змінити ситуацію. Невже в РДГУ нема порядних і чесних науковців? В іншому випадку - Ви заслуговуєте на те що маєте. РАБ залишається рабом!
11.02.2015, 21:34 194.60.252.*** депутат селищної ради
.Як сталось що деякі аристократи попали в депутати селищної ради. Не гоже, треба щось змінювати і то кардинально. А мені осо бисто подобаються учні Постоловського ,а це 14 кандидатів наук,всі порядні люди і достойні професіонали. Що наукові досягнення не входять в нафталінові ваші рейтинги.
11.02.2015, 21:32 194.60.252.*** депутат селищної ради
.Як сталось що деякі аристократи попали в депутати селищної ради. Не гоже, треба щось змінювати і то кардинально. А мені осо бисто подобаються учні Постоловського ,а це 14 кандидатів наук,всі порядні люди і достойні професіонали. Що наукові досягнення не входять в нахталінові ваші рейтинги.
15.01.2015, 07:29 93.73.49.*** Викладач
Депутати селищноі ради ?
14.01.2015, 18:47 77.123.8.*** 25
Варіант такий - кинути трохи грошенят в маси для відбілювання іміджу, авось виберуть в депутати...
13.01.2015, 23:19 93.73.49.*** Викладач
Не лякайте себе та інших Сорокою! З якого переляку він би туди ліз би! РДГУ що медом намазоно ?
13.01.2015, 16:27 77.123.8.*** 25
Надто велика розкіш для держави в теперішній час два таких великих універи утримувати в такому маленькому містечку....Треба обєднати, тим паче ряд спеціальностей однакові (прикладна математика, економічні..)!

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору